Αναπαραγωγή Γιατι δεν εχουν κανει ακομα αυγουλακια τα budgies μου ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μηπως ρειχνουν πουπουλα για να φτιαξουν φωλια; Τα δικα μου εχουν γεμισει τη φωλια πουπουλα και η θηλυκια ακομα βγαζει(και απεξω απο τη φωλια εννοω)
 
Δεν ξέρω γιατί, δεν μπορώ να υποθέσω κάτι 😕

Ουτε εγω... Και προχθες που λεγαμε για το ορμονικο μου περασε απο το μυαλο αυτο αλλα ειπαμε πως ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο..

Μηπως ρειχνουν πουπουλα για να φτιαξουν φωλια; Τα δικα μου εχουν γεμισει τη φωλια πουπουλα και η θηλυκια ακομα βγαζει(και απεξω απο τη φωλια εννοω)

Οχι δεν το κανουν για να γεννησουν.. Καποιο στρες ειναι πιστευω..
 
Όχι έτσι γενικά που το θέτεις.
Απλά κάποια πουλιά ενδέχεται λόγω προβλημάτων υγείας να είναι στείρα ή να αντιμετωπίζουν προβλήματα ορμονικής φύσης.
εμενα Μαρακι μου τα εχω 3 χρονια κ δεν εχουν κανει τιποτα κ τους τα παρεχω όλα. Δεν θελουν μαλλον. Τι να πω δεν ξερω. Εχουν τα πουλια τις παραξενιες τους!
 
Τα παπαγαλακι αμου δεν εκαναν τιποτα για φετος..
Ξεκινησαν πτερορροια μαλλον.. Την φωλια ομως δεν την εχω βγαλει απο το κλουβι.. Παντως φαινεται και δειχνουν οτι ειναι αγαπημενα και ερωτευμενα.
Τα εχω σε εξωτερικο χωρο τωρα πλεον εδω και ενα μηνα.. και για προστασια εχω βαλει κοτετσοσυρμα με τετραγωνακι 1χ1 και εχω φτιαξει ενα πλαισιο με μπροστυνη προσοψη και πλαινη με κενο 2 ποντους γυρω γυρω απο το κλουβι.. Οποιος θελει να το δει μπορω να ανεβασω φωτογραφιες.
 
Δεν πειράζει Βασίλη μου, τι να κάνουμε... «Άλλαι μεν βουλαί ανθρώπων, άλλα δε θεός κελεύει.» ... έχουμε καιρό μπροστά μας.
Βάλε φωτογραφίες εννοείται, τα ρωτάν αυτά; :)
 
Αμα εβαζες και μια σητα καλο θα τους εκανες... Εγω προσωπικα αδυνατω να τα βγαλω εξω γιατι δεν εχω κατασκευη ☹
 
Αμα εβαζες και μια σητα καλο θα τους εκανες... Εγω προσωπικα αδυνατω να τα βγαλω εξω γιατι δεν εχω κατασκευη ☹
Εύκολη η προσαρμογή ψιλής σήτας για κουνούπια πάνω στο κλουβί...
Παλιά τα έντυνα όλα με πλαστική ψιλή λευκή σήτα χρησιμοποιώντας το συρραπτικό και αρκετή "χειροτεχνία".
 
Εμενα δεν θα με βολευε στον καθαρισμο... Θα προτιμουσα να κεντησω τη σητα πανω στο πλεγμα γυρω απο τα κλουβια...
 
Εμενα δεν θα με βολευε στον καθαρισμο... Θα προτιμουσα να κεντησω τη σητα πανω στο πλεγμα γυρω απο τα κλουβια...
Γίνεται σαν σκέπαστρο γύρω από το κλουβί... Βγαίνει όποτε το θελήσεις.
 
Γίνεται σαν σκέπαστρο γύρω από το κλουβί... Βγαίνει όποτε το θελήσεις.
Συγνωμη καταλαβα οτι το συρραπτετε πανω στο κλουβι... Εννοειτε οτι το συρραπτετε συρω απο το κλουβι αλλα το συρραπτικο ενωνει μονο τις ακρες της σητας;
 
Συγνωμη καταλαβα οτι το συρραπτετε πανω στο κλουβι... Εννοειτε οτι το συρραπτετε συρω απο το κλουβι αλλα το συρραπτικο ενωνει μονο τις ακρες της σητας;
Ακριβώς... Και επειδή η σήτα είναι σχετικά σκληρή, παρέμενε σαν κλουβί ακόμη κι όταν την έβγαζα για να καθαρίσω τα κλουβιά.
 
Οι λεπτες που εχουν στις κουνουπιερες δεν ειναι καλες επειδη ειναι ευκαμπτες;
 
Οι λεπτες που εχουν στις κουνουπιερες δεν ειναι καλες επειδη ειναι ευκαμπτες;
Μιλάς για τις υφαντές που είναι πολύ εύκαμπτες και δεν κάνουν...
Εγώ χρησιμοποιούσα αυτές που ήταν ας πούμε "κολλητές" και είναι περισσότερο σκληρές και σίγουρα όχι τόσο ευλύγιστες.
 
Καλησπερα!
οριστε και μερικες φωτο..
της εβγαλα τωρα και λογο του ηλιου δεν εχουν βγει καλες αλλα καταλαβαινεις τι ακριβως ειναι.
rsz_20150510_165924.jpg
rsz_20150510_165918.jpg
 
Back
Top