Γενικά Γνωρίζετε τις τιμές των μεταλλαγμένων καρδερίνων;

Aλέξανδρε μήπως γνωρίζεις που κυμαίνονται οι τιμές των Καρδερίνων Σιβηρίας;( για το ζευγάρι, με δαχτυλίδι)
Έχω ακούσει το κελάηδημά τους και δεν λέει και πολλά(μόνο τιτιβίζουν, αν σε νοιάζει αυτό).
Βέβαια είναι εντυπωσιακές, πιο μεγάλες από τις δικές μας.
Οι Σιβηρίας έρχονται μόνο με δαχτυλίδι και πάντα ζευγάρι(όσες έχω δει,3 ζεύγη)και οι τιμές ήταν 220Ε με 250Ε
 
Ma Sissi,

pos borouse na gini afto ;
Se tetoio periptoseis eprepe na grafeis kati, na kaneis ena tilefono, na mathebeis plirofories.

Ta dio poulia einai megalosomatos. Os fenete Major.
O arsenikos Arxegono, kanonika xroma. Mipos foreas, ala afto den einai sigura.
I thiliki den fenete kala bori na einai kafe i pastel.

Ti na sou po tora ... ;
Min les tipota stin Mana sou tha exei megali stenoxoria.

An einai efkolo, isela na ksero ta numera tou daxtilidio.

Εχεις δικιο Αλεξανδρε, οταν το εμαθα και τις ειδα εγω χθες, η αγορα τους ειχε ηδη γινει! Καποια στιγμη οταν θα ξαναπαω στην μητερα μου, θα κοιταξω τα δαχτυλιδια και θα σου πω. Σ'ευχαριστω. 😉
 
Της ειπαν οτι ηταν καρδερινες Σιβηριας μεταλλαγμενες.
Τι να πεις για τα λαμόγια;😡Κρίμα.☹
Αμα περιμένουμε από αυτούς τους εμπόρους και κάτι ανάλογους ''εκτροφείς'' να περιοριστούν οι ''κυνηγοί''...ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ
 
Αλεξανδρε που
μπορω να βρω τετοια πουλια που αναφερεις;
[Karderines aplo daxtilomeno
Carduelis carduelis carduelis
Thiliko 70.-
Arseniko 70.-

Karderines major ( Megalosomates )
thiliko 110.- eos 130.-
arseniko 110.- eos 130.-]
 
Ola ta poulia kato einai ARXEGONA. Arxegono simenei ta poulia exoune to xroma tis fisis.
Ta carduelis carduelis einai mezeo megetos somata, kai ta major einai megalo megetos somata.

Karderines aplo daxtilomeno
Carduelis carduelis carduelis
Thiliko 70.-
Arseniko 70.-

Karderines major ( Megalosomates )
thiliko 110.- eos 130.-
arseniko 110.- eos 130.-

Oles tis karderines PREPEI na einai me karti kai daxtilidi.
 
η μητερα σου
ασχετα με αυτο που τησ ειπαν
γνωριζει τι ακριβωσ αγορασε;

γιατι αλλο το καλαματιανο λαδι και αλλο το πετρελαιο...
 
Afto o arseniko einai belgiko. To kodikas tou ektrofeas den gnoriso.

Pes tin mana sou na balei toulaixston mia fora tin ebdomada miloksido sto nero. Ena koutalaki tou glykou ana litro.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
ego prasfata eida para pola poy oi times arxizane apo 400-500 eyro-maxri 7000!

Tis times me 400-500 ksero kai ego, kai den boris na les etsi genika, panta pedi poli megalo rollo gia pio xroma milame. Alo Axatis, alo Opal.

7000 Euro den akousa pote gia ena pouli. Afto mou fenete einai yperboliko. Kai isela na ksero gia pio pouli milame edo.
 
φέτος πήγα για 3 συνεχομενη χρονια regio emilia στην πανευρωπαικη έκθεση στα μέσα νοεμβρίου εμενα κύριος με εδιαφερουν παπαγάλοι άσχετος είμαι με τα μεταλλαγμένα αυτές οι τιμές παίζανε και στον γνωστό έμπορα-εκτροφέα "μαλινατο" με μεταλλαγμένα τις τρελής και ακόμα πιο τρελες τιμές! Όσο για παπαγαλους απίστευτη ποικιλία και λογικές τιμές αξίζει τον κόπο-δεν είμαι έμπορος τρελα έχω με παπαγάλους-
 
και κατι ακομα απο Αθήνα έλληνας εδινε αυτα τα λεφτα!OPAL ζευγάρι
 
Θα παρέμβει για τις τιμές ο Αλογοσκούφης. με τα τεκμήριά του (7000Ε).
Αλέξανδρε, το Μηλόξυδο Μηλόξυδο στα πουλιά που αναφέρεις στο νερό τι κάνει;
Επιτρέπετε και για τις κοινές καρδερίνες;
 
Back
Top