Γενικά Δειτε τον κουκλο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ένα πιτσιρίκι είναι ξαπλωμένο
μέσα στην φωλιά του, είναι ευτυχισμένο
θέλει να πετάξει μέσα στο κλουβάκι
μα είναι μικρούλι, δεν έχει πουπουλάκι! Ντραν ντραν! 😛

Αφιερωμένο στον Primy ( μοναδικός, ιδιαίτερος )

Υ. Γ Και ακόμα δεν ξεκίνησα τα τσίπουρα! 😛
 
Πως ειναι σημερα το μωρακι μας; :D
Θα βγαλω σε λιγο φωτογραφια. Θα καθαρισω το κλουβι και θα δω τι κανει. Παντως ολη την ωρα ζητα φαγητο..
 
Ακριβώς όπως την πρώτη φωτό του alicedros στην σελίδα 4 ασπορα λογικά, απο την αρχή έτσι ήταν!

Τα πουλια τα βρηκαν; Τα ειδες να ζευγαρωνουν; Ανοιξε θεμα (αν δεν το εκανες ακομη). Δειξε τα πουλια, το κλουβι, την φωλια. Να δουμε ολα τα παιδια μηπως βρουμε την αιτια.

Νεα φωτογραφια.. Δειτε ομορφια. Προσωπο δεν ειδα.. Δεν το επιασα ακομη.t20161026_143615.webp
 
Αριαδνη μου αν μπορεις μονο να καθαρισεις λιγο τη φωλια και να βαλεις απο κατω ροκανιδι και το μωρο απο πανω για να μην εχεις θεμα με splayed legs (δηλαδη να μην ανοιξουν τα ποδαρακια του και εχει προβλημα αργοτερα) :)
Γενικα ειναι μυθος οτι στα μπαντζι δεν χρειαζεται να βαζουμε τιποτα στη φωλια, χρειαζεται παντα ροκανιδι για να γινει μια γεννα!
Αυτα ολα μου τα εχει πει εκτροφεας!
 
Αν προσεξετε εχει μεσα ροκανιδι. Ειχα βαλει περισσοτερο αλλα το εβγαλαν εξω. Δεν εβαλα πααρα πολυ. Αλλα αρκετο. Θα το κανω ομως.

Και έχεις αργήσει κυρία μου! 😛
Αυριο θα βγαλω και τους γονεις για να βγει ενα πορισμα.. Θα ειναι ο γκομενος της χρονιας ή θα παρει το χρυσο βατομουρο.
 
Back
Top