Γενικά Δειτε τον κουκλο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν εβαλε το κεφαλι της καν μεσα να δει το ροκανιδι. Πως γινεται να την ενοχλει κιολας,;


Εγώ θα το άφηνα ακόμη λίγο. Αν πήρες κρέμα δώσε ένα μικρό γεύμα στο πουλάκι και περίμενε. Μάλλον έχουν αναστατωθεί που έβγαλες/πείραξες τη φωλιά. Να πάρεις εξωτερική για την επόμενη φορά.
 
Εγώ θα το άφηνα ακόμη λίγο. Αν πήρες κρέμα δώσε ένα μικρό γεύμα στο πουλάκι και περίμενε. Μάλλον έχουν αναστατωθεί που έβγαλες/πείραξες τη φωλιά. Να πάρεις εξωτερική για την επόμενη φορά.

Ξανα ενοχλησα την φωλια. Οταν εβγαζα τα τσοφλια απο σπασμενα αυγα, νεκρο νεοσσο. Δεν την επιρρεασε καθολου. Τωρα ομως;
 
Ξανα ενοχλησα την φωλια. Οταν εβγαζα τα τσοφλια απο σπασμενα αυγα, νεκρο νεοσσο. Δεν την επιρρεασε καθολου. Τωρα ομως;

Δεν ξέρεις πότε θα το πάρουν στραβά και θα φοβηθούν.. Τώρα που ο νεοσσός μεγάλωσε περνούν ούτως ή άλλως περισσότερο χρόνο εκτός φωλιάς και λίγο έχει χαλαρώσει ίσως το ένστικτο του να τσακίζονται να μπουν μέσα με την πρώτη κίνηση.
 
Νομίζω πως ναι! Από το καθόλου, τώρα είναι Τίγκα! Αποκλείεται να μην το είδε ή να μην το αντιλήφθηκε! Βγάλτο για να δούμε αντίδραση! Αν μπει έφταιγε αυτό αν όχι είναι αυτό που λέει και ο Φοίβος!
 
Εβγαλα αρκετο ροκανιδι. Δεν μπαινει. Θα την βαρεσω

Δεν ειναι αδιαφορη ομως. Το βλεμμα της το κεφαλι της στραμμενο εκει. Αλλα δεν μπαινει 😡
 
Όχι βία Αριάδνη μου! 😛
Τώρα δώστης χρόνο, και θα δούμε! Ο μικρός φωνάζει;
Που να ακουσω; Κελαιδανε τα καναρινια :).

Εχει καθησει σε ενα κλαδι. Απεναντι απο την φωλια. Τεντωμενα τα ποδια της και κοιταει μεσα. Δεν μπαινει.
 
Που να ακουσω; Κελαιδανε τα καναρινια :).

Εχει καθησει σε ενα κλαδι. Απεναντι απο την φωλια. Τεντωμενα τα ποδια της και κοιταει μεσα. Δεν μπαινει.
Ετοίμασε λίγη κρέμα νεοσσών ώστε να είσαι έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο...
 
Θα το φυγω ολο. Αν δεν μπει θα τρελλαθω.

Το εφυγα. Δεν μπηκε ακομη. Φιλιεται με το αρσενικο. Το μικρο οταν ανοιξα την πορτα σηκωσε κεφαλι για να ζητησει φαγητο.
 
Ηρέμησε και φύγε από εκεί. Μεταδίδεις στρες.
Κρέμα νεοσσών έχεις;
 
Δεν ειμαι εκει. Εχω camera. Οχι. αλλα αν δεν μπει θα παω ΤΩΡΑ να αγορασω. Δεν αγορασα γιατι ειναι πολυ ακριβο. Γιατι δεν το ταιζει; Τωρα ουτε καν κοιταει. Φιλιεται. Το μωρο μεσα να ζητα φαγητο και αυτη φιλιεται
 
Back
Top