Γενικά Δειτε τον κουκλο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εχω καθαρισει εβαλα ροκανιδι και μετα εβαλα τον μικρο πισω. Εχει περασει ωρσ και η θηλυκια δισταζει να μπει μεσα. Ενω αλλες φορες ετρεχε..
 
Εχω καθαρισει εβαλα ροκανιδι και μετα εβαλα τον μικρο πισω. Εχει περασει ωρσ και η θηλυκια δισταζει να μπει μεσα. Ενω αλλες φορες ετρεχε..
Θα μπει απλα μαλλον αναστατωθηκε με ολο αυτο, σε λιγο θα ξανατρεχει μεσα :D
 
Κουκλί το μωρό και οι γονείς πολύ όμορφοι και οι 2! 👍


Τι εννοεις το μπλε φτερακι που ειναι ετοιμο να "ανοιξει" ή την ροδα πισω; 😛
Ή τη γάτα;😛
 
😀 ουτε που τον ειδα 😛
Με λιγη φαντασια καταλαβα οτι ειναι γατος 😀!

Εβγαλα την φωτο και μετα τον ειδα. Κουκλος. Γενικα εδω περα ειμαστε κουκλακια ολα 😀
 
Βγάλτο αν αγχώνεσαι Αριάδνη. Πηγαίνουν συχνά και κοιτούν μέσα αλλά δεν μπαίνουν;
Δεν εχει μπει καθολου. Σηκωνει τα ποδια πανω στο κλαδι κοιταει μεσα. Αλλα δεν μπαινει. Ενω αλλες φορες ετρεχε.
 
Αχ τι να πω κι εγω..
Για να ειναι καλα τα ποδαρακια του το ειπα και να μην γλυστραει, αλλα δεν θελω να εχω και την ευθυνη αν μεινει νηστικο το μωρακι ☹
Προσωπικα θα το αφηνα λιγο ακομα αν το μωρο δεν φωναζει για φαγακι, για να το συνηθισει η μαμα.
Αν παλι φωναζει το μωρο και η μαμα δεν παει τοτε κι εγω θα το εβγαζα...
Θα ρωτησω και τον εκτροφεα να μας πει!
 
Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν! Ή την άγχωσε το ροκανίδι οπότε βγάλτο, ή θεωρεί ότι ο μικρός μεγάλωσε τόσο ώστε η παρουσία της συνέχεια μεσα στη φωλιά δεν είναι απαραίτητη! Σίγουρα θα μπει όταν ο μικρός φωνάξει για τάισμα, αλλά είμαι της άποψης να το βγάλεις το ροκανίδι ούτως ή άλλως!
 
Σίγουρα θα μπει όταν ο μικρός φωνάξει για τάισμα, αλλά είμαι της άποψης να το βγάλεις το ροκανίδι ούτως ή άλλως!

Μα αν φωναξει το μωρο για φαγητο και η μαμα παει τοτε γιατι να το βγαλει το ροκανιδι Νικο μου;
 
Μα αν φωναξει το μωρο για φαγητο και η μαμα παει τοτε γιατι να το βγαλει το ροκανιδι Νικο μου;

Τους είχε βάλει ροκανίδι και στην αρχή Ηλέκτρα μου και το έβγαλαν από την φωλιά, άρα θεωρώ ότι δεν το θέλουν!
 
Back
Top