Αναπαραγωγή Δημιουργία φωλίτσας

annouk313

PB Member
Εγγραφή
8 Ιαν 2008
Μηνύματα
520
Πόλη
Αθήνα
Εδω και καιρο ηθελα να βαλω στα ζεμπρακια μου φωλιτσα. Ετσι αφου περασε ο κρυος καιρος, μολις χτες τους την προσθεσα.Χτες δεν τα ειδα πολυ κινητικα αλλα ηταν κ νωρις. Σημερα με το που ξυπνησαμε τσουπ αρχισαν τη δουλιτσα τους!Η θηλυκια κατα κυριο λογο ειχ εμπει μεσα στη φωλιτσα ενω ο αρσενικος της εφερνε νμα κτλ.Αλλα συνεχομενα! Παιδια ειναι πραγματικα υπεροχο να τα βλεπεις να αρχιζουν τη διαδικασια αναπαραγωγης, εαν ολα πανε κ καλα. Για υλικο φωλιας τους ειχα το νημα απο τα πετ σοπ, πμως τους εκοψα και κομματακια απο βαμβακι αλλα κ απο χαρτομαντηλο κ τα τιμησαν δεοντως! Ιδου ορισμενες φωτος.Αργοτερα θα προσθετω κ αλλες φωτο κ βιντεο εαν ολα πανε κατ' ευχην φυσικα.😛
 
Καλη αρχη και ευχομαι ολα να πανε καλα! \

Αλλα ειναι σιγουρα η σωστη φωλια; Δεν εχω δει τετοια σε ζεμπρακια... συνηθως βαζουνε την αλλη την κλειστη την ψαθινη...
 
Ευχαριστω πολυ παιδια! Μακαρι να πανε καλα ολα.Ανεστη ναι συνηθως τη κλειστη φωλια εχουν τα ζεμπρακια, αλλα εγω ηθελα να τα βλεπω σε ολη τη διαδικασια. Κ ειχα διαβασει οτι γινεται κ σε ανοιχτη φωλια να κανουν αυγουλακια, οποτε θα το προσπαθησω κ εαν γινει εχει καλως! Παντως προς το παρον μια χαρα τα πηγαινουν.🙄
 
Μπραβο ρε αγορινα να τα χαιρεσε τα πουλακια σου αντε και καλους απογωνους!
 
Πω πω παλι ρεζιλι εγινα
Συγνωμη κιολας αλλα δεν προσεξα λογο βιασηνης.
Ελπιζω να μην σε πλιγωσα και να μπορεσεις καποτε να με συνχωρεσεις 🙂
Καλο απογευμα
 
Κατερινα και εσυ ολη την ωρα postareis αν σε πω και εσενα αγορινα δεν θα φταιω εγω.
Οσον αφορα τα λεφτα καλυτερα παρε την ψυχη μου γιατι λεφτα λιγο δυσκολο να βρεις να μου παρεις
 
Μπα, εμενα δ εθα με πειραζε καθολου να με ελεγες αγορινα... Οσο για την ψυχη... Εχω κι εγω γι αυτο δε ζηταω, λεφτα δεν εχω! Αν σ εκουρασα που ποσταρω συνεχεια, σορρυ αδερφε!:D
 
annouk313 είπε:
εαν ολα πανε κατ' ευχην φυσικα.😛
Εύχομαι να πάνε και να το χαρείς όσο περισσότερο γίνεται. Καλή επιτυχία!
Katerina είπε:
Θεμη, αυτο το "αγορίνα"πρεπει να τη σκοτωσε την Αννουλα!
Πρόβλημα θα υπήρχε αν την έλεγαν Βρασίδα και του έλεγε "να σου ζήσουν κοπελιά τα πουλάκια" :D
 
Σωστα τα ειπε ο Σταυρος και θα συμφωνησω απολυτα.
Και παλι συγνωμη για την φιλη μας την Αννουλα :)
 
Με το καλό να κάνουν αυγουλάκια! Είναι υπέροχη εμπειρία. Περιμένουμε νέα από το ζευγαράκι:D
 
με το καλο να σου κανουν αυγουλακια και μετα να σου βγαλουν μικρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Themis
Themis Θατο σκςφτω πολυ αν θα σε συγχωρησω!😱οχι βρε αστειευομαι!:D
Ευχαριστω πολυ παιδια! Θα σας ενημερωνω σχετικα μετις εξελιξεις! Ναι kimi παραδεισσια ειναι τα πουλακια μου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Themis
μην γεμιζετε το ποστ με ευχες, αφηστε να βαζει η αννα την πορεια της αναπαραγωγής.
ολοι της ευχομαστε να πανε ολα καλα και να δουμε ζεμπρακια. Αυτο φτανει!
 
Back
Top