Αναπαραγωγή Διαφορετικό χρώμα ματιών στην ίδια φωλιά

Με άνεση νίκησε ο δάσκαλος!


Καλοκλάρωτα Κώστα και καλό ξεμπέρδεμα με τους φορείς.
Ευχαριστώ πολύ @Deukalion
Όσο έχουμε τη βοήθεια από το δάσκαλο δεν ανησυχώ για τους φορείς 😉. Εδώ κατάφερε και βρήκε τις μεταλλάξεις που είναι φορείς οι γονείς από χαμηλής ποιότητας φωτογραφίες, τώρα που φαίνεται από την φωλιά η διαφορά πιστεύω ότι θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα 🙂
 
Καλησπέρα σας! Σήμερα η κανάρα δεν κάθεται το βράδυ στην φωλιά ενώ οι νεοσσοί είναι δεκατεσσάρων ημερών. Είναι λογικό να κοιμούνται εκτός φωλιάς τα θηλυκά με νεοσσούς 14 ημερών;
 
14 ημερών, πεντάδα, εσωτερική εκτροφή, μπες στην θέση της, μπορείς να τα κουμαντάρεις;
Δεν έχεις κανένα θέμα, τουλάχιστον απο την δική μου εμπειρία και μάλιστα σε εξωτερική εκτροφή.
Σιγά σιγά να ετοιμάζεσαι για νήμα και δεύτερη φωλιά.
 
14 ημερών, πεντάδα, εσωτερική εκτροφή, μπες στην θέση της, μπορείς να τα κουμαντάρεις;
Δεν έχεις κανένα θέμα, τουλάχιστον απο την δική μου εμπειρία και μάλιστα σε εξωτερική εκτροφή.
Σιγά σιγά να ετοιμάζεσαι για νήμα και δεύτερη φωλιά.
Ευχαριστώ πολύ 🙂. Ήδη είδα τα πρώτα βατέμματα αργά το απόγευμα!
 
Όπως είπανε και τα παιδιά δεν υπάρχει θέμα, εσωτερική εκτροφή και φτεράκια μπόλικα δεν έχεις θέμα από κρύο που δεν κάθεται η κανάρα. Θα πρότεινα να αφαιρέσεις το παλιό νήμα της φωλιάς και να βάλεις μια τσόχα, θα άνοιγε και ο χωρος μέσα στην φωλιά να είναι πιο άνετα.
 
Καλησπέρα! Φωτογραφίες από τους απογαλακτισμένους νεοσσούς 34 ημερών πλέον.
IMG_20200416_162724.webp
Για να προλάβω τυχόν παρατηρήσεις για την πατήθρα, είχαν εξαντληθεί στο τοπικό πετ σοπ οι ξύλινες και ετοιμάζω δικές μου.
 
Πανέμορφα κουκλάκια, να τα χαίρεσαι!
Ευχαριστώ πολύ! Μάλλον θα ανοίξω ένα θέμα με φωτογραφίες των φετινών νεοσσών για να κάνω μια μικρή παρουσίαση των πτηνών μου.
 
Back
Top