Διατροφή Δοκίμασε κανείς την τροφή Prestige Premium V.A.M της Versele-Laga;

Υπάρχουν 3 canaries
Η μία έχει μέσα Βιταμίνες αμινοξέα κτλ σε μορφή pellets αυτή είναι η prestige premium.
Η άλλη είναι μόνο σπόροι και λέγεται κανονικά prestige canaries.
Η τρίτη είναι η "απλή" που έχει μέσα μπισκότο και λέγεται prestige classic και είναι σε πράσινο σακούλι.
Το μπέρδεμα έχει να κάνει με τη συσκευασία και το τι λέει πάνω. Μάλλον κάτι έχει γίνει με τις συσκευασίες και δεν λέει πάνω η πράσινη prestige classic.
Αν είναι σε μπορντό χρώμα δεν έχει μπισκότα και έχει πολύ ρούψεν τότε είναι η prestige canaries όχι η prestige classic
 
Καλησπέρα παιδιά. Στα καναρίνια μου δίνω την Premium Vam η οποία έχει τα πάντα υποτίθεται. Στο διάστημα της διατροφικής προετοιμασίας για την αναπαραγωγή να συνεχίσω να τους δίνω χωρίς φρούτα, λαχανικά, αυγά αφού είναι πλήρης ή να την αλλάξω και να τους δίνω τα άλλα που είπα ξεχωριστά;
 
Του έβαλα μόνο τους σπόρους αλλά και πάλι δεν τρώει και Του έβαλα την παλιά τροφή και αυτή την τρώει
 
Καλησπέρα εγώ δίνω την τροφή στην οποία αναφέρεστε απλά επειδή έχω διαβάσει ότι έχει περίπου 2% περίλλα πόσο ακόμα πρέπει να δίνω περίπου για την περίοδο πτερόροιας που έρχεται.?? εννοώ ότι δεν ξέρω αν φτάνει αυτό το ποσοστό γιατι βλέπω ότι τα πουλιά πάνε κατευθείαν και ψάχνουν για τους σπόρους περίλλας στο μείγμα
 
@GiannisT
Η πέριλλα είναι ένα ελαιούχος σπόρος με μεγάλη περιεκτικότητα πρωτεϊνών υψηλής βιολογικής αξίας, που αφομοιώνονται πολύ γρήγορα, με σημαντικά ποσοστά ω3 - ω6 - ω9 λιπαρών οξέων. Πολύ σημαντικός σπόρος, ιδίως κατά την προετοιμασία για αναπαραγωγή και κατά την πτερόρροια.
Η προσθήκη στο μείγμα είναι κατά την πτερόρροια έως 7%, τον υπόλοιπο χρόνο έως 5%.
 
εννοώ ότι δεν ξέρω αν φτάνει αυτό το ποσοστό γιατι βλέπω ότι τα πουλιά πάνε κατευθείαν και ψάχνουν για τους σπόρους περίλλας στο μείγμα
Είναι λιπαροί σπόροι (νόστιμοι). Δεν είναι περίεργο αυτό που κάνουν.

Όσον αφορά την πτερόρροια, μην επικεντρώνεσαι σε επιμέρους συστατικά. Φρόντισε να φτιάξεις ένα πρόγραμμα διατροφής που περιέχει ΠΟΛΛΑ χρήσιμα για την εποχή και όχι ΕΝΑ "καταπληκτικό".


Καλού-κακού μπορείς να δίνεις ένα συμπλήρωμα διατροφής για την πτερόρροια άλλα αν φτιάξεις ένα σωστό πρόγραμμα διατροφής, δεν είναι απαραίτητο ούτε και αυτό

Καλησπέρα εγώ δίνω την τροφή στην οποία αναφέρεστε
Περισσότερα εδώ:

 
Back
Top