Φροντίδα Δυο νέα παιχνίδια!

Φοίβος

PB Supporter
Εγγραφή
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
16.352
Πόλη
Βικτώρια
Αυτα ειναι δυο καινουρια παιχνιδια (κουδουνιστρες για παιδακια:D) που του πηρα απο τα Jumbo με τα παιδικα παιχνιδια. Εχουνε διαφορα σχηματα και χρωματα τα οποια του αρεσουνε πολυ οπως και στους περισσοτερους παπαγαλους αλλωστε! Ειναι και τα δυο γνωστης εταιρειας παιχνιδιων ασφαλη για μωρα με μη τοξικα χρωματα και υλικα, και σε παρα πολυ καλη τιμη, 2 ευρω το ενα και 3,5 το αλλο αν θυμαμαι καλα! 😉

Ειδικα το ενα με το ψαρακι δεν το αφηνει σε ησυχια! :D
 

Συνημμένα

  • παιχνιδι1.webp
    παιχνιδι1.webp
    19,9 KB · Προβολές: 121
  • παιχνιδι2.webp
    παιχνιδι2.webp
    18,7 KB · Προβολές: 91
  • παιχνιδι3.webp
    παιχνιδι3.webp
    17,1 KB · Προβολές: 87
  • ψαρακι2.webp
    ψαρακι2.webp
    19,3 KB · Προβολές: 95
  • ψαρακι3.webp
    ψαρακι3.webp
    9,3 KB · Προβολές: 92
Πολύ ωραία παιχνιδάκια! Ο κύριος Φοίβος σίγουρα απολαμβάνει να παίζει μαζί τους!
Είναι μία καλή ιδέα τα παιδικά παιχνίδια! Βέβαια με αυτά μπορούν να παίξουν παπαγάλοι μεγαλύτερου η μεσαίου μεγέθους. Ωστόσο στην περίπτωση που έχουμε μικρό παπαγάλο μπορούμε να χωρίσουμε τα μέλη του παιχνιδιού και να τα χρησημοποιήσουμε ως "βάση" για να κατασκευάσουμε εμείς ένα νέο παιχνίδι σύμφωνα με τις προτιμήσεις του παπαγάλου μας.
 
παιδια οντως ειναι παρα πολυ καλα αυτα τα παιχνιδια για τους παπαγαλους. Πηρα και εγω του ζακο και ολο με αυτο παιζει. Καλο ειναι και καποιοι κρικοι που εχει το jumbo που ειναι ολοκληρο πακετο.
 
Καλορίζικα τα καινούρια του παιχνίδια! Νομίζω πως έτσι απασχολημένος θα περνάει πολλές δημιουρικές και εκπαιδευτικές ώρες, ακριβώς όπως τα μωρά!:D

Τελικά με λίγη φαντασία και ευρηματικότητα μπορούμε να προσφέρουμε στα πουλάκια μας ατέλειωτες ώρες ευχαρίστησης...

Πολύ καλή και η ιδέα της Εφης! Εχω κανει κατι ανάλογο για το παπαγαλάκι μου χρησιμοποιώντας ξύλινα παιχνίδια για μωρά, με κουδουνάκια ή mobile και χάντρες χρωματιστές και έιχαν όντως μεγαλη επιτυχία!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Να ρωτήσω κάτι άσχετο-σχετικό..Αφού τους αρέσουν τα χρώμματα, για αυτό ο δικός μου θέλει να μου μασουλάει τα νύχια μου όταν είναι βαμμένα έντονα(π.χ. κόκκινα);
 
Να ρωτήσω κάτι άσχετο-σχετικό..Αφού τους αρέσουν τα χρώμματα, για αυτό ο δικός μου θέλει να μου μασουλάει τα νύχια μου όταν είναι βαμμένα έντονα(π.χ. κόκκινα);

Πολυ πιθανο, ομως δε νομιζω να επιτρεπεται να μασαει αυτη τη μπογια!
 
Πολυ πιθανο, ομως δε νομιζω να επιτρεπεται να μασαει αυτη τη μπογια!
Προφανώς και δεν δεν κάνει και δεν είπα ότι τον αφήνω, αλλά πίστεψέ και να ήταν ακίνδυνο δεν θα μπορούσα να το αντέξω.. Έχει δυνατό δάγκωμα.. 😉
 
Πολυ ωραιο Κωνσταντινε! :D Και φαινεται να το διασκεδαζει πολυ ο μικρος!

Του ειχα παρει κι εγω ενα τετοιο boing αλλα δε θελει ουτε να το δει μπροστα του! ☹ Τοσα και τοσα αλλα δεν τα φοβηθηκε αυτο δεν το χωνευει με τιποτα! Ετσι κατεληξε στην ντουλαπα με κατι αλλα πραγματα του! Δεν πειραζει ομως εχει ενα σωρο αλλα παιχνιδια!
 
Μου αρέσει να χρησιμοποιούν αυτά τα παιχνίδια ήθελα επίσης! Φαίνεται ότι Φοίβος χαίρει του παιχνιδιού!
 
:)'Εξυπνα' τα νεα παιχνιδια του Φοιβου, με' γεια! Επισης πολυ ομορφες και... Αντιπροσωπευτικες φωτογραφιες! 'βγαινει' εντονα η περιεργεια αλλα και το ενδιαφερον του. Για τα καινουρια:D
 
Back
Top