Αναπαραγωγή Δυστοκία budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης maria p
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μαρία, λυπάμαι πάρα πολύ για το πουλάκι σου! Εσύ έκανες ότι καλύτερο μπορούσες για να την κάνεις καλά! Κρίμα...
 
Μαρία και εγώ με τη σειρά μου να σου πω ότι λυπάμαι πολύ. Στους περισσότερους απο εμάς νομίζω έχει συμβεί και πραγματικά είναι πολύ άσχημο συναίσθημα. Ειλικρινά λυπάμαι. Ανάλωσε δύναμη απο τα αλλα σου πουλακια.
 
κ. Μαρια εχω καταλαβει τι ανθρωπος εισαστε και η λατρεια σας για τα παπαγαλακια ειναι μεγαλη οποτε αυτο που συνεβει εγω δεν θα ''εριχνα'' την ευθυνη σε εσας παρολο που εχουν περασει πολλα παπαγαλακια απο τα χερια σας διοτι ηταν καποιες στιγμες αδυναμιας γιατι ενα πολυαγαπημενο ζωο για εσενα βασανιζοτανε.. Κανατε οτι μπορουσατε και παρολο που δεν τα καταφερε εσεις βαλατε τα δυνατα σας... Και να θυμαστε οτι αυτα τα τεσσερα χρονια που περασε μαζι σας δεν θα μπορουσε να τα περασει με κανεναν αλλο γιατι της δωσατε την απαραιτητη φροντιδα... Ετυχε να συμβει αυτο αλλα δεν μπορειτε να το αφησετε να σας ''καταρρακωσει'' διοτι περιμενουν και αλλα πουλια να ζησουν εστω και λιγες μερες απο αυτα που εζησε η μικρουλα σας με την αγαπη που μπορειτε να προσφερετε!
 
Κρίμα... Να χάνονται με αυτό τον τροπο..

Έχω μια απορία, το αρσενικό γιατί είχε αίμα; βοηθούσε την θηλυκιά;
 
Σ' ευχαριστώ Χρήστο μου, πάντα σε ένα άσχημο συμβάν περνάνε από το μυαλό μας πολλές σκέψεις για πιθανές ευθύνες ή παραλείψεις μας. Έχω βιώσει από παιδί και πολλές δυσάρεστες καταστάσεις και την μακροβιότητα πολλών ζώων που έζησαν ευτυχισμένα.
Έμαθα πια να είμαι ανθεκτική. Λυπάμαι βαθιά και για κάποια περισσότερο αλλά δεν καταρρακώνομαι πια.

Δεν ξέρω Αριάδνη μου, μπήκα στο δωμάτιο για τον βραδινό έλεγχο και παρ' όλο που πριν δύο ώρες ήταν όλα καλά, αντίκρισα το σκηνικό που περιέγραψα.
 
Πως μια μεγάλη χαρά εξελίσσεται σε μία μεγάλη θλίψη... Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου Μαρια...
 
Back
Top