Φροντίδα Είμαι αρχάρια με τα budgie και θα ήθελα να με βοηθήσετε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fei
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μαρία, πιστεύω ότι τα φυσικά κλαδιά από ασφαλή ξύλο είναι οι καλύτερες πατηθρες για τα πουλάκια μάς.
Ευκαιρία για βόλτα στο δάσος είμαι σίγουρος ότι θα βρεις πατήθρες για πολλά χρόνια. 😊
@Vada Χαχα! καλέ μου @Vada 🤣. Το ότι υποθέτεις ότι έχω τις δικές σου ικανότητες, με στέλνει αδιάβαστη😂! Θα αρκεστω να βρω ποικιλία πατηθρων του εμπορίου🤗. Δεν βιδωνω λάμπα κ δεν ψήνω ξύλα! Πάντα θα φοβάμαι εάν το έκανα καλά κ θα καταλήξω με κάρβουνα για ψησταριά! 😜. Πάντως σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. 😄
 
Γνώμη μου είναι ότι οι πατήθρες που έστειλα πάνω που πάνε από την μια άκρη στην άλλη είναι κορυφαίες. Βγαίνουν σε στάνταρ μέγεθος και επίσης καθαρίζονται πολύ εύκολα σε αντίθεση με τις διχαλωτες. Επίσης για να βρεις διχαλωτή στο μέγεθος που θες πρέπει να κάνεις τάμα και φυσικά να πας ο ίδιος στο κατάστημα.
 
@HxC καλές φαίνονται αλλά για να κουμπωσουν στη Ζευγαρώστρα μου θα πρέπει να τις κόψω. Γι'αυτό έχω προτιμήσει τις στρογγυλότετράγωνες που στερεώνονται με την μια πλευρά. Την άλλη την διχαλωτή που προτείνεις έχει κάποιο μειονέκτημα;
 
Εκτός απτό καθάρισμα που είναι σχετικά πιο "δύσκολο" και το ότι δεν βρίσκεις εύκολα το μέγεθος που θες δεν έχει μειονεκτήματα. Ίσα ίσα θα την προτιμούσα αλλά ανέκαθεν δεν έβρισκα ακριβως αυτό που ήθελα. Σε περίπτωση που πάρεις τις άλλες και τις κόψεις και δεν μπορείς για κάποιο λόγο να βγάλεις τις τάπες απτις άκρες , να ξέρεις ότι πουλάνε τάπες στο Birdmarket και στο pet supermarket.
 
μετά την βοήθειά σας και διάβασμα , σας παρουσιάζω πως είναι τώρα , ελπίζω να σας αρέσει ...
 

Συνημμένα

  • 288923101_1055132115408103_8733347609743446744_n.webp
    288923101_1055132115408103_8733347609743446744_n.webp
    289,5 KB · Προβολές: 23
Back
Top