Γενικά Είμαι ο Ιγκόρ και είμαι καλά!

Δικιο εχεις Βαγγελη!

Σταντ η αληθεια ειναι οτι θα με βολευε παρα πολυ αλλα δεν εχω βρει κατι διακριτικο στο μεγεθος ενος κοκατιλ. Εχεις κανεις να προτεινει κατι;
 
Δεν είναι ακριβώς "διακριτικό" αλλά νομίζω ένα εξαιρετικό "παρκάκι-σταντ-παιδική χαρά" είναι αυτό που πήρα για τα δικά μου που αν και είναι αρκετά μικρότερα από κοκατιλάκι το αποδέχτηκαν σχετικά εύκολα

View media item 21401
 
Καλη τιμη νομιζω οτι εχει παντως! Υπαρχουν και καποιοι στο fb που φτιαχνουν βεβαια δε γνωριζω τιμες!
Kι εμένα μου φάνηκε αρκετά καλή η τιμή του σε συνδυασμό με το μέγεθος του πάρκου. Νομίζω για κοκατίλ είναι μια χαρά.
 
Σε ευχαριστω Διονυση για την προταση, μπηκε στα υποψιν. Χθες του παρηγγειλα και φυτρες μαζι με το fresh mix της Evia Parrots οπως και πελλετ της Psittacus γιατι τα nutribird δεν τους αρεσουν τελικα καθολου.
 
Σε ευχαριστω Διονυση για την προταση, μπηκε στα υποψιν. Χθες του παρηγγειλα και φυτρες μαζι με το fresh mix της Evia Parrots οπως και πελλετ της Psittacus γιατι τα nutribird δεν τους αρεσουν τελικα καθολου.

εχει μαθει να τρωει της psittacus!
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Θα γινει καλος τραγουδιστης αυτος! Να αρχισεις να του μαθαινεις σκοπους!
αυτό που σου λέει ο Ζάχος. Εάν έχει μοιάσει στον αδερφό του (τον δικό μου εννοώ 😀)θα μάθει πολύ εύκολα.
ο Ρόμπυ έμαθε σχεδόν από την πρώτη μέρα το σφύριγμα του Δούκα. (τόσο ίδιο που όταν είναι και οι δυο σπίτι δεν καταλαβαίνω ποιος σφυράει 😀)
ο μικρός σου είναι πολύ καλούλης! 🙂
 
Χθες του παρηγγειλα και φυτρες μαζι με το fresh mix της Evia Parrots οπως και πελλετ της Psittacus γιατι τα nutribird δεν τους αρεσουν τελικα καθολου.
Μη πετάξεις τα πρώτα πέλλετ που του έχεις πάρει, σίγα σιγά βάζε τα με τα άλλα και θα τα φάει και αυτά...ίσως με λιγότερη λαχτάρα αλλά κάποια στιγμη θα τα δοκιμάσει και μετά θα τα φάει.
Οι παπαγάλοι επειδή είναι διστακτικά πουλια, δύσκολα δοκιμάζουν κάτι καινούριο και ο μικρός σου δε τα ξέρει αυτά τα πελλετ.
Ίσως αν του τα έδινες και σαν λιχουδια στο χέρι μπορεί και να δοκίμαζε πιο ευκολα...
 
Τα Nutribird υποπτευομαι οτι δεν τα τρωει λογω μορφης μιας και ειναι αρκετα μεγαλα κομματια και ιδιαιτερως σκληρα. Τα ειχε φαει μονο μια φορα που του τα ειχα αλεσει.
 
Για δείτε ποιος πήρε θάρρος κι απόφασισε να εξερευνήσει-διαβάσει το φόρουμ!
 

Συνημμένα

  • IMG_20181101_162157-744x992.webp
    IMG_20181101_162157-744x992.webp
    27,4 KB · Προβολές: 29
  • IMG_20181101_161837-744x992.webp
    IMG_20181101_161837-744x992.webp
    24,1 KB · Προβολές: 32
  • IMG_20181101_162201-744x992.webp
    IMG_20181101_162201-744x992.webp
    26 KB · Προβολές: 27
Αν σου πω Ζαχαρια οτι ειναι και την κλασικης μουσικης τι θα μου πεις;

οτι απογοητευομαι να σου πω την αληθεια μου! Εγω δε τον μεγαλωσα με τετοια πραγματα! 😀
 
Back
Top