Γενικά Είναι αρσενικό ή θηλυκό αυτό το καναρινάκι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης katerinak
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα ξαναανεβασω αυριο φωτο απο αμαρα και ματι και μου λετε. Γιατι εγω.
 
Παρεα μου ανεβαζω φωτογραφιες απο το αδερφακι του παραπανω καναρινιου για να μου πειτε αν ειναι αρσενικο κι αυτο ή θηλυκο. Ειναι 12 μηνων. Σας ευχαριστω εκ των προτερων, μιας κι εγω απ οτι βλεπω, δεν θα μαθω ποτε να τα ξεχωριζω😛. Στα ματια μου ολα ειναι ιδια.IMG_20180410_191821_600x800.webp IMG_20180410_191649_600x800.webp IMG_20180410_191649_600x800.webp
 
Μάλλον αρσενικό μου μοιάζει. Κατερίνα, αυτά τα πουλιά ειναι Τιμπραντο; Ρωτώ, διότι στην οθόνη μου σαν να πορτοκαλιζουν κάπως.
Ειναι πρόσφατα αποκτημενα; Διότι αν ήταν αρσενικά, δεν θα πρεπε να κελαηδουσαν;
 
Γιαννη μου δεν νομιζω να ειναι, διοτι οι γονεις μαλλον ειναι κοινα καναρινια και οχι τιμπραντο οπως μου ειπαν οταν τα αγορασα.. Να σου πω,το ενα απο τα δυο, οχι το σκουφατο,το αλλο, οταν το θυμηθει κατι τραγουδαει, αλλα μη φανταστεις τιποτα φοβερο..Αυτα ειναι τα μωρα μου απο περυσι.. Επισης για το χρωμα να σου πω οτι ειναι κιτρινομαυρα, δεν εχουν καθολου πορτοκαλι.
 
Και εγω για αρσενικα θεωρω και τα 2, αλλα επειδη ειναι μικρα ακομα δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα πως ειναι πυρωμενα. Μαλλον θα αργησουν να ωριμασουν αυτα τα 2 αγορακια! 😛 Τους ψαχνεις για νυφες;
 
Αλικη μου φετος δεν θα τα ζευγαρωσω,ισως του χρονου. Ομως ηθελα να μου πειτε τι ειναι, μιας κι εγω δεν μπορω να τα ξεχωρισω.. Μου φαινεται αρκετα δυσκολο να καταλαβω τη διαφορα αρσενικων και θηλυκων..😛
 
Μου φαινεται αρκετα δυσκολο να καταλαβω τη διαφορα αρσενικων και θηλυκων..😛
Δεν είναι τίποτα! Οταν θα αρχισεις να τα πιανεις για να τα τσεκαρεις πριν τα χωρισεις σε ζευγαρια θα καταλαβαινεις τη διαφορα. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο, ειδικα οταν ειναι πυρωμενα. :)
 
Back
Top