Διατροφή Είναι παπαρουνόσπορος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eva vrs

PB Known Member
Εγγραφή
18 Νοε 2015
Μηνύματα
3.476
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα αγόρασα μερικά έξτρα σπόρια και αντί να πάρω chia, αγόρασα κατα λάθος κάποια άλλα στην θέση τους!Έψαξα απο εδω, απο εκεί και δεν βρήκα τι είδους είναι, αν και πιστεύω πως μπορεί να είναι παπαρουνοσπορος. Γι'αυτό άνοιξα το θέμα για να σιγουρευτώ..λοιπόν,τι λέτε;!
IMG_20161104_214505.webp IMG_20161104_214447.webp
 
Στα μάτια μου μοιάζει με παπαρουνόσπορο...
Φυσικά δεν έχω μέτρο σύγκρισης... αλλά έτσι μου μοιάζει.

Αυτό όμως το κουτουρού με παραξενεύει...
Αγοράζουμε σπόρους για τα πουλιά μας όταν ξέρουμε ποιους και γιατί τους χρειαζόμαστε.
Αν δεν ξέρουμε, ρωτάμε στο petbirds...
 
@misalouris ειναι το μαύρο κύμινο. Στην αρχαιότητα πίστευαν οτι ειναι το καλύτερο φάρμακο και ο Μωαμεθ ειχε πει οτι γιατρεύει τα πάντα εκτός απο θάνατο! (😀 πρώτη φορά ξερω και εγω κατι 😉 )
 
Αγοράζουμε σπόρους για τα πουλιά μας όταν ξέρουμε ποιους και γιατί τους χρειαζόμαστε.
Γιάννη το είπα και πάνω... Το πήρα Γιατί νόμιζα πως ηταν chia ήξερα πώς εκεί είχαν μόνο αυτούς τους σπόρους αλλά προφανώς έγινε κάποιο μπέρδεμα και βρέθηκαν αυτοί οι σπόροι στο λάθος σημείο.
 
Με βάση τη φωτό της @Vasia24, παπαρουνόσπορος είναι Εύα μου! Τώρα αν δεν είσαι σίγουρη, αν πήρες λίγο και δεν αξίζει τον κόπο, δώστου δρόμο, αν πήρες πολύ, καλύτερα να το πας από κει που το πήρες και να ρωτήσεις 😉!
 
Τώρα αν δεν είσαι σίγουρη, αν πήρες λίγο και δεν αξίζει τον κόπο, δώστου δρόμο
Λίγο πήρα και το πήρα 80 λεπτά οπότε και να το πετάξω δεν υπάρχει πρόβλημα.. Απλά ήθελα να μάθω.
 
Γράψε λάθος εννοούσα τι άλλο εκτός από παπαρουνόσπορος θα μπορούσε να είναι;
Ναι αυτό σκέφτηκα μετά... Τι θα μπορούσε να ήταν άλλο αν δεν είναι παπαρουνοσπορος; Στο κάτω κάτω απο πετ σοπ το πήρα...
 
Back
Top