Γενικά Είναι το καρδερινοκάναρό μου αρσενικό ή θηλυκό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης SPIROS67
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια με αυτό το μικρό τεσσάρων μηνών είναι αρσενικό η θυληκο εκτός από κάτι τσίου και λίγα τιτιβισματα δεν έχω ακούσει κάτι άλλο.Ειναι η προφορά που ασχολούμαι με Καρδερινοκαναρα@Liakos18 τεσσάρων μηνών είναι αποτι μου είπε ο φίλος που μου το έδωσε , εκτός από τσίου καναρινιου και λίγα τιτιβισματα δεν έχω ακούσει κάτι άλλο εδώ και 15 ημέρες...
 
τεσσάρων μηνών είναι
Είναι μικρό, θα πρέπει να κάνεις υπομονή για 1-2 μήνες για να το ακούσεις να τραγουδάει κανονικά.
Όσο θα περνάει ο καιρός θα πρέπει να το βλέπεις να φουσκώνει τον λαιμό του και να προσπαθεί περισσότερο να τραγουδήσει.
 
@VAGELIS D του βάζω κάθε απόγευμα να ακούει καρδερίνα αηδόνι και άλλα πουλιά,θα δούμε έχω και ένα άλλο καρδερινοκαναρο αλλά αυτό είναι μες την πτεροροια και έχει σταματήσει να κελαιδαει, πρέπει να είναι κοντά;
 
Αφού τους βάζεις ακούσματα καλό είναι.
Όπως καταλαβαίνεις και το παλιό πουλί θα πάρει ρεπερτόριο από τις φωνές πουβαζεις. Καλό είναι να τα έχεις μαζί σε κοντινή απόσταση τώρα που τα "χτυπάς ". Αργότερα όταν αρχίσουν να λένε τα ξεμακραίνεις
 
@SPIROS67 επίσης κάτι που είδα στην φοτο και θέλω να σε ενημερωσω...καλύτερα να αντικαταστήσεις τις πλαστικές πατιθρες με ξύλινες γιατί δεν κάνουν καθόλου καλό στα πόδια των πουλιών και δεύτερον δεν είναι και αναπαυτικές για τα πουλιά...
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ αν φουσκώσει ο λαιμός του δείχνει ότι είναι αρσενικό? Δεν υπάρχει περίπτωση να φουσκώνει και στο θηλυκό?
 
@giannisvlg δεν κατεβάζει φτερά καθόλου τα έχει κανονικά αλλά ο λαιμός συνέχεια φουσκώνει, 13 μέρες που το παρακολουθούσα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι αρσενικό η θηλυκό, αν θες δες τις φότο στο ποστ μου μήπως μπορείς να βοηθείσεις
 
Τις ειδα!Δεν ειμαι ειδικος σε αυτα.Ειδικα με ιθαγενη οποτε δε μπορω να βοηθησω λυπαμαι😥
 
Back
Top