Ασθένειες Είναι υγιές αυτό το καναρίνι;

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθειά σας 🙂
Ααα και κάτι άλλο... Να της βάλω μπανιέρα μέσα στο κλουβί; Θα την βοηθήσει;

Μια αλλη λυση για να κινηθει ενα παχυσαρκο καναρινακι ειναι να του βαλεις μεσα στο κλουβι ενα αλλο καναρινακι που θα το ψιλοκυνηγαει! 😉
Τί φύλου να είναι το άλλο καναρίνι;
 
Ααα και κάτι άλλο... Να της βάλω μπανιέρα μέσα στο κλουβί; Θα την βοηθήσει;
Δε θα την βοηθησει στο να χασει λιπος αλλα σιγουρα θα της κανει καλο! 😉

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθειά σας :)
Ααα και κάτι άλλο... Να της βάλω μπανιέρα μέσα στο κλουβί; Θα την βοηθήσει;


Τί φύλου να είναι το άλλο καναρίνι;
Αφου ειναι κοριτσακι ενα αγορακι πυρωμενο ισως να την κυνηγουσε λιγο! 😉
 
Και αν ζευγαρώσουν;
Δεν είναι λίγο αργά για Ζευγάρωμα;
Δεν την βλεπω και πολυ πυρωμενη την καναρα. Μην δωσεις νημα και φωλια. Σκοπος ειναι να ψιλοκυνηγιουνται για να κανει καυσεις η κυρια! 😉
 
Δεν την βλεπω και πολυ πυρωμενη την καναρα. Μην δωσεις νημα και φωλια. Σκοπος ειναι να ψιλοκυνηγιουνται για να κανει καυσεις η κυρια! 😉
Η κανάρα αυτή έχει κάνει φέτος δύο γενες... Μπορεί να είναι και τώρα πυρωμενη και να μην το δείχνει... Να τα βάλω μαζί και ότι γίνει;
 
Η κανάρα αυτή έχει κάνει φέτος δύο γενες... Μπορεί να είναι και τώρα πυρωμενη και να μην το δείχνει... Να τα βάλω μαζί και ότι γίνει;
Στη θέση σου εγώ δεν θα το έκανα..
Μια καλή δίαιτα και ένα ευρύχωρο κλουβί σε λογικό χρονικό διάστημα θα φέρουν αποτελέσματα.
Δεν χρειάζεται να έχει πίεση στην παρούσα φάση το καναρίνι...
 
Καμιά βόλτα έξω από το κλουβί δεν έχεις την δυνατότητα να την βγάζεις που και που;
 
Καμιά βόλτα έξω από το κλουβί δεν έχεις την δυνατότητα να την βγάζεις που και που;
Όχι δεν έχω την δυνατότητα αυτή..
Στη θέση σου εγώ δεν θα το έκανα..
Μια καλή δίαιτα και ένα ευρύχωρο κλουβί σε λογικό χρονικό διάστημα θα φέρουν αποτελέσματα.
Δεν χρειάζεται να έχει πίεση στην παρούσα φάση το καναρίνι...
Μπορείς να μου πεις Γιάννη μια σωστή δίαιτα;
 
Μπορείς να μου πεις Γιάννη μια σωστή δίαιτα;
Θα σου πω τι θα έκανα εγώ σε περίπτωση παχύσαρκου καναρινιού...
Μείγμα σπόρων σε μια κανονική ταΐστρα μέχρι τη μέση... αλλαγή δύο φορές την εβδομάδα... Λίγα φύλλα γλιστρίδας ή ένα κομματάκι πιπεριά 2 το πολύ 3 φορές την εβδομάδα... Αυτά μέχρι να μπει το πουλί σε πτερόρροια.
Γιατί εκεί αλλάζουν τα πράγματα...
 
Τί είναι το ασπούρι;

Το ασπούρι (ή καναρινόσπορος, είδος κεχριού) είναι ο κλασικός αμυλούχος σπόρος στα μείγματα καναρινιού. Το ψωμί των καναρινιών!


p_30080_19095DZ.jpg
 
Back
Top