Ασθένειες Ειναι αρρωστο το καναρινι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marina21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Που μένεις μαρίνα μου; Μένεις Αττική; Νότια προάστια;
 
Δεν ξέρω αν έχεις κάποιον κτηνίατρο υπόψιν σου ή κοντά στο σπίτι σου, αλλά μπορείς να τον πάρεις ένα τηλ να τον ρωτήσεις αν ξέρει και αν μπορεί να βοηθήσει στην περίπτωση σου... Είναι κρίμα να το χάσεις έτσι.. ☹
 
Δεν ξέρω αν έχεις κάποιον κτηνίατρο υπόψιν σου ή κοντά στο σπίτι σου, αλλά μπορείς να τον πάρεις ένα τηλ να τον ρωτήσεις αν ξέρει και αν μπορεί να βοηθήσει στην περίπτωση σου... Είναι κρίμα να το χάσεις έτσι.. ☹
Κοιτα καποιον εχω υποψιν μου αλλα δεν ξερω... και μενα με ποναει πολυ... Τελος παντων θα δω τι μπορω να κανω, βασικα θα κανω οτι μπορω, οτι γινεται.. Ευχομαι να πανε ολα καλα..
 
Γεια σαςς.. Το καναρινακι μου ειναι πολυ καλυτερα- εχει πολυ ορεξη και οι κουτσουλιες του δεν ειναι πλεον κιτρινες αλλα κανονικες :)
 
Τι ήταν αυτό που άλλαξε την εικόνα της υγείας του;
Δεν εχω ιδεα αλλα σταματησε να κανει κιτρινες κουτσουλιες και απλα τωρα ειναι πιο "ζωντανο" ουσιαστικα, τωρα το πως αλλαξε η κατασταση του ετσι πραγματικα δεν εχω ιδεα
 
Άλλαξες κάτι με τη διατροφή του όπως προτάθηκε πιο πάνω;
Το μελανό σημείο στην κοιλιά έχει φύγει;
Σταματησα να του δινω αυγο και φρουτο τωρα προσωρινα και αυτο το σημειο στην κοιλια του παραμενει ιδιο αλλα παρ ολο που ειναι ετσι οι κουτσουλιες του δεν ειναι πλεον κιτρινες
 
Αν μπορείς δείξε μας το μείγμα σπόρων που του δίνεις. Έστω τα σποράκια που περιέχει να δούμε τί γίνεται με την διατροφή γιατί από εκεί θα έχει ξεκινήσει το κακό.
 
Και αν μπορείς στείλε ξανά μια καθαρή φώτο της κοιλιάς του να δούμε αν έφυγε αυτό το μελανο σημαδι. Είναι σημαντικό να βλέπουμε μετά από μερικές μέρες ξανά την κατάσταση των καναρινιων μας που δεν ήταν πολύ καλά...

Το ότι έχει όρεξη και είναι ξανά πολύ ζωηρό και τρώει είναι πολύ σημαντικό!
 
Back
Top