Γενικά Εκτροφείο παπαγάλων στην Ρόδο

τελικα μπα θα κοιταξω για αλλου, ο τυπος ουτε που ηξερε τι εχει διαθεσιμο, κανονικο εμποριο κανει ο ανθρωπος και του φερνουν πουλι απ εξω, δεν εχει μονο αυτος ταισμενα στο χερι και καλα. Τα περισσοτερα ειναι εισαγωγης.
 
τελικα μπα θα κοιταξω για αλλου, ο τυπος ουτε που ηξερε τι εχει διαθεσιμο, κανονικο εμποριο κανει ο ανθρωπος και του φερνουν πουλι απ εξω, δεν εχει μονο αυτος ταισμενα στο χερι και καλα. Τα περισσοτερα ειναι εισαγωγης.
είμαστε ελεύθεροι να επιλλέξουμε απο όπου θέλουμε.
δεν επιτρέπεται να κατηγορούμε προσωπικά επαγγελματία όμως, απο τη στιγμή που δεν τον γνωρίζουμε και δεν έχουμε συνεργαστεί μαζί του!
αν είναι ή οχι εισαγωγής τα πουλιά που έχει και διαθέτει ο κάθε εκτροφέας, φαίνεται απο το δαχτυλίδι.
καλύτερη επιλογή πάντως απο πετ-σοπ σίγουρα θα είναι...
 
δεν κατηγορησα σοφια μου απλα δεν ειδα και μεγαλες διαφορες στις τιμες, κι επισης θα ηθελα να ηταν ενημερωμενος για το τι ειδος υπαρχει διαθεσιμο.
θα ηθελα παντως να επισκεπτω τις εγκαταστασεις του για να παρω μια ιδεα. Πρεπει να ειναι ωραια.
κι εδω ηρακλειο κρητης εχει ενα εκτροφειο αλλα δεν εχω μαθει ακομα στοιχεια, αν μαθω και δω οτι ειναι ok τα πραγματα εκει οπως επισης και καλες διαφορες στο θεμα τιμων τοτε θα το δημοσιευσω ωστε γιατι οχι αν ειναι καλα τα πραγματα να το προτιμησουμε οσοι θελουμε.
επειτα το καλυτερη επιλογη απο pet shop ειναι παντα σχετικο, αναλογα τι σχεσεις εχει καποιος με ενα pet shop και τι τιμες του κανουν, εγω ζακο μικρο τον παιρνω απο 900-1000.lory 500, εκει το εκτροφειο ειναι 100 ευρω λιγοτερα,macaw 2000.
γενικα παιζουν παρα πολλες τιμες και ο καθενας οσο θελει πουλαει, επικρατει ενας πανκος, εγω ας πουμε σε ενα μαγαζι ειδα εναν κοκκινο λορυ σαν τον δικο μου στην εξωφρενικη τιμη των 950 ευρω.
 
Τον εχω ακουσει πολλες φορες, ομως βρε παιδια ειναι καλος; γιατι θελω να παρω εναν μακαο. ( blue and gold macaw - ara ararauna)
 
ενας φιλος μου στα χανια το μακαο τον πηρε απο εκει... Και ειναι μια χαρα. Ειναι πολυ εξυπηρετικος...
 
Back
Top