Εκτροφείς Περιστεριών - Μέλη του PetBirds

Stavros

Administrator
Staff member
Εγγραφή
7 Απρ 2006
Μηνύματα
20.400
Στο συγκεκριμένο θέμα συγκεντρώνουμε τους Εκτροφείς Περιστεριών που βρίσκονται ανάμεσα στα μέλη μας. Με τον όρο "εκτροφέας" δεν εννοούμε μόνο όσους ασχολούνται επαγγελματικά με τα Περιστέρια, αλλά γενικά όλους όσοι ασχολούνται με τα Περιστέρια αναπαράγοντας τους ως χόμπι.

Εάν έχετε ένα ή περισσότερα πουλιά τα οποία φροντίζετε χωρίς να αναπαράγετε, παρακαλούμε να μη συμμετέχετε στο συγκεκριμένο θέμα.

Η καταχώρηση των πληροφοριών μπορεί να γίνει αναφέροντας το είδος των Περιστεριών που εκτρέφετε και όποια άλλη σχετική πληροφορία, όπως τον αριθμό των πουλιών που κατέχετε, πόσα χρόνια ασχολείστε, που στεγάζονται και γενικά όποια άλλη πληροφορία θέλετε να μοιραστείτε.

Παρακαλούμε κρατήστε το θέμα καθαρό από μηνύματα που δεν αφορούν στην υποβολή των στοιχείων που αναφέρθηκαν.
 
πολύ ωραίο και χρήσιμο θέμα! Εγώ προς το παρόν εκτρέφω ταχυδρομικά περιστέρια

*μέχρι φέτος είχα και ντουνέκια αλλά τα έδωσα λόγο έλλειψης χρόνου
(ερασιτεχνικά και τα δυο βέβαια δεν είμαι επαγγελματίας)
 
εκτρέφω από 2010 ταχυδρομικά περιστέρια.συμμετέχω στους αγώνες της ομοσπονδίας με τον σύλλογο Εύοσμος 05.συμμετείχα τρία συνεχόμενα χρόνια στους αγώνες της ελληνικής αθλητικής ομοσπονδίας ταχυδρομικών περιστεριών. Μόνο το 2015 δεν συμμετείχα στους αγώνες.έχω μεγάλο πάθος με το χόμπι αυτό.
 

Συνημμένα

  • foto 292.webp
    foto 292.webp
    51,6 KB · Προβολές: 218
  • foto 293.webp
    foto 293.webp
    58,7 KB · Προβολές: 208
  • foto 294.webp
    foto 294.webp
    93 KB · Προβολές: 203
  • foto 295.webp
    foto 295.webp
    53,2 KB · Προβολές: 195
  • foto 296.webp
    foto 296.webp
    53,4 KB · Προβολές: 193
  • foto 297.webp
    foto 297.webp
    46,5 KB · Προβολές: 193
  • foto 298.webp
    foto 298.webp
    37,4 KB · Προβολές: 192
  • foto 332.webp
    foto 332.webp
    72,2 KB · Προβολές: 194
  • foto 333.webp
    foto 333.webp
    77,6 KB · Προβολές: 194
  • foto 330.webp
    foto 330.webp
    57,2 KB · Προβολές: 187
Και εγώ εκπληρώνοντας μια μεγάλη μου επιθυμία από πέρσι εκτρέφω ερασιτεχνικά ταχυδρομικά περιστέρια. Δεν συμμετέχω σε κάποιο σύλλογο απλά για την ευχαρίστησή μου. Υπέροχα πουλιά, είχα στο παρελθόν περιστέρια -παγκούρια - όμως σαν αυτά τα πουλιά δεν είναι άλλα. Πιστεύω ότι αξίζει κάποιος ασχοληθεί μαζί τους...
 
Back
Top