Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.

Stavros

Administrator
Staff member
Εγγραφή
7 Απρ 2006
Μηνύματα
20.400
Όσοι διατηρούν πτηνά συντροφιάς φροντίζουν συνήθως και κάποιο άλλο κατοικίδιο/α. Εσείς, εκτός από τα πουλιά σας, έχετε κάποιο άλλο ζωάκι στο σπίτι;

Μπορείτε να επιλέξετε στην ψηφοφορία το είδος του ζώου που φροντίζετε ή αν θέλετε να μας πείτε και δυο λόγια για αυτό/α.
 
Εγώ, αν και θα ήθελα, λόγω συνθηκών δεν έχω κάποιο άλλο ζώο στο σπίτι (πολυκατοικία).
 
Ενα θηλυκό σκυλί, αξιαγάπητο, απίθανο!
Με έκανες και τη σκέφτηκα τώρα!
 
2 φιδια {ball python,elaphe guttata guttata} εναν χαμαιλεων {calyptratus} ενα λαμπρατορ ρητριβερ αρσενικο, ενα ποιντερ θηλυκο, ενα μαλτεζ αρσενικο, ενα τσιντσιλα γκρι,2 αποικιες με γρυλλους,2 αποικιες με σκαθαρια και 1 αποικια με βατραχους των δεντρων {αυτα τα λιγα αν εξαιρεσεις και τα 5 ειδη καναρινια, παπαδιτσες, καρδερινες, φλωρια, καλογερους και ψαρονια}
 
Εδώ και 3 χρόνια περίπου εκτός απο τα πουλάκια μου, έχω 2 χρυσόψαρα σε ενυδρείο των 25 λίτρων. Ξέρω οτι πολλοί φίλοι του φόρουμ είναι λάτρεις και των ψαριών και θα ήθελα να αναφέρω μερικούς λόγους ( μεταξύ αστείου και σοβαρού)για τους οποίους τα ψαράκια είναι επίσης αξιαγάπητα:
1. Δεν θέλουν βόλτα 2 φορες την ημέρα για... Πιπί.:)
2. Δεν ενοχλούν τους γείτονες με τα γαβγίσματά τους.
3. Δεν ξύνουν τα νύχια τους στον καναπέ.
4 . Δεν αφήνουν παντού τρίχες.
5. Δεν μασάνε τις παντόφλες.
6. Δεν χρειάζονται ειδική εκπάιδευση για την τουαλέτα.
7. Δεν γεμίζουν τον τόπο σπόρια και πούπουλα.
8. Δεν εχουν μεγάλα έξοδα διατροφής.
9. Δεν κανουν φασαρία οταν ερχονται επισκέπτες στο σπίτι.
10.Αν πέσει μεγάλη πέινα μπορούν να γίνουν μια καταπληκτική...ψαρόσουπα!:D
 
😀 καλο τζωρτζινα αλλα θα ηθελα να πω πως εχω ενα ενυδρειο 200 λιτρων στο οποιο τα μονα ψαρια που εχουν μεινει ειναι 2 γλυφτες κιτρινοι και 2 κλοουν το ενυδρειο ηταν γεματο ψαρια{γυρω στα 35 ψαρια}και καμια δεκαρια ζωντανα φυτε και εμειναν μομο αυτοι, οι κλοουν τα ΡΗΜΑΞΑΝ ολα και δεν ξαναασχοληθηκα ασχολειται ο γιος μου με την γυναικα μου αυτα για να μη λες οτι δεν εχουν εξοδα...
 
εκτως απο τα καναρινια και της καρδερινες εχω 1 ενυδρειο 330 λιτρων και 1 100 λιτρων και 3 σκιουρακια
 
Aπο σημερα πια δεν εχω το Πιγκακι...☹
Νομιζω πως ποτε δεν θα ξανααγαπησω ζωο
 
Εβαλε ασπρα φτερακια απο γκρι που ειχε (βλεπε φωτο) και ζει στα συννεφα πια...
 
Οχι εντελως στα καλα καθουμενα, γεραματα με λιγα λογια. Τον ειχα 8-9 χρονια και ηταν μελος της οικογενειας κανονικα. Ζουσε εξω απο το κλουβι κτλ.
Τωρα το σπιτι ειναι αδειο.
Νομιζω θα βγω καμια βολτα, δε με χωραει.
 
υπομονη. Το καλυτερο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να παρεις ενα αλλο και να το αγαπησεις το ιδιο, μετα απο αυτο θα νιωθεις καλυτερα
 
Back
Top