Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Koρίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά, ζαχαρωτά και μελένια σας λογάκια, αλλά νομιζω οτι αν συνεχίσετε, θα με κάνετε να ντρέπομαι...Αφήστε που θα μας "μαλώσει" ο Σταύρος οτι είμαστε εκτός θέματος🙄

...


Ας αρχισουμε ενα καινουριο θεμα με τιτλο "χαζολογημα", χι χι χι
Σορυ Σταυρο, μη μας μαλωσεις, ειμαι και σε ειδικη ευαισθητη φαση ακομα...☹
 
ντροπαλο μου παιδι georgina
...
λοιπον για το θεμα...
ειχα κ γω, δεν εχω τωρα
κ γατουλη
κ ψαρακι...
με διαφορα φασης
δεν εφαγε η γατα το ψαρι(ουτε κ γω...):D
ο γατουλης "την εκανε" στο εξοχικο μας εν απουσια μου κ απο απροσεξια της μαδερ μου...
στεναχωρεθηκα πολυ τοτε
του ειχα αδυναμια
τον εψαχνα μηνες.
τωρα εχω τις φωτογραφιες του μονο...
ελπιζω να ζει καπου κ να ναι καλα
θα θελα κ σκυλο κ πολλα αλλα ζωα αλλα μεσα στην πολη ειναι περιοριστικα τα πραγματα για αμφοτερους (ζωα -ανθρωπο..)
 
Φυσικά και έχω!
έχω 3 σκυλάκια, ράτσας πεκινουά. είμαι τυχερή γιατί έχουμε μονοκατοικία και τα σκυλάκια μου δεν κλίνονται στο διαμέρισμα. Άλλωστε, δεν θα μπορούσα να τα έχω μέσα στο σπίτι και τα 3...
τα λατρέυω ... Με γεμίζουν !
 
Δεν σας προλαβαίνω πάντως τρεις μέρες δεν μπόρεσα να μπω λόγω δουλειάς και είχα πάνω από 300 μηνύματα αδιάβαστα 😱.
Στο θέμα.
Εγώ έκτος από τα 10 πουλάκια (καναρίνια, παραδείσια), έχω ένα Γαλλικό λυκόσκυλο αρσενικό πανέμορφο και αρκετές κότες αλανιάρες πανέμορφες και πεντανόμιστες :D
 
Στεφανε κι εγω το ιδιο προβλημα εχω, δενμπορω να προλαβω τα αδιαβαστα μηνυματα, να σε ρωτησω, μηπως εννοεις βελγικο λυκοσκυλο (μαυρο;)γιατι γαλλικο δεν εχω ξανακουσει, αν θες δωσε καμια πληροφορια παραπανω! 🙂
 
Όχι Γαλλικό εννοώ. Η διαφορά με το Βέλγικο είναι ότι ενώ το Βέλγικο είναι κατάμαυρο το Γαλλικό έχει έναν άσπρο σταυρό στο στίθος.
 
να σε ρωτησω, μηπως εννοεις βελγικο λυκοσκυλο (μαυρο;)γιατι γαλλικο δεν εχω ξανακουσει, αν θες δωσε καμια πληροφορια παραπανω! 🙂
Είναι διασταύρωση γαλλικού μπουλντόγκ με βελγικό λυκόσκυλο 😛
 

Συνημμένα

  • malinois.gif
    malinois.gif
    16,8 KB · Προβολές: 26
Λόγω φόρτου εργασίας πάντα καθυστερώ να διαβάσω...
Εγώ έχω τη Λίλα ένα σαμογιέτ άσπρο 14 χρονών που μαδάει συνέχεια... είναι όλο νάζια και καπρίτσια... Αλλά τη λατρεύω! Μέλος της οικογένειας πια έχει περισσότερα προνόμια από όλους και καθόλου υποχρεώσεις. Κατά καιρούς στήνω και το ενυδρείο μου και μόλις χαθούν τα ψαράκια το μαζεύω για ένα διάστημα.
 
Εμείς έχουμε 2 θηλυκά σκυλάκια "Απόλλων" μικρόσωμα, την Ματού ( Απο το Σταματού) και την Piggy (τρώει πολύ) :)
 
αλεκα για τι χάνονται τα ψαρακια;το εχεις ψαξει;
2-3 φορές καλοκαίρι με καύσωνα κάποιος από την οικογένεια (που δεν τολμάει να μου το πεί) έκλεισε το καπάκι του ενυδρείου και άναψε τη λάμπα... Φαίνεται για να είναι ωραίο... Και αυτά βράσανε! Μια άλλη φορά βαρέθηκα να βάλω στη καραντίνα ένα καινούργιο, το έριξα μέσα, ήταν άρρωστο, κόλλησε όλα τα άλλα και παρόλα τα φάρμακα δεν τα έσωσα. Τελευταία φορά το 2006 μια μέρα τα τάισα το πρωί και ήταν όλα καλά. Το μεσημέρι που γύρισα ήταν όλα νεκρά. Δεν το έψαξα, γιατί νομίζω ότι κάποιος κάτι θα έριξε μέσα... Σίγουρα δεν είχαν την πρόθεση και δεν το έκαναν από κακία. Οι μεν είναι μεγάλοι άνθρωποι και οι δε (αυτοί που τους φροντίζουν) είναι άσχετοι και αμόρφωτοι... Αργότερα με καλύτερες συνθήκες θα το ξαναστήσω.
 
εγω περα απο τα μικρα μου πουλακια, εχω και μερικα περιστερι και λιγα χρυσοψαρα!
 
Ευχες σε ολους
2 χρυσοψαρα που μαλλον κατι εχουν παρει απο καρχαρια και εναν γλυπτη (το π με φ) που επι μονιμου βασεως του τρωνε το χαπακι του οπου και εαν το κρυψω,😕 απορω πως επιβιωνει εκει μεσα ο ατιμος

ΜΦΧ
Πανος
 
Το χαπακι γιατι πραγμα πρεπει να το παιρνει ο γλυφτης; (το φ με π ) :)
Δεν θυμαμαι 😕 οταν ειχα ενυδρειο να επρεπε να δινω χαπακι
 
Το χαπακι γιατι πραγμα πρεπει να το παιρνει ο γλυφτης; (το φ με π ) :)
Δεν θυμαμαι 😕 οταν ειχα ενυδρειο να επρεπε να δινω χαπακι


Ειναι συμπυκνωμενη τροφη για καλλιτεχνες γλυπτες
διαλυεται σιγα σιγα στο νερο
αλλα μολις την μυριστουν τα χρυσοψαρα την εξαφανιζουνε


τρωει την αλγη{πρασιναδα του τζαμιου αυτη ειναι η δουλεια του εκει μεσα πανο}
ναι φιλε μου γιαυτο και του ανακατεβω τα βοτσαλα του βυθου μια φορα την μερα και κανει σαν τρελος να ψαχνει εκει περα

ΜΦΧ
Πανος
 
  • Like
Αντιδράσεις: zxvt
Back
Top