Ασθένειες Εμετός σε αρσενικό καναρίνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dread05
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δουλεύει σε κάποιους εκτροφείς η αιμομικτική αναπαραγωγή.
Γονιός με το καλύτερο μορφολογικά "παιδί".
Δεν έχω άποψη γιατί δεν την ακολούθησα ποτέ αλλά από τα λίγα που "διαρρέουν" από τα "στεγανά" τέτοιον εκτροφών, προκύπτουν και μικρά με φοβερές γενετικές ανωμαλίες.
Οι άνθρωποι που την ακολουθούν έχουν μεγάλη εμπειρία και κατά τη γνώμη μου πρέπει να αποφεύγεται από τους λιγότερο μυημένους.
 
Αν το επιχειρήσεις Γιάννη, φρόντισε του χρόνου να έχεις οπωσδήποτε νέο αίμα στο κοπάδι. Διαφορετικά, το θέμα λύνεται φέτος απλά με την προσθήκη μιας καναρας στο κοπάδι σου.
 
Οι γονείς είναι ζευγάρι μεταξύ τους φέτος. Με το φαρμακείο και τη μετακόμιση δε πρόλαβα να προμηθευτώ νέα πουλιά όταν έπρεπε. Τώρα δεν είναι κάπως αργά για νέα θηλυκά; Με την καραντίνα θα έχουμε καλό Ιούνιο. Δε νομίζω να πάθουν και κάτι αν μείνουν πυρωμένα μέχρι την πτερόροια...
 
Οι γονείς είναι ζευγάρι μεταξύ τους φέτος. Με το φαρμακείο και τη μετακόμιση δε πρόλαβα να προμηθευτώ νέα πουλιά όταν έπρεπε. Τώρα δεν είναι κάπως αργά για νέα θηλυκά; Με την καραντίνα θα έχουμε καλό Ιούνιο. Δε νομίζω να πάθουν και κάτι αν μείνουν πυρωμένα μέχρι την πτερόροια...
Η πτερόρροια πρέπει κατα τη γνώμη μου να βρίσκει τα πουλιά ξεκούραστα και μακρυά από κάθε είδους εκτροφικές υποχρεώσεις...
 
Δεν εννοώ αυτό, απλά σκέφτομαι να μη τους ζευγαρώσω καθόλου και να περιμένω την πτερόροια να ξεπυρώσουν.
 
Back
Top