Εξωτερική κλούβα προστασίας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tarasis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tarasis

PB New Member
Εγγραφή
16 Νοε 2013
Μηνύματα
83
Πόλη
Γιαννιτσά
Αυτή είναι η κλούβα προστασίας από ανεπιθυμητους.
Η ιδέα μου δημιουργηθηκε όταν ένα απόγευμα βάζοντας τα κλουβιά μέσα, ειδα τον αρσενικο να πεταει ελευθερος εξω απο το κλουβι. Προφανώς μετά από επιδρομή, γιατί το κλουβί ήταν ταλαιπωριμενο.
Τώρα πλέον έχω ησυχάσει. Ας έρθει όποιος θέλει..
 

Συνημμένα

  • 2016-04-08 08.29.33.webp
    2016-04-08 08.29.33.webp
    12 KB · Προβολές: 257
Πολύ καλή η κατασκευή για την προστασία των φίλων σου.
Επειδή πολλοί φίλοι ίσως χρειάζονται παρόμοιες κατασκευές, μπορείς να μας γράψεις μερικές λεπτομέρειες τόσο για τα υλικά, τις διαστάσεις και την πορεία κατασκευής όσο και για το κόστος της;
 
Πολύ καλή η κατασκευή για την προστασία των φίλων σου.
Επειδή πολλοί φίλοι ίσως χρειάζονται παρόμοιες κατασκευές, μπορείς να μας γράψεις μερικές λεπτομέρειες τόσο για τα υλικά, τις διαστάσεις και την πορεία κατασκευής όσο και για το κόστος της;
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το κόστος δεν είναι μεγάλο, βγαίνει περίπου στα 10 € με το σύρμα και τα ξύλα, αν τη φτιάξεις μόνος. Εγώ την έφτιαξα με τη βοήθεια φίλου και κόστισε στο ποσό που σου ανέφερα.
 
Πολυ καλη!
Κρατησε μονο στο πισω μερος του μυαλου οτι πρεπει ισως να τη ντυσεις και με σιτα για τα εντομα!
 
Μπράβο σου πολύ καλή κατασκευή! Είναι αλήθεια αυτό που λέει ο λαός ότι όποιος φυλάει τα ρούχα του έχει τα μισά! Ο κοσμος στην Αθήνα τουλάχιστον έχει φτάσει σε σημείο πρώτα να παίρνει πάρκινγκ και μετά αυτοκίνητο, άλλος πρώτα το σαμάρι και μετά το γαϊδούρι, έτσι και μεις πρώτα παίρνουμε προστατευτικα μέτρα και μετά βγάζουμε τα πτηνα μας σε εξωτερικό χώρο. Και πάλι μπράβο για την υπέροχη κατασκευή σου!
 
Μπράβο σου πολύ καλή κατασκευή! Είναι αλήθεια αυτό που λέει ο λαός ότι όποιος φυλάει τα ρούχα του έχει τα μισά! Ο κοσμος στην Αθήνα τουλάχιστον έχει φτάσει σε σημείο πρώτα να παίρνει πάρκινγκ και μετά αυτοκίνητο, άλλος πρώτα το σαμάρι και μετά το γαϊδούρι, έτσι και μεις πρώτα παίρνουμε προστατευτικα μέτρα και μετά βγάζουμε τα πτηνα μας σε εξωτερικό χώρο. Και πάλι μπράβο για την υπέροχη κατασκευή σου!

Ευχαριστώ πολύ 😉
 
Back
Top