Ασθένειες Επαναφορά δακτύλων καναρινιού στη σωστή θέση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Φώτη έναν διαβάσεις ο κύριος Μάκης αναφέρει ότι τα δαχτυλίδια τα πέρασε πολύ νωρίς δυο πράγματα θέλει προσοχή το πρώτο είναι η σωστή διάμετρος δαχτυλιδιού και η τοποθέτηση και το δεύτερο είναι ν μην βιαστείς δηλ όπως ο φίλος την Πέμπτη μέρα ο κύριος Μάκης Αναλύει ότι δεν υπηρχε κόμπος στο πόδι του πουλιού με αποτέλεσμα το δαχτυλίδι να πέφτει πιο χαμηλά από το κανονικό! Εγώ αυτά ακολούθησα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι εκεί και μέχρι αυτά ξέρω σίγουρα η πιο έμπειροι θα βοηθούν πολύ περισσότερο
Καλημέρα
Είσαι κατατοπιστηκότατος.
Ευχαριστώ πολύ
 
πoιά είναι η λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξουμε;
..η λεπτομέρεια που οφείλεις να θυμάσαι είναι πως τα gloster φημίζονται ότι είναι ίσως οι πιο άψογοι γονείς.. Από τη στιγμή που έρθουν οι νεοσσοί,ταίζουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ! άρα.. Μεταξύ 4ης με 5ης ημέρας max(παρατηρώντας την ανάπτυξη των νεοσσών.. Θα το δεις) θα πρέπει να περαστούν τα δακτυλίδια, ακολουθώντας πιστά τα κάτωθι βήματα:

da.webp
 
Θέλω βοήθεια, έχω δύσκολη περίπτωση. Το αριστερό δάκτυλο από την τριάδα έχει περάσει πάνω από τα άλλα δύο και έχει γίνει δεξί. Ακούω προτασεις
[automerge]1573114193[/automerge]
Θέλω βοήθεια, έχω δύσκολη περίπτωση. Το αριστερό δάκτυλο από την τριάδα έχει περάσει πάνω από τα άλλα δύο και έχει γίνει δεξί. Ακούω προτασεις
Στο σημείο που γυρνάει το δάκτυλο έχει ένα μικρό κόμπο, αυτό τώρα μπορεί να είναι από το σπάσιμο η είναι αρθρίτιδα;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το αριστερό δάκτυλο από την τριάδα έχει περάσει πάνω από τα άλλα δύο και έχει γίνει δεξί.

Aυτό πως έγινε; Επειδή αναφέρθηκες σε σπάσιμο, προηγήθηκε κάποιο ατύχημα και σε τι ηλικία;
 
Aυτό πως έγινε; Επειδή αναφέρθηκες σε σπάσιμο, προηγήθηκε κάποιο ατύχημα και σε τι ηλικία;
Ερώτηση έκανα σήμερα που το είδα πάλι θα μπορούσα να το βάλω λευκοπλαστ αλλά λόγου του μικρού όγκου που έχει το σπρώχνει αντίθετα. Του έβαλα βαζελίνη και του έκανα λίγο μασάς, αφού το πατάει δεν θέλω να το ζορίσω γιατί δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί
 
Ένα δικό μου 20ημερων το ένα του ποδαράκι είναι κλειστό σαν μπουνιά, τι θα μπορούσε να βοηθήσει;
Παντός βρομιά δεν είναι να πεις ότι κόλλησαν μεταξύ τους
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε το ακριβώς αντίθετο? Δηλαδή το πίσω δάχτυλο να έχει ελαφρώς κλίση τεντωμένο και να μην αγκαλιάζει την πατηθρα...
 
Καλησπέρα σε όλους. Αυτό με το νάρθηκα τελικά απέδωσε; Δε βλέπω να αναφέρει κανείς αποτέλεσμα...
 
Μπορεί να γίνει και σε πουλάκι 2 χρόνων ? Μου χαρισαν ένα πουλάκι το οποίο έχει παρόμοιο θέμα
Κινείται το δάχτυλο με άνεση (χωρίς αντίσταση) στη θέση που θέλεις να το επαναφέρεις; Αν ναι, όταν το δάκτυλο είναι στη σωστή θέση, η προς τα πάνω κλείδωση του ποδιού, είναι όμοια με του άλλου ποδιού (του φυσιολογικού);
 

Σχετικά θέματα

Back
Top