Αναπαραγωγή Επιτελους, μωρα πιγκουινακια μετα απο 10 χρονια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pigaki

PB Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
945
Πόλη
Μυτιλήνη
Σημερα ξυπνησα με μεγαλη αγωνια! Ηταν η κρισιμη μερα...

Δεν ηθελα να πω τιποτα και πουθενα. Να μην κανω "δηλωσεις" για να μη μεινω με αλλη μια απογοτητευση...
Εδω και καιρο τα πιγκουινακια μου ειχαν αλλαξει συμπεριφορα και καταλαβα οτι θελουν να ζευγαρωσουν.
Τους εκανα προετοιμασια, τους εβαλα φωλια και υλικο, και εκανα υπομονη οσο και αν μεσα μου τρωγομουν απο αγωνια!

Και τελικα όντως... Το πρωτο απο τα 6 αυγουλακια τους ανοιξε σημερα το πρωι! Περιμενω σχετικα συντομα και τα υπολοιπα γιατι το κλωσσημα αρχισε σε ολα ταυτοχρονα (αν και ενα αυγο μου φαινεται αγονο, αλλα δεν πειραζει).

😱ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ😱 Το ηθελα οσο τιποτα
Ευχαριστω:
1) το Θεο που δημιουργησε τα πουλια
2) τον Σταυρο που εφτιαξε αυτο το σαιτ
3) τον Αλεξανδρο που μου συμπαραστεκοταν και με βοηθησε με τις συμβουλες του και τον Γιαννη (dartanian) που μου εφερε το γουρι 😛
Επισης ολους οσους που, γραφοντας εδω τα δικα τους προβληματα/συμβουλες/εμπειριες, κανουν το σαιτ πηγη πληροφοριων. Μεσω αυτων των πληροφοριων και με πολυ διαβασμα ελπιζω να εχω ενα καλο αποτελεσμα και στη συνεχεια!

Ξερω οτι ειναι νωρις ακομη. Τα μικρα πρεπει καταρχην να βγουν, να φανε, να ειναι καλα κοκ. Εχουν μακρυ δρομο μπροστα τους ακομη, το ιδιο και οι γονεις
Αλλα και μονο που ειδα αυτο το μωρακι, μου φτανει!
Εχω τρελλαθει!
 
Τελεια Γεωργια! :D Μπραβο, συγχαρητηρια και σε εσενα και στους γονεις! :D

Ευχομαι να πανε ολα καλα με τα πουλακια σου και να ερθουν και τα υπολοιπα μωρα!

Να μας ενημερωνεις για τις εξελιξεις!
 
ΜΠΡΑΒΟ Γεωργια! Συγχαρητηρια! Επιτελους εγινες ΜΑΝΑ! Με το καλο πολιτεκνη...
 
Καλημέρα,
συγχαρητήρια και από εμένα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
Γιάννης.
 
Επιτέλους τα ευχάριστα! Χαίρομαι Γωγώ μπράβο! Μπορώ να καταλάβω τον ενθουσιασμό σου, είναι μια ξεχωριστή εμπειρία, για αυτό κοίτα να την απολαύσεις μέχρι τέλους! Να τη μοιράζεσαι όμως και μαζί μας να παίρνουμε κι εμείς λίγη χαρά! 😉
 
Ωραια νεα Γιωργια! Μπραβο!
Με το καλο κ τα υπολοιπα! 🙂
 
Συγχαρητήρια, να σου ζήσουν,:) καλή συνέχεια! :DΣε παρακαλούμε να μας ενημερώνεις!
 
Συγχαρητηρια Γωγω μου!:loveτο αξιζες! Ευχομαι να'ναι παντα γερα και δυνατα τα πουλακια! Αντε και με δισσεγγονα!
Ενα μπραβο απο μενα και γι'αυτους που, σου συμπαρασταθηκαν και σε βοηθησαν!
 
Γεωργια μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου! Μπραβο ηταν οτι επρεπε μιας κ το περιμενες πολυ καιρο αυτο! Αντε καλη συνεχεια ευχομαι κ φτου φτου μη τα ματιασουμε! 🙂
 
Μπράβο, συγχαρητήρια! Ξέρω πόσο πολύ περίμενες αυτή την μέρα και τελικά η υπομονή σου επιβραβευτηκε!

Να ζησουνε να τα χαρείς και να σου χαρίσουνε και αυτά με την σειρά τους πολλούς και καλούς απογόνους! Και μην ξεχάσεις.. Τα σκόρδα και την θαλασσιά χαντρα!:D

Ενα απο όλα θα το βαφτησω εγω οπωσδηποτε!
 
αντε να ακουσω και κατι ευχαριστο σημερα γιατι χθες ηταν πολυ...η μερα της στεναχοριας...
 
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο χαιρομαι!:DΝα σου ζησει! 🙂(και να ξες οτι το "Να σου ζησει" ευχομαι συντομα να γινει "Να σου ζησουν"
 
Σιδερένια να είναι όλα. Μετά από δεκα χρόνια. Οπότε να κάνω υπομονή και να μη βιάζομαι που ξεκίνησα τώρα με τα Gouldian.😛
 
Mπραβο! Χαρηκα για το μωρακι. Ξερω ποσο αγαπας τα πιγκουινακια, αγορασες κ καινουριο για να εχει παρεα το αλλο. Να σου ζησει το μικρο κ με το καλο κ τα υπολοιπα. Ευχομαι να πανε ολα καλα. Και οταν βγουν στο κλαρι περιμενω φωτο τους.
 
Μπράβο Γωγώ μου. Να σου ζήσει το μωράκι και με το καλό και τα υπόλοιπα Ευχομαι όλα να πάνε καλά!
 
Άντε να σκάζουν μύτη σιγά σιγά. Καλή συνέχεια Γεωργία... :)
 
Back
Top