Αναπαραγωγή Επιτελους, μωρα πιγκουινακια μετα απο 10 χρονια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπράβο Γιωργία με το καλο να τα καμαρωσουμε και στο κλαρι. Να σου ζησουν και να ειναι γερα. Μην ξεχασεις τις φωτογραφιες.
 
Συγχαρητήρια! Άντε με το καλό και τα υπόλοιπα! Άξιζε η υπομονή... Ελπίζω να γίνω και εγώ πατέρας κάποια στιγμή απ' τα πιγουινάκια μου...🙄 Να σου ζήσουν!
 
Μπραβο Γιωργια! Χαιρομαι παρα πολυ... Θυμαμαι την απογοητευση σου που ποτε δεν γινοταν τιποτα και τωρα να που εγινε! 🙂 αντε να παρουν σειρα τωρα και τα επομενα αυγα! Ενημερωνε μας και μολις περασουν λιγες ημερες περιμενουμε και φωτογραφιες!
 
Μπράβω ΓΕΩΡΓΊΑ τώρα που έγινε η αρχή ποιος σε σταματά. Θα δεις που όλα θα πάνε κατ'ευχή.
 
Την Τεταρτη 3/12 γεννηθηκαν και τα υπολοιπα 4 μωρα! Το 6ο αυγο προφανως ηταν αγονο.
Προς το παρον ολα καλα :)
 
Ολα καλά με την πεντάδα; Ταίζουν κανονικά οι γονείς;

Διαπίστωσες αν υπάρχουν προβλήματα; Ειναι στοργικοί γονεις; Η καταθεση των εμπειριών σου θα είναι πολύ σημαντικές για τους λάτρεις του είδους!
 
Ταΐζουν κανονικα και προς το παρον ολα προχωρανε ομαλα πιστευω. Γι'αυτο δεν ανεφερα κατι περισσοτερο/ιδιαιτερο Τζωρτζ!
Οι γονεις ειναι πολυ καλοι!
Και για μενα ομως ειναι πρωτογνωρη εμπειρια και μαθαινω κι εγω παρα πολλα κατα τη διαρκεια ολης αυτης της πορειας! Ας ειναι καλα τα πουλακια μου...
 
Ολα πανε καλα για τα μωρα προς το παρον.
Μου εχει κανει εντυπωση που, ενω ηθελαν πολυ υλικο για φωλια και το εστρωσαν, τωρα το εχουν μετακινησει και εχουν τα μικρα πανω στο ξυλο😕 Υπαρχει υλικο τριγυρω τους.
Επισης διατηρουν τη φωλια πολυ καθαρη.
Κατα τα αλλα, ολα νορμαλ
 
Πολυ χαιρομαι Γεωργια που ολα πηγαινουν καλα!

Εμεις ποτε θα τα δουμε; :D
 
Εμεις ποτε θα τα δουμε; :D

Νομιζεις κι εγω τα βλεπω;:D
Ανοιγω μονο για 2-3'' το κουτι-φωλια μια φορα την ημερα. Δεν θελω να τα ενοχλω, απλως τσεκαρω αν πανε ολα καλα. Και ειναι δυσκολο να τα πετυχω χωρις εναν τουλαχιστον απο τους γονεις απο πανω ή διπλα...

Οταν με το καλο βγαλουν φτερακια και δυναμωσουν λιγο, θα τα βγαλω φωτο 😉
 
Υπομονή λίγο ακόμη Γεωργία και θα ακούσεις τις πρώτες φωνές τους την ώρα που τα ταίζουν οι γονείς τους.
 
Γεωργία πώς πάει η οικογένεια, βγαίνουν καθόλου έξω από τη φωλιά τα μικρά; Αν βγουν τα μικρά έξω να περιμένεις και άλλα αυγουλάκια από την θηλυκιά. Ξέρεις, τρώγοντας αυγοτροφή για να ταίζουν τα μικρά, συνεχίζουν τις γέννες και πόσο περισότερο στα δικά σου που τα έχεις σε ζεστό περιβάλον.
 
Back
Top