Ασθένειες Ερώτηση για μικρά παπαγαλάκια

Κατάσταση
Κλειστό.
Το ξέρω και δεν έχω παρά να συμφωνήσω με όσα λες... είμαι πολύ λυπημένος γι' αυτό που έγινε και δυστυχώς κάποια πράγματα δεν αρκεί να τα πούμε μία δύο ή και παραπάνω φορές. Κάθε που μιλούσαμε στο τηλέφωνο και με ρωτούσε τί είπατε εσείς απ' το site μόνη της μάντευε ότι είπατε να πάει το παπαγαλάκι στον πτηνίατρο. Κι όμως δεν το έκανε... Σας δίνω όλα τα δίκια όμως και συμφωνώ ότι δεν έπρεπε να γίνει αυτό για να έχετε εσείς όλο το δίκαιο του κόσμου. Εις άλλα με υγεία τώρα...
 
Edo grafoune poloi anthropoi tin empereia tous...grafoune ti exoune pathi...ti exoune zisi...ti provlimata ixane... Kai pistepse me oti apo edo matheneis perisotera pragmata! Mathenoume oloi apo lathi ton alonon...gia na min ta ksanakanoume sto mellon...Omos oso grapsame s ayto to post pige xamena... An tha ton pigene ston giatro mporei na tane akoma zontano... Ti na po...Lipame elikrina! Elpizo pirate to "pikro" mathima... kai den ksana akougete tis xazes kai asxetes symvoules apo atoma pou den kseroun TIPOTA gia ptina...
 
παιδια ναμαστε και λιγο ρεαλιστες λεω εγω, δεν ηταν στο χερι του φιλου μας να το παει στο γιατρο γιατι ηταν μακρια αρα δεν οφελει να τον κατηγορουμε. Απο την αλλη η αδερφή του ειχε πανελληνιες! Δεν θα ετρεχε στους κτηνιατρους και φανταζομαι δεν ειχε τον απαραιτητο χρόνο να ασχοληθει με το παπαγαλάκι. Το οτι της ειπε ο φιλοσ της αυτες τις μπαρουφες δεν εχει τοσο σημασια γιατι ετσι και αλλιως δεν ειχε χρόνο απο οτι καταλαβα να ασχοληθει, οσοι εχουν περασει απο πανελληνιες καταλαβαινουν την κατάσταση.

απο δω και στο εξης να πεις στην αδερφή σου οτι απορια εχει να ρωταει εσενα και εσυ εμας! Εδω μεσα δεν το παιζουμε εξυπνοι αλλα αμα σου πουν 2-3 ατομα το ιδιο πράγμα ε μαλλον θα εχουν δίκιο! Απο την αλλη δεν ειμαστε και γιατροι αλλα αρκετα σημαδια ξερουμε να τα αξιολογούμε.
τεσπα εγω θαλεγα να παρει αλλο παπαγαλακι μετα απο κανα μήνα (μην εχει κολλησει και αυτο τιποτα) ωστε να μην ειναι μονο του αυτο που εμεινεκαι να βαζει χάρτι κάτω και αμα το καθαρίζει στοιχειοδώς και τακτικά δεν θαχει πρόβλημα με ψειρες κλπ κλπ.
οτι αλλο θες εδω ειμαστε και πιστευω να της εγινε μαθημα οι γνώσεις του αλλου!
 
παιδια ναμαστε και λιγο ρεαλιστες λεω εγω, δεν ηταν στο χερι του φιλου μας να το παει στο γιατρο γιατι ηταν μακρια αρα δεν οφελει να τον κατηγορουμε. Απο την αλλη η αδερφή του ειχε πανελληνιες! Δεν θα ετρεχε στους κτηνιατρους και φανταζομαι δεν ειχε τον απαραιτητο χρόνο να ασχοληθει με το παπαγαλάκι. Το οτι της ειπε ο φιλοσ της αυτες τις μπαρουφες δεν εχει τοσο σημασια γιατι ετσι και αλλιως δεν ειχε χρόνο απο οτι καταλαβα να ασχοληθει, οσοι εχουν περασει απο πανελληνιες καταλαβαινουν την κατάσταση.

απο δω και στο εξης να πεις στην αδερφή σου οτι απορια εχει να ρωταει εσενα και εσυ εμας! Εδω μεσα δεν το παιζουμε εξυπνοι αλλα αμα σου πουν 2-3 ατομα το ιδιο πράγμα ε μαλλον θα εχουν δίκιο! Απο την αλλη δεν ειμαστε και γιατροι αλλα αρκετα σημαδια ξερουμε να τα αξιολογούμε.
τεσπα εγω θαλεγα να παρει αλλο παπαγαλακι μετα απο κανα μήνα (μην εχει κολλησει και αυτο τιποτα) ωστε να μην ειναι μονο του αυτο που εμεινεκαι να βαζει χάρτι κάτω και αμα το καθαρίζει στοιχειοδώς και τακτικά δεν θαχει πρόβλημα με ψειρες κλπ κλπ.
οτι αλλο θες εδω ειμαστε και πιστευω να της εγινε μαθημα οι γνώσεις του αλλου!
Σ' ευχαριστώ για την υποστήριξη! Να είστε σίγουροι ότι όχι μόνο το έχει μετανιώσει αλλά έχει στεναχωρηθεί και πολύ γι' αυτό που έγινε. Να σας πω κι ένα άλλο θέμα το οποίο δεν το λέω σαν δικαιολογία και δεν το σκέφτηκε η αδερφή μου αλλά εγώ... Το παπαγαλάκι το αγόρασε 15€ η αδερφή μου. Αν πήγαινε στον κτηνίατρο υπήρχε περίπτωση να της έδινε κάποιο φάρμακο που θα κόστιζε τα ίδια λεφτά και ίσως και παραπάνω μαζί με την επίσκεψη αν την χρέωνε. Δεν λέω ότι δεν αξίζει τα λεφτά του ή τίποτα τέτοιο και φυσικά όταν αγοράζεις ένα κατοικίδιο ωφείλεις να το προσέχεις και να το φροντίζεις πάση θυσία. Ούτε συγκρίνεται η ζωή του με λεφτά. Όπως είπα το έχει μετανιώσει και να είστε σίγουροι πως από εδώ και πέρα που έχει περισσότερο χρόνο το άλλο παπαγαλάκι το προσέχει και το φροντίζει σαν τα μάτια της. Σας ευχαριστώ όλους σας για την βοήθεια και τις συμβουλές που μου δώσατε και εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν είχατε άδικο σε όλα όσα είπατε.
 
Να σας πω κι ένα άλλο θέμα το οποίο δεν το λέω σαν δικαιολογία και δεν το σκέφτηκε η αδερφή μου αλλά εγώ... Το παπαγαλάκι το αγόρασε 15€ η αδερφή μου. Αν πήγαινε στον κτηνίατρο υπήρχε περίπτωση να της έδινε κάποιο φάρμακο που θα κόστιζε τα ίδια λεφτά και ίσως και παραπάνω μαζί με την επίσκεψη αν την χρέωνε.

An mia mera mou erthei mia tetio idea sto mialo mou, ksero einai i ora na dino ta poulia mou doro giro giro. Kalitera me idees san afti na alaso to hobby mou. Mipos me tetoies idees einai kalitero na mathebo gramatosima i nomisma, afta den ipoferoune an ego den exo xrono, oute seloune kinitraos i exoda gia farmaka.

Alexandros
 
An mia mera mou erthei mia tetio idea sto mialo mou, ksero einai i ora na dino ta poulia mou doro giro giro. Kalitera me idees san afti na alaso to hobby mou. Mipos me tetoies idees einai kalitero na mathebo gramatosima i nomisma, afta den ipoferoune an ego den exo xrono, oute seloune kinitraos i exoda gia farmaka.

Alexandros
Νομίζω πως το παρατραβήξαμε αυτό το θέμα... Ζητάω απ' τους διαχειριστές του foroum αν γίνεται να κλείσουν το θέμα αυτό γιατί δεν υπάρχει λόγος απ' ότι νομίζω να συζητάμε άλλο για κάτι που τέλειωσε. Ιδίως όταν μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε.
 
Να σας πω κι ένα άλλο θέμα το οποίο δεν το λέω σαν δικαιολογία και δεν το σκέφτηκε η αδερφή μου αλλά εγώ...
😱ΟΧΙ, να μην το πεις. Φίλε Θεμιστοκλή είσαι φοιτητής, δεν είσαι μικρό παιδί. Όλα όσα είπες (εξετάσεις, ενας φίλος που δίνει λάθος συμβουλές... Κλπ) κατανοητά, αλλά αυτό δεν λέγεται. Δεν μπορείς να ζητάς βοήθεια σε ένα φόρουμ που αποτελείται απο ανθρώπους που αγαπούν τα πουλιά και που σου δίνουν την συμβουλή τους ανιδιοτελώς και να τους λες κάτι τέτοιο.
 
Δεν νομίζω ότι καταλαβαίνεται πως το είπα γι' αυτό ξαναλέω ότι δεν υπάρχει λόγος τώρα να συζητάμε ακόμα γι' αυτό το θέμα! Παρακαλώ και πάλι τους διαχειριστές να κλείσουν αν γίνεται το συγκεκριμένο θέμα. Δεν έχω την όρεξη να απαντάω σε καθέναν τώρα γι' αυτό που είπα... όποιος καταλαβαίνει γιατί το λέω και ότι δεν το λέω με καμία κακία απέναντι σε κανένα ζωντανό πλάσμα έχει καλώς! Για τους υπόλοιπους δεν μπορώ να πάρω τα λόγια μου πίσω...
 
salamandra021 είπε:
Παρακαλώ και πάλι τους διαχειριστές να κλείσουν αν γίνεται το συγκεκριμένο θέμα.
Το κλείδωμα ή η διαγραφή κάποιου thread ή post δεν προβλέπεται από τη στιγμή που δεν έχει γίνει κάποια παράβαση.

Νομίζω πάντως πως το θέμα έχει εξαντληθεί και επίσης πως ο Θεμιστοκλής έκανε την εξομολόγηση αυτή ως έκφραση αναγνώρισης του λάθους του, επομένως δεν υπάρχει λόγος να τον φέρνουμε πλέον σε δύσκολη θέση. :)

Αισθάνομαι λοιπόν υποχρεωμένος να σεβαστώ την επιθυμία του και να κλείσω το θέμα κατ' εξαίρεσιν.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top