Αναπαραγωγή Ζευγαρι καρδερινες

έκανες διατροφική προετοιμασία; τι συνθήκες θερμοκρασίας και φωτισμού έχουν τα πουλιά;
 
Οκ και ποτε περιπου θα ειναι ετοιμα
Όποτε ετοιμαστούν...
Μόνο αυτά το γνωρίζουν.
Εμείς προσφέρουμε όλα όσα χρειάζονται κι αυτά ακολουθώντας το βιολογικό τους ρολόι κανονίζουν τα υπόλοιπα...
 
έκανες διατροφική προετοιμασία; τι συνθήκες θερμοκρασίας και φωτισμού έχουν τα πουλιά;
Ναι εκανα και συνεχιζω να κανω εχω αλο τελος δεκεμβρι. Τωρα θερμοκρασια δν ξερω. Φωτισμο 12 ωρες ειναι καλα
 
Ναι εκανα και συνεχιζω να κανω εχω αλο τελος δεκεμβρι. Τωρα θερμοκρασια δν ξερω. Φωτισμο 12 ωρες ειναι καλα
Εφόσον τα έχεις έξω στη βεράντα, ο φωτισμός δεν είναι ο φυσικός; Αν ναι, σήμερα η ημέρα έχει διάρκεια περίπου 10,5ώρες
 
Τι ειναι το Ε00?
μήπως είναι αυτά με το μηδενικό αριθμό που πουλάνε και στα πετσοπ; (αν και συνήθως γράφει σκετο 00 αν δεν κάνω λαθως)

ή μήπως είναι το έτος; γιατί παρατήρησα οτι τα δαχτυλίδια που πήρα πέρυσι γράφουν Ε16 και πρόπερσι Ε15
 
ή μήπως είναι το έτος; γιατί παρατήρησα οτι τα δαχτυλίδια που πήρα πέρυσι γράφουν Ε16 και πρόπερσι Ε15
Να έχει καρδερίνες του 2000 κομματάκι δύσκολο το βλέπω.
 
Χριστο για καρδερίνα και εξωτερική εκτροφή ! Είναι πολύ νωρίς ακόμη.
Για να καταλάβεις εγώ που θα τα πάω εξωτερική εκτροφή ακόμα δεν δεν τα έχω καν ενώσει, χωρίς να σημαίνει κάτι καλό η κακό αυτό...
Μην βιαζεσαι έχουμε πορεία ακόμη για εξωτερική αναπαραγωγή, να πιάσει κάνα 10ωρο ή διάρκεια του φυσικού φωτός!
Να θυμάσαι η καρδερίνα δεν έχει την ευκολία του καναρινιιου
 
Τι ειναι το Ε00?
Είναι EOO (Ελληνική Ορνιθολογική Ομοσπονδία), L (Λαρισαϊκός Σύλλογος Καναρινόφιλων), 46 (εκτροφέας Απόστολος Νούλας), C (διάμετρος για καρδερίνες), 16 (2016), 018 και 046 (αριθμοί πουλιών).

EOO L46 C16 0..

Χρήστο, ρώτησε τον μήπως είναι αδέλφια.
 
Τώρα έχουμε... Ανατολή 7.24΄ δύση 17.55΄... Δηλ διάρκεια ημέρας 10.31΄. Τα γαρδέλια για να ξεκινήσουν φωλιές πρέπει η διάρκεια της ημέρας να φτάσει πάνω κάτω τις 14 ώρες. Υπομονή λοιπόν, από τα μέσα του Απρίλη και μετά... Και αν τα πουλιά είναι χρονιάρικα μπορεί και τέλος Μάη.
 
Είναι EOO (Ελληνική Ορνιθολογική Ομοσπονδία), L (Λαρισαϊκός Σύλλογος Καναρινόφιλων), 46 (εκτροφέας Απόστολος Νούλας), C (διάμετρος για καρδερίνες), 16 (2016), 018 και 046 (αριθμοί πουλιών).

EOO L46 C16 0..

Χρήστο, ρώτησε τον μήπως είναι αδέλφια.
Οτι γραφεις ειναι σωστο. Αυτος ειναι ο εκτροφεας. Το ρωτησα και μου ειπε δεν ειναι. Γιατι ρωτας; Παρατηρισες κατι στς δαχτυλιδια;

Για ποιον λογο βαζουν και δευτερο δαχτυλιδι χρωματω; δλδ εχουν και ενα δευερο στο ποδι τους κιτρινο κλειστου τυπου
 
Πως μπορω να ανεβασω φοτο με μικροτερο χωρο γιατι μου λεει οτι ειναι μεγαλυτερο απο το κανονικο;
 
Γιατι ρωτας; Παρατηρισες κατι στς δαχτυλιδια;
Ότι θα μπορούσαν να είναι και αδέρφια. Από τη στιγμή όμως που σου το ξεκαθάρισε, δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Για ποιον λογο βαζουν και δευτερο δαχτυλιδι χρωματω;
Συνήθως για να μπορούν να ξεχωρίσουν τα πουλιά από μακριά, με βάση το χρώμα του δεύτερου δαχτυλιδιού και να μην χρειάζεται να πιάνουν τα πουλιά συνεχώς για να βλέπουν πιο είναι πιο κάθε φορά που χρειάζεται.
 
Πως μπορω να ανεβασω φοτο με μικροτερο χωρο γιατι μου λεει οτι ειναι μεγαλυτερο απο το κανονικο;
Ακολούθησε τις οδηγίες εδώ petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/ προς το τέλος
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top