Αναπαραγωγή Ζευγαρωνει ο μουλος;

bibianaki

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιουλ 2008
Μηνύματα
23
Πόλη
Καλαμάτα
Γεια σας εχω ενα μουλο εδω και τρια χρονια. Θα ηθελα να ρωτησω αν ζευγαρωνει, και αν ναι με τι να τον βαλω; Με καρδερινα η καναρα;
 
Καλημέρα, προφανώς δεν γνωρίζεις την έννοια μούλος. Μούλος ονομάζεται το πουλακι που προήλθε απο το ζευγαρωμα διαφορετικης ρατσας πουλιων. Π.χ καρδερινα με καναρα. Τα μικρα που μας δινουν ειναι στειρα. Οποτε και να βάλεις να ζευγαρωσεις το πουλακι που εχεις θα σου δωσει στείρα μικρα. Δεν μας εγραψες ομως τι μουλος ειναι γιατι υπαρχουν ελαχιστες εξαιρεσεις που μας δινουν γονιμα μικρα οπως τα σκαθια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: larys
το πιθανοτερο ειναι να μην του δωσει τιποτα αν βαλει να ζευγαρωσει το πουλι που εχει. Οχι στειρα μικρα, καθολου μικρα. Βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσης υβριδιων που εχουμε γονιμους απογονους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Λύστε μου κι εμένα μια απορία βρε παιδιά… για ποιο λόγο σας ενδιαφέρει μια τέτοια προσπάθεια; Που αποσκοπεί δηλαδή η αναπαραγωγή του υβριδίου, ακόμη και αν επιτευχθεί; :)
 
Λύστε μου κι εμένα μια απορία βρε παιδιά… για ποιο λόγο σας ενδιαφέρει μια τέτοια προσπάθεια; Που αποσκοπεί δηλαδή η αναπαραγωγή του υβριδίου, ακόμη και αν επιτευχθεί; :)

απλα ειναι παρα πολυ καλο πουλι με φανταστικη φωνη και ελεγα μηπως θα μπορουσα να <παρω> κατι απο αυτον.
:)
 
Back
Top