Αγορά Ζητείται καναρίνι γαμπρός για την Ελπίδα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Καλησπέρα και καλό μήνα!

Ψάχνω γαμπρό για την Ελπίδα!

Ορίστε η Ελπίδαα!

rsz_20160402_144107.jpg
rsz_20160402_144052.jpg
rsz_20160402_144111.jpg



Η Ελπίδα είναι 50% gloster consort καθαρόαιμη από την μαμά της και 50% Ελληνικό κοινό κυρίαρχο από τον μπαμπά της.

Ψάχνω λοιπόν έναν γαμπρό για την Ελπίδα!

Θα πρωτιμήσω κάποιο gloster corona για να κρατήσω την ράτσα ή κάποιο λευκό κυρίαρχο λοφιοφόρο είτε για αγορά είτε για να ζευγαρώσω φέτος την Ελπίδα και να μοιραστώ τα μικρά της με κάποιον φίλο που θα μου δανίσει το αρσενικό του.

Έκανα μια μικρή αναζήτηση και δεν βρήκα κάτι σε προσιτή τιμή.. (από 35 εώς και 50 ευρώ)
 
Δημήτρη απορώ πως έδωσες τέτοια κούκλα! Βέβαια από την άλλη είσαι σίγουρος ότι ο Βασιλάκης την έχει στα πούπουλα, κάτι που φαίνεται και από τις φωτογραφίες που ανέβασε. Βασίλη μου να την χαίρεσαι και να βρείς σύντομα ένα καλό γαμπρό. Τώρα που το σκέφτομαι σε βλέπω να συμπεθερεύεις με την @alicedros. Έχει όμορφα αγοράκια!
 
Δημήτρη απορώ πως έδωσες τέτοια κούκλα! Βέβαια από την άλλη είσαι σίγουρος ότι ο Βασιλάκης την έχει στα πούπουλα, κάτι που φαίνεται και από τις φωτογραφίες που ανέβασε. Βασίλη μου να την χαίρεσαι και να βρείς σύντομα ένα καλό γαμπρό. Τώρα που το σκέφτομαι σε βλέπω να συμπεθερεύεις με την @alicedros. Έχει όμορφα αγοράκια!

Σ'ευχαριστώ πολύ Στέφανε!
Εννοείται πως την έχω στα πούπουλα!
😀..λές να βρούμε γαμπρό από την Αλίκη;!?!
 
Τώρα που το σκέφτομαι σε βλέπω να συμπεθερεύεις με την @alicedros. Έχει όμορφα αγοράκια!
καλή σας μέρα,Στέφανε και Βασίλη! Ειλικρινά.. Και γω αυτό του είπα,η Αλίκη έχει τρομερά αγόρια!
Δημήτρη απορώ πως έδωσες τέτοια κούκλα!
.. Δυστυχώς, από την στιγμή που αποφάσισα να κάνω ''το επόμενο βήμα'', θα ήταν αμαρτία να την κρατήσω και να μην την δω να εξελλίσεται. Από την άλλη, αισθάνομαι πως ο Βασίλης την προσέχει και με το παραπάνω.. Νιώθω ήσυχος!
Στα παιδιά μου, που την λατρεύουν τη μικρή,τους έχω πει πως την έχω πάει στο γιατρό.. Θα ξεχάσουν κάποια στιγμή!
 
@Stfns @Dimitris.P αγαπημένοι μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Όχι να το παινευτώ... και όμορφοι είναι και ιδιαίτεροι εμφανισιακά και λυσσάνε στο τραγούδι! Και τώρα τελευταία τρώνε κυριολεκτικά τα κάγκελα! Μου έχουν βγει πολύ ερωτικοί και δε ξέρω τι να τους κάνω! 😀

😀..λές να βρούμε γαμπρό από την Αλίκη;!?!
Βασίλη μου έχω να σου δώσω τον κατάλληλο γαμπρό αν δεν έχεις βρει ήδη για την κούκλα σου! Τρώει τα κάγκελα ο Απολλωνάκος και ταιριάζουν πολύ χρωματικά! Δυστυχώς δεν βρήκα θηλυκιά και τον έχω αφήσει μόνο του για φέτος.. Αλλά τέτοιος κούκλος δεν είναι κρίμα; 😛
https://community.petbirds.gr/attachments/20151115_140844-jpg.36628/
(από κοντά είναι πιο όμορφος... κουκουβάγια είμαι το ξέρω αλλά λέω την αλήθεια! 😛 )
 
καλά ε.. Θα βγουν τρομερές ζουζουνόφατσες! Bασίλη.. Προχώρα! Δώστε τα χέρια γρήγορα, να γνωριστεί και το ζευγάρι και γω κουμπάρος!
το δικαιούμαι άλλωστε,τι λέτε; :D👍
 
@Stfns @Dimitris.P αγαπημένοι μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Όχι να το παινευτώ... και όμορφοι είναι και ιδιαίτεροι εμφανισιακά και λυσσάνε στο τραγούδι! Και τώρα τελευταία τρώνε κυριολεκτικά τα κάγκελα! Μου έχουν βγει πολύ ερωτικοί και δε ξέρω τι να τους κάνω! 😀


Βασίλη μου έχω να σου δώσω τον κατάλληλο γαμπρό αν δεν έχεις βρει ήδη για την κούκλα σου! Τρώει τα κάγκελα ο Απολλωνάκος και ταιριάζουν πολύ χρωματικά! Δυστυχώς δεν βρήκα θηλυκιά και τον έχω αφήσει μόνο του για φέτος.. Αλλά τέτοιος κούκλος δεν είναι κρίμα; 😛
https://community.petbirds.gr/attachments/20151115_140844-jpg.36628/
(από κοντά είναι πιο όμορφος... κουκουβάγια είμαι το ξέρω αλλά λέω την αλήθεια! 😛 )
καλά ε.. Θα βγουν τρομερές ζουζουνόφατσες! Bασίλη.. Προχώρα! Δώστε τα χέρια γρήγορα, να γνωριστεί και το ζευγάρι και γω κουμπάρος!
το δικαιούμαι άλλωστε,τι λέτε; :D👍


Καλησπέραα σας!
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!
Αλίκη, πολύ όμορφος ο απόλλωνας σου!
Τέλειο χρώμα, πραγματικά!
 
Καλησπέραα σας!
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!
Αλίκη, πολύ όμορφος ο απόλλωνας σου!
Τέλειο χρώμα, πραγματικά!
τέλειο χρώμα μόνο; βρε σεις,θα με κάνετε να το παίξω Γ.Βασιλειάδου και ν'αρχίσω να πετάω κανάτες;:D
Βασίλη..όταν μιλούσα με την Αλίκη για το μελλοντικό ζευγάρωμα της Ελπίδας, οι προτιμήσεις μας ήταν 2 :
Silver ή Απόλλωνας!
άντε ντε.. Προχωρήστε το!👍
 
βρε σεις,θα με κάνετε να το παίξω Γ.Βασιλειάδου και ν'αρχίσω να πετάω κανάτες;:D
😀 κλαίω!

Βασίλη..όταν μιλούσα με την Αλίκη για το μελλοντικό ζευγάρωμα της Ελπίδας, οι προτιμήσεις μας ήταν 2 :
Silver ή Απόλλωνας!
άντε ντε.. Προχωρήστε το!👍
Μα και εγώ αυτό του είπα! Ότι για νύφη μου την ήθελα και τελικά πάλι νύφη μου θα γίνει! 😉
 
Back
Top