Αγορά Ζητώ να αγοράσω αρσενικό red winged parrot

Δεν βρήκες τίποτα μέχρι στιγμής;
Δυστυχώς εχω ψαξει σε ολη την Ελλάδα τίποτα. Καποιος στην καλαματα μου ειπε οτι πιθανον να μου βρει αλλα δεν ξερει τιμη ακομα κ κατι τέτοια ισως να φτασει κ 400 e. Πως θα μαθω ποσο μπορει να κοστιζει τελικα.Α κ για να τον παραγγειλει θα πρεπει να του βαλω πρωτα τα χρηματα
 
Να σου πω την αλήθεια, νόμιζα ότι εύκολα μέσω ίντερνετ θα μπορούσε κανείς να εντοπίσει εκτροφείς π.χ. στην Ιταλία. Ξέρεις, σκέφτηκα Γιάννενα - Ηγουμενίτσα - Ιταλία, κοντά είναι. Μ' ένα γρήγορο ψάξιμο όμως που έκανα, φαίνεται ότι λάθεψα ή υπεραπλούστευσα την κατάσταση. Μήπως να επικοινωνούσες με τις γιατρούς εξωτικών ειδών Patricia Grey και Δουκάκη, τηλεφωνικά μπας και ξέρουν κάτι; Στο FB κοίταξες;
Στο κάτω επισυναπτόμενο είναι συνέντευξη από Γάλλους εκτροφείς παπαγάλων. Δεν αφορά καθόλου το είδος για το οποίο ενδιαφέρεσαι, αλλά με κόκκινα γράμματα έχει τα ονόματα 2 εκτροφέρων μεγαλύτερων παπαγάλων. Μήπως να τους ρωτούσες με email?http://www.parrotsdailynews.com/int...-breeding-rare-lory-and-other-parrot-species/
Επίσης τον Tony Silva και γκούγκλαρε και το International Parrot Convention
 
Εγω προτεινω να βρεις καποιο ειδος που να υπαρχει Ελλαδα, αλλοιως θα μπλεξεις ειτε με απατεωνες η με εισαγωγη απο το εξωτερικο με οτι συνεπαγεται αυτο, απο την ταλαιπωρια του πουλιου αλλα και τον φοβο μην σου φανε τα χρηματα!
 
Βρε παιδιά, ας συντονιστούμε όλοι μαζί, τουλάχιστον όσοι περισσότεροι γίνεται και ας κάνουμε :
έρευνα στο διαδίκτυο
ερώτηση σε καταστήματα της περιοχής μας που πωλούν πτηνά
διερεύνηση με ό,τι επαφές από εκτροφείς έχουμε
αναζήτηση στα μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης
και ό,τι άλλο κόψει η γκλάβα μας.
Όλοι μαζί είναι καλύτερα από έναν μόνο του - συμφωνείτε; Και κάθε πρόβλημα έχει τη λύση του.
 
συμφωνείτε;
Συμφωνώ φυσικά και το έχω καιρό υπ' όψιν μου για την Λίνα. Θέλει όμως προσοχή μη δημιουργηθεί τεχνητή ζήτηση και "πέσει σύρμα" κι ανέβει η τιμή προσφοράς :)
 
Παιδιά τωρα μπηκα.σας ευχαριστω ολους με συγκινησατε παρα πολυ με το ενδιαφέρον σας καντε και εσεις αν μπορείτε οτι μπορείτε μήπως και βρουμε κατι αν κ εχω απογοητευτει λιγακι αλλα δεν θα σταματησω να ψαχνω.σας ευχαριστω κ παλι.
 
Μήπως να τους ρωτούσες με email?
Ianos στο συνδεσμο που μου στελνεις στο τελος της 1ης σελιδας εκει που γραφει fotos vitiga vitiga η πρωτη φωτο ειναι ιδιο με την λινα. Τα αγγλικα μου ειναι περιορισμενα κ εβαλα τον ανηψιο μου κ του έστειλε μηνυμα στ φβ θα σας πω αν μου απαντησει
 
Ianos στο συνδεσμο που μου στελνεις στο τελος της 1ης σελιδας εκει που γραφει fotos vitiga vitiga η πρωτη φωτο ειναι ιδιο με την λινα. Τα αγγλικα μου ειναι περιορισμενα κ εβαλα τον ανηψιο μου κ του έστειλε μηνυμα στ φβ θα σας πω αν μου απαντησει
Ωραία, κράτα μας ενήμερους.
 
Λίνα, ρώτησα σε 2 petshops. Δεν είχαν. Ο ένας όμως μου είπε ότι έχει πάψει να εισάγει πουλιά και όταν τον ρώτησα για τον εισαγωγέα μου έδωσε το όνομα Ιμιρτζιάδης Σεραφείμ, από Καλλιθέα. Αν τον γκουγκλάρεις έχει το κατάστημα Tropical Island στην Καλλιθέα. Αν θέλεις, κάνε του αύριο ένα τηλέφωνο, μήπως και εκείνος μπορέσει να ασχοληθεί είτε να σου παραγγείλει ο ίδιος ή να σου πει κάποιον ξένο με τον οποίο ίσως θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε έστω με ένα email. Πρόσεξε Λίνα, αν βρεθεί πουλί κατάλληλο, και το έχει π.χ. αυτός, θα πρέπει να σου στείλει φωτο, για να δεις κι εσύ ότι πρόκειται για τη ράτσα για την οποία ενδιαφέρεσαι. Αν βρεθεί γενικά στην Ελλάδα σε άλλη πόλη εκτός Ιωαννίνων, πες μας μήπως κάποιοι από εμάς μένουμε κοντά και πάμε από κοντά και το δούμε και ζητήσουμε εμείς να το βγάλουμε φωτογραφία να στο στείλουμε Και γενικά έστω και στο εξωτερικό να βρεθεί, πριν παραγγείλεις ζήτα φωτο.
 
Ianos σε ευχαριστω που ασχοληθηκες με το θεμα μου.λοιπον πηρα τηλ τον ιμιρτζιαδη κ μου ειπε οτι το ψαχνει γιατι ειχε μιλησει με τον κυριο απο την Καλαμάτα που ειχα μιλησει πριν λιγο καιρο κ αν βρει κατι θα με ειδοποιησει. Μακαρι να βρουμε κατι. Δενξερω γιατι δεν τα προτιμα ο κοσμος. Ειναι τα πιο τελεια πλασματα
 
Back
Top