Αγορά Ζητώ να αγοράσω αρσενικό red winged parrot

Γιαννη επικοινωνια ειχα μαζι τους αλλα προς το παρον δεν βρηκαμε τιποτε. Τωρα τελος του μηνα που ειναι να ξανακανουν εισαγωγη θα μιλησω κ παλι μαζι τους
πέρασε από το reptilia nostra το πρωι... και είδα το ζευγαρί με τους παπαγάλους! τους βρήκε τελικά! Έπαθα πλάκα με τον αρσενικό! φωσφορίζει! Θα τους/τον πάρεις τελικά;
 
@lost , μπράβο σου! Τελικά η συμμετοχή σου, η έμπρακτη εννοώ, φαίνεται να δίνει τη λύση τουλάχιστον στο θεμα της αναζήτησης.
@lina , αν πράγματι το αρσενικό ειναι τόσο εντυπωσιακό, έχε στο νου σου μην το χάσεις.
 
Θα παρεις κ τα 2? Παντως καλυτερα τωρα κ μετα το κλουβι γιατι ειδες ποσο δυσκολα τα βρηκες, μπορει να ειναι ποιο ευκολο να τα παρει και κάποιος αλλος!
 
Σου είπε ηλικίες, ιστορικό, δλδ, απο ποτε ειναι μαζί, πόσες γέννες έχουν στο ιστορικό τους...υποθέτω οτι δεν φτάσατε σε τέτοιες λεπτομέρειες. Παρόλα αυτά, όταν τα αγοράσεις, μην χάσεις την ευκαιρία να ζητήσεις τα στοιχεία επικοινωνιας με τον εκτροφέα κι επισης στη θέση σου, θα έκανα μια πρώιμη διερεύνηση μαζί του, σχετικά με τη διάθεση των απογόνων τους, αλλά αυτό θα γινόταν μόνον όταν θα τα αγόραζα.
 
Σου είπε ηλικίες, ιστορικό, δλδ, απο ποτε ειναι μαζί, πόσες γέννες έχουν στο ιστορικό τους...υποθέτω οτι δεν φτάσατε σε τέτοιες λεπτομέρειες. Παρόλα αυτά, όταν τα αγοράσεις, μην χάσεις την ευκαιρία να ζητήσεις τα στοιχεία επικοινωνιας με τον εκτροφέα κι επισης στη θέση σου, θα έκανα μια πρώιμη διερεύνηση μαζί του, σχετικά με τη διάθεση των απογόνων τους, αλλά αυτό θα γινόταν μόνον όταν θα τα αγόραζα.
Ξερω οτι τα εφερε απο Ολλανδία. Κανει εισαγωγές μια φορα το μηνα.φανταζομαι οτι μολις τα παρω θα μου δωσει τα στοιχεία του εκτροφεα. Δεν πρεπει να μου δωσει κ το ιστορικο των πουλιων;κ κατι σαν καρτα υγειας; Μη γελασετε αλλα δεν ξερω ακριβως τι στοιχεία δινουν με την αγορα. Βλεπεις η λινα ειχε πεσει απο σποντα στα χερια μου

Θα παρεις κ τα 2? Παντως καλυτερα τωρα κ μετα το κλουβι γιατι ειδες ποσο δυσκολα τα βρηκες, μπορει να ειναι ποιο ευκολο να τα παρει και κάποιος αλλος!
Οχι τον εκοψα για ενταξει τυπο. Τον διαβεβαιωσα οτι θα τα παρω μολις τους ετοιμασω τον χωρο τους. Αλλωστε πες οτι τα πηρα καπου πρεπει να μεινουν μεχρι να ετοιμαστει η κλουβα
 
Τελικα αγορασα κλουβα μεταχειρησμενη πολυ καλη γιατι αυτη που θα εφτιαχνα δεν θα γινοταν ωραια για μεσα στο σπίτι. Οχι δεν τα πηρα τα πουλακια ακομα θα τα παρω το επομενο ΣΚ.λογω ζεστης να μην ταλαιπωρηθουν. Ο ανθρωπος ειναι πολυ ενταξει. Του ειπα να τα προπληρωσω κ δεν ηθελε. Με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει προβλημα κ θα περιμενει οσο χρειαστεί.
 
Τελικα τζιφος. Τον πηρα σημερα για να μου τα στειλει το ΣΚ. Κ μου ειπε πως τα πουλησαν απο λαθος οταν ελειπε. Μου ειπε βεβαια πως εχει μεριμνησει κ γυρω στις 10 Οκτωβρίου θα μου φερει αλλο. Τι να κανω θα περιμενω. Δεν μπορω αλωστε να κανω κατι αλλο. Κ μπορει να μου φερει κ μονο αρσενικό.η ζευγάρι. Ποια η γνωμη σας; Τελικα να παρω μονο αρσενικο; Ειναι ποιο ευκολο να τα βρουνε με την λινα αλλα υπαρχει κ πιθανοτητα να μην τα βρουνε ποτε ετσι δεν ειναι η κανω λαθος;. Ενω αν παρω ζευγαρι κ μου γεννησουν μαζι με την λινα ισως να καταφερω να δωσω ενα γονιμοποιημενο αυγο κ αν βγει μωρακι να το εχει για παρεα εσεις που ξερετε περισσότερα τι με συμβουλευετε να κανω;
 
Πω, πω... Τι κουλό ήταν κι αυτό... Δεν ξέρω να σου απαντήσω.. Στη θέση σου θα έπαιρνα ένα, και αν δεν τα βρίσκανε μεταξύ τους τότε θα έπαιρνα και ένα ακόμα. Υπομονή.
Αστα να πανε ολα τα τρελα σε μενα θα τυχουν έλεος
 
Το λάθος ανθρώπινο εντάξει, αλλά δεν έπρεπε αμέσως να σου τηλεφωνήσει μόλις το αντελήφθη; Αυτό δεν είναι ωραία εξήγηση που στο είπε όταν εσύ του τηλεφώνησες.
Τέλος πάντων...
Συμφωνώ με Γιάννη, ένα να πάρεις. Από μακριά στην αρχή για αρκετό διάστημα και θα συμπαθηθούν συν τω χρόνω.
 
Το λάθος ανθρώπινο εντάξει, αλλά δεν έπρεπε αμέσως να σου τηλεφωνήσει μόλις το αντελήφθη; Αυτό δεν είναι ωραία εξήγηση που στο είπε όταν εσύ του τηλεφώνησες.
Τέλος πάντων...
Συμφωνώ με Γιάννη, ένα να πάρεις. Από μακριά στην αρχή για αρκετό διάστημα και θα συμπαθηθούν συν τω χρόνω.[/QUOT μου ήρθε πολύ ξαφνικο κ στενοχωριθηκα αλλα τι να κανω;. Δε θα υπαρχει λες προβλημα που η λινα ειναι 11 χρονών κ αυτο θα ειναι 2;
 
Ακομα στο ψαξιμο ειναι. Μια φορα τον μηνα τον περνω τηλ ετσι ωστε να μη με ξεχναει καθε φορα που βγαινει εξωτερικο για να κανει εισαγωγή
 
Παιδια γεια σας απιστευτο κ ομως... Αν κ δε θελω να το γκατεμιασω δε μπορω να μη μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας. Η ομαδα για μια ακομα φορα εκανε το θαυμα της.σημερα ειδικα την εκανε ο Ζαχαριας μου ειπε για καποιον στα χανια που εχει αρσενικο red w.. Μιλησα μαζι του μου εστειλε κ φωτο τον οδυσεα (ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον εβγαλαμε) αυριο μου ειπε θα τραβηξει κ βιντεο κ θα μου το στειλει. Προς το παρον ευχαριστω οολη την παρεα κ ειδικα για σημερα κυριως τον Ζαχαρια. Οταν μου στειλει το βιντεο θα κοιταξω να το ανεβασω αν τα καταφερω δηλ
 
Back
Top