Γενικά Ζητώ συμβουλές για αγορά παπαγάλου

ΣΩΤΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
42
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπερα! Ψαχνω πετσοπ στην περιοχη της Θεσσαλονικης για να αγορασω παπαγαλο (Budgerigar, Lovebird, τετοιου μεγέθους γενικά) που να εχει μολις βγει απο τη φωλια. Πηγα σε καποια πετσοπ αλλα δεν ειχαν τοσο μικρα. Ξερει κανεις κανενα πετσοπ που να εχει για να παω;
Απο τα τοσο μικρα σε μεγεθος παπαγαλακια ξερει κανεις ποιο ειδος ειναι καλυτερο για εκπαιδευση;
 
σωτο δε νομιζω να βρεις τοσο μικρα Lovebirds γιατι απ οσο γνωριζω δεν υπαρχουν εκτροφεις στην ελλαδα(κι αν υπαρζουν ειναι πολυ λιγοι) οποτε δεν πιστευω να φερνουν τοσο μωρα απ εξω... Τωρα βεβαια μπορεις να ρωτησεις σε μερικα πετσοπ της περιοχης σου! Για budgy δεν γνωριζω αλλα πιστευω μπορεις να βρεις λιγο πιο ευκολα...
 
Καλησπερα! Ψαχνω πετσοπ στην περιοχη της Θεσσαλονικης για να αγορασω παπαγαλο (Budgerigar, Lovebird, τετοιου μεγέθους γενικά) που να εχει μολις βγει απο τη φωλια. Πηγα σε καποια πετσοπ αλλα δεν ειχαν τοσο μικρα. Ξερει κανεις κανενα πετσοπ που να εχει για να παω;
Απο τα τοσο μικρα σε μεγεθος παπαγαλακια ξερει κανεις ποιο ειδος ειναι καλυτερο για εκπαιδευση;

Αν σε βγάλει ο δρόμος σου προς Αθήνα σε δύο εβδομάδες, κράτα ένα κλουβί μαζί σου: https://community.petbirds.gr/threads/lovebird-μωρά-splayed-legs.5359/
 
Αντωνη υπαρχει ενδεχομενο να κατεβω στις 3 Αυγουστου και να κατσω κανα δυο εβδομαδες. Σ' ευχαριστω παρα πολυ, αν ειναι να επικοινωνησουμε. Σε πια περιοχη μενεις; Εγω αν ερθω θα ειμαι στα Βριλισια.
 
Αντωνη υπαρχει ενδεχομενο να κατεβω στις 3 Αυγουστου και να κατσω κανα δυο εβδομαδες. Σ' ευχαριστω παρα πολυ, αν ειναι να επικοινωνησουμε. Σε πια περιοχη μενεις; Εγω αν ερθω θα ειμαι στα Βριλισια.
Μένω Αγία Παρασκευή, δίπλα είναι τα Βριλίσσια. Αν κατέβεις πες μου προηγουμένως να σου δώσω αριθμό τηλ. Εκείνη την εποχή θα είναι πλήρως απογαλακτισμένα:).
 
Back
Top