Γενικά Ηρθαν τα cockatiel μου

πολυ ομορφα και τα δυο τωρα με το αν ειναι ζευγαρι ειναι λιγο δυσκολο να καταλαβεις. Παντωσ να τα χαιρεσε και να τα φροντιζεις. Ειναι κια μικρουλια οποτε οσο πιο νωρις" καθισετε" ολοι μαζι στον καναπε να τα πειτε λιγο με τα παιδια τοσο το καλυτερο.
 
καλημερα! σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια...
οσο για αγαπη και φροντιδα θα εχουν οτι καλητερο...
οσο για τον καναπε... Θελει υπομονη γιατι χθες τα νευριασα λιγο με τις ολες διαδικασιες μεχρι να μπουν στο κλουβι τους...☹
το καλο ειναι οτι σημερα σφυριζει το ενα πολυ... Το αλλο ειναι πιο μαζεμενο...
παντος εφαγαν και τρωνε και τα δυο...
οχι τη σαλατα μου αλλα τα σπορακια και αμμο...
 
Θανάση να σου ζήσουν. Είναι πανέμορφα και τα δυο. Δώστους την φροντίδα και την αγάπη που χρειάζονται και δεν θα χάσεις... 🙄 Αν και είμαι σίγουρη ότι θα το κάνεις :)
 
Θανάση να σου ζήσουν. Είναι πανέμορφα και τα δυο.ώστους την φροντίδα και την αγάπη που χρειάζονται και δεν θα χάσεις... Αν και είμαι σίγουρη ότι θα το κάνεις


ετσι ακριβως θα γινει ασχετα με το αν θα χασω η θα κερδισω... Θα εχουν την αγαπη μου και την φροντιδα μου!
 
Θανάση να σου ζήσουν τα νέα μέλη της οικογένειας! Ειναι τρισχαριτωμένα!

Πώς προσαρμόστηκαν στην νέα τους βιλίτσα;
 
Θανάση να σου ζήσουν τα νέα μέλη της οικογένειας! Ειναι τρισχαριτωμένα!

Πώς προσαρμόστηκαν στην νέα τους βιλίτσα;

απο χθες δεν την εχουν επεξαργαστει γιατι τα νευριασα λιγο με την λαταιπορια μεχρι να μπουν μεσα...
το καλο ειναι οτι χθες πριν πεσουν για υπνο εφαγαν αμμο και τροφη...
σημερα τα ακουσα αρκετες φορες να μιλανε και εκαναν μερικα πεταγματα στο σπιτι τους...
εφαγαν παλι και αυτο...
ακομα ειναι φοβισμενα και στρασαρισμενα...
τα καημενουλια μου..
φαντασου οτι αμεσος μετα το ταξιδι τα ταλαιπορησα και εγω ☹
 
Μην στεναχωριέσαι Θανάση! Δώσε τους λίγο χρόνο και θα προσαρμοστούν!

Πρός το παρών μην τα αναστατώσεις με το να τα βγαζεις από το κλουβί μέχρι να συνηθίσουν το καινούριο τους σπίτι... Ολα θα πανε καλά! Υπομονή!
 
Μην στεναχωριέσαι Θανάση! Δώσε τους λίγο χρόνο και θα προσαρμοστούν!

Πρός το παρών μην τα αναστατώσεις με το να τα βγαζεις από το κλουβί μέχρι να συνηθίσουν το καινούριο τους σπίτι... Ολα θα πανε καλά! Υπομονή!


να τα βγαζω απο το κλουβι; δεν νομιζω τοσο γρηγορα...
δεν τα αναστατωνω. Παω κοντα και τους μιλαω γλυκα και ηρεμα και με κοιτανε καλα καλα...
το πρωι τους ειχα μουσικη και μιλουσαν και αυτα...
τους σφυριζα κι εγω και σφυριζαν και αυτα... :D
 
Back
Top