Αναπαραγωγή Ηρθε το πρωτο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gioko
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να και το Ιταλάκι μοναχοπούλι έφτασε 8 ημερών. Οι γονείς παρατηρώ οτι είναι συνέχεια απο πάνω του. Ενα το έχουν.
 

Συνημμένα

  • DSC00078.webp
    DSC00078.webp
    20,8 KB · Προβολές: 43
  • DSC00079.webp
    DSC00079.webp
    21 KB · Προβολές: 54
  • DSC00080.webp
    DSC00080.webp
    21,9 KB · Προβολές: 49
Γιναμε και 20 ημερων.Χθες απ΄την φωλια ειχε ολοκληρη κλωστη μεσα στο στομα του ευτηχως προεξιχε λιγο έξω απ'το στομα του την τραβηξα και την εβγαλα.Χωρις υπερβολη η κλωστη ηταν πιο μεγαλη απ΄το μηκος του να πω οτι δεν το ταιζουν κιολας. Τελος καλο ολα καλα ομως.
 

Συνημμένα

  • DSC00081.webp
    DSC00081.webp
    15,7 KB · Προβολές: 51
Nα σου ζησει! Ειναι ενα μικρο κουκλακι. Η καφε ανταυγια ειναι ολα τα λεφτα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: gioko
τωρα που το ξαναβλεπω εχω και εγω ενα το ιδιο με την ιδια ανταυγια... Μπορει να ειναι μακρινοι συγκενεις...😀! :)
 
Σημερα παιδια το πρωι το μικρο ηταν τραυματισμενο και ματωμενο στην μυτη. Καθησα και παρακολουθησα απο τι μπορει να ειναι. Την ωρα που το μικρο ζηταει να φαει ο μπαμπας του το εδινε μια τσιμπια στο κεφαλι. Εβγαλα αμεσως τον μπαμπα του απο μεσα αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το ταισει η μαμα του γιατι σημερα εκανε το πρωτο αυγο της για την δευτερη γεννα. Προσπαθησα να το ταισω με μια συριγκα πιανοντας το στο χερι μου το μονο που καταφερα ηταν να φαει πολυ λιγο.Φοβαμαι πως αυριο ο μικρος μας φιλος δεν θα ζει. Τι αλλο μπορω να κανω για να το κρατησω στην ζωη το βλεπω και μου ραγιζει την καρδια.
 
Αχ προσπαθησε να το ταιζεις μονος σου. Συνεχεια, να του βαλεις κ κανενα φρουτακι. Πρεπει να ζησει.
 
Αυγο το ειδα οτι ετρωγε σημερα το προβλημα μαλλον ηταν ο μπαμπας του που το τσιμπουσε.Λογικα οπως το ειδα σημερα θα ζησει. Του εβαλα αυγο και μηλο.
 
να σου ζήσουν και με το καλό και στο κλαρί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: gioko
Back
Top