Ασθένειες Η Κοκο εκανε εμετο (cockatiel)

Άλκηστη

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
352
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα,

σημερα η Κοκο εκανε εμετο!
τι να εχει αραγε;
μηπως ειναι αρωστη;
 
ωχ... Οσο πιο γρηγορα μπορεις σε ενα πτηνιατρο... Μπορει να ειναι επικινδυνο
 
θα την παω στα pet city το απογευμα στη γλυφαδα γιατι δεν εχουμε βρει ακομα
πτηνιατρο εδω κοντα! Πιστευω πως θα ειναι καλα εκει!
 
αλκηστη μου καλημερα για να εκανε το πουλακι εμετο κατι τρεχει καλητερα δες την λιστα με τους πτηνιατρους για να δεις ποιος σε εξιπηρετει
 
και τωρα εβγαε κατι σαν σαλια πρασινα στρογγιλα που κολλησαν σε μια πατηθρα και στα καγγελα



δε ειναι καλα εκει στα pet city;
 
αλκηστη καλητερα πηγαινε το τωρα σε ενα πτηνιατρο πριν να ειναι αργα δεν θελω να σε τρομαξω αλλα καταλαβενεις οτι δεν ειναι φυσιολογηκο αυτο
 
δεν μπορω να παω γιατι ειμαι μονη μου αλλα οταν ερθει η μαμα μου το απογευμα στα πετ σιτι



και τωρα εβγαλε κατι κιτρινα συγκεντωμενα μπιλακια!



αλλα σφιριζει!



και τωρα φτερνιστικε
 
Το συντομοτερο σε εναν πτηνιατρο...η εστω μεχρι να ερθει η μαμα σου παρε τηλ να ρωτησεις.
 
ε δε θα με καταλαβουν... Δεν μπορω να την παω στα πετ σιτι στη γλυφαδα που εχει κτηνιατρειο και εχει και πτηνιατρο ετσι μας ειπαν δηλαδη...
 
Αλκηστη δεν πειραζει απλα παρε ενα τηλ και πες οτι το κοκατιλ μου εκανε εμετο να δουμε τι θα σου πει και οταν ερθει η μαμα σου πηγαινετε το σε εναν πτηνιατρο. Δεν πειραζει που εισαι 12 ;)
 
ειπα τωρα μερικα τηλεφωνα στη μαμα μου να παρει και της ειπα τι κανει και μου ειπε οτι θα παρει γιατι κι εγω ειμαι ολιγον ντροπαλη...
 
Aλκηστη, υπο ποίες συνθήκες έκανε εμμετό το πουλι;
Μήπως το ειχες στα χερια σου και θέλοντας να σε "φροντίσει" έβγαλε λιγη ποσοτητα τροφής για να σε "ταίσει "όπως θα έκανε με έναν πιθανό σύντροφο; Ξερεις τα πουλιά συνηθίζουν να ταίζουν το ένα το άλλο βγαζοντας τροφή απο το στόμα τους και δινοντάς το στο άλλο πουλί...
Αυτή μπορεί να είναι μια εξήγηση. Ομως αν δεν εγιναν ετσι τα πράγματα, καλυτερα να ενημερώσεις εναν ειδικό γιατρο και οχι τον εμπορο απο τον οποίο το αγορασες ο οποίος δεν εχει ειδικες ιατρικες γνωσεις. Ακομα και εσυ οταν αρρωσταίνεις η μητερα σου επικοινωνει με τον γιατρό και οχι με τον μπακάλη της γειτονιάς! 🙂
 
δεν την κρατουσα γιατι εχασε την εμπιστοσινη της προς εμενα γιατι τη δευτερα της εβαλα ενα φαρμακο και δεν της αρεσε απλως ημουν κοντα της και της εδινα ενα ωμο μακαρονι!



αλλα πιστευω οτι θα ξναγινουμε φιλες! αν τα καταφερει! :'( ☹
 
Back
Top