Ασθένειες Η Κοκο εκανε εμετο (cockatiel)

πειρε τηλ σε 2 που ειναι κοντα μας αλλα λοιπουν σε διακοπες!



τι να κανω τωρα;
 
Στην τελικη πηγαινε στο πετ σιτι.
Δεν ξερω αν ειναι καλοι εκει αλλα τουλαχιστον εχουν δειξει ενδιαφερον.
Οταν το δικο μου πρωτο ringneck αρρωστησε και ειχα παει να ψωνισω φαγητα τους ρωτησα και μου ειπαν πως αν συνεχισει ετσι να το παω εκει.
Πηγαινε οσο πιο γρηγορα μπορεις.
 
ενταξει!



το καημενο το ληπαμε καθετε σε μια πατυθρα και ουτε που κουνιεται
 
Μην αφησεις στιγμη να παει χαμενη Αλκηστη!
Οταν ερθει η μαμα σου να το παρετε και να το πατε αμεσως εκει, σημερα κι ολας δεν ειναι κλειστα!
Προσεξε μονο στο αμαξι πως θα το εχεις μην το ταλαιπωρησεις πολυ.
 
Ειναι σταθερο στην πατηθρα του η δε μπορει να σταθει καλα;
 
Εχεις καποιο μικροτερο κλουβακι που να χωραει μεσα;
Μην το αφησεις ετσι σημερα, να βιαστεις να το πας αφου δεν βρισκεις αλλον πτηνιατρο.
 
ο εμετος αυτος μοιαζει με αμασειτους σπορους αλλα εχει και υγρα...

τωρα τρωει!



δεν εχω μικροτερο δυστυχως και αμα ειχα δε θα μπορουσα να το βαλω μεσα
 
Χωραει το κλουβι να το εχεις αγκαλια σου μεσα στο αμαξι;
 
Τοτε με προσοχη να εχεις το κλουβι αγκαλια και το κρατας σταθερο, γιατι μπορει να σου χτυπησει.
Δεν ξερω αν θα ηταν καλη η ιδεα να τρυπησεις ενα κουτι και να τον βαλεις μεσα αλλα αυτο θα σου το πουνε τα αλλα μελη... Μην σε παρω στο λαιμο μου.
 
εχει ξαναπερασει τετοια εμπειρια με το κλουβι στο αμαξι οταν πηγαμε διακοπες ισα ισα που το διασκεδαζε κοιταζε απο το παραθυρο σφυριζε...
 
Τοτε εισαι ενταξει.
Παρε την σημερα με το που ερθει η μαμα-και το μεσημερι ανοιχτα ειναι-και φυγε χωρις δευτερη κουβεντα.
Καλη επιτυχια και περαστηκα της
 
Η τροφη που εχεις ειναι συσκευασμενη ή χυμα; Αν ειναι συσκευασμενη ποια ειναι η ημερομηνια ληξης; Της εκανες μπανακι και μηπως την ειχες σε ρευμα για να στεγνωσει;
Μηπως εφαγε κατι αλλο που την πειραξε; Αν δεν κανω λαθος της εδωσες ωμα μακαρονια. Κατι τετοιο ανεφερες ποιο πανω! Να τα πεις ολα στον γιατρο!
 
ναι θα τα πω!
η τροφη ειναι χυμα
εχει ημερομηνια ληξης και δεν εχει ληξη
δεν την εκανα μπανακι
 
δεν την κρατουσα γιατι εχασε την εμπιστοσινη της προς εμενα γιατι τη δευτερα της εβαλα ενα φαρμακο και δεν της αρεσε απλως ημουν κοντα της και της εδινα ενα ωμο μακαρονι!



αλλα πιστευω οτι θα ξναγινουμε φιλες! αν τα καταφερει! :'( ☹

Καλησπερα σε ολους, ειδα και γω την ιστορια και αποφασισα να γραψω το πρωτο μου ποστ :)
Άλκηστη τι φαρμακο της εδωσες και δεν της αρεσε; Τελικα το πηγατε στα πετ σιτυ; Τι σας ειπαν; Πως ειναι τωρα το πουλακι; Ξαναεκανε εμετο;
 
Back
Top