Γενικά Η Λολα και ο Αρης

μελλον δεν ηξεραν και για να πουλησουν λεγαν οτι να ναι και πουλαγαν οτι να ναι. Ευτυχως που εβγαλες ακρη.
 
Αρα να σας ξανασυστησω τα παπαγαλακια μου! Στην πρωτη εικονα ειναι ο αρσενικος ο Λουης, στην δευτερη η θηλυκια η Σασα και τελευταιο το Πακιτακι!:D(μετα απο υπερβολικη σκεψη για τα ονοματα:D)!
 

Συνημμένα

  • DSC00522.webp
    DSC00522.webp
    15,7 KB · Προβολές: 63
  • DSC00529.webp
    DSC00529.webp
    5,6 KB · Προβολές: 74
  • DSC00525.webp
    DSC00525.webp
    47,6 KB · Προβολές: 61
Και τα τρια ειναι υπεροχα και ωραια χρωματα εχουν!Ωραια και τα νεα ονοματα τους!
 
Ειναι και τα 3 κουκλια, να τα χαιρεσαι!
Και ειδικα το τελευταιο εχει ωραιο ονομα...
 
Τελεια ειναι ολα...

Τωρα θα βαλεις το Πακιτακι με τον Λουη ε;

Για την Σασα θα παρεις αλλο αρσενικο;
 
Ρε Φωτη θα το κανα αλλα 1) ειναι τεσσαρων μηνων και2)σημερα καθως καθαριζα το κλουβι βγηκε ο Λουης εξω και πηγε πανω στο κλουβι του Πακιτακι! Αρχισαν λοιπον να φουσκωνουν και να τσιμπιουνται με το ραμφος!Λες να ναι και τα δυο αρσενικα και ο Λουης να προστατευει την Σασα που ειναι το ταιρι του;
 
Εφοσον του χεις την Σασα βρισκω φυσιολογικη αυτη την αντιδραση. Πρωτα χωρισε τον με την Σασα πριν κανουν αυγα και κανε γνωριμια στο πακιτακι με τον Λουη.
 
Εφοσον του χεις την Σασα βρισκω φυσιολογικη αυτη την αντιδραση. Πρωτα χωρισε τον με την Σασα πριν κανουν αυγα και κανε γνωριμια στο πακιτακι με τον Λουη.

Απο τεσσαρων μηνων; Και αν ειναι αρσενικο; Το επιασα λιγο απο κατω και ειναι κοντα τα δυο κοκαλακια! Αλλα και παλι δεν ειναι μικρο για εναν τετοιο ελεγχο;
 
Καλορίζικα όλα Κωνσταντίνε! Είναι πολύ όμορφα και ο Λούης και η Σάσα και το Πακιτάκι! Να τα χαίρεσαι!
 
Εγω δεν ειπα να τα ζευγαρωσεις αλλα να τα κανεις ζευγαρι. Την Σασα με τον Λουη ουτος η αλλος πρεπει να τα χωρησεις για τον λογο που σου πα.
 
Μπραβο Νικη για το ωραιο ονομα που βρηκες!



Ευχαριστω:)


Αλλα και παλι δεν ειναι μικρο για εναν τετοιο ελεγχο;


Κωνσταντινε μου ναι ειναι μικρο δεν θα καταλαβεις για απο τα κοκαλακια ακομα! Μετα τους 6 μηνες και 100% φαινεται οταν θελει να αναπαραχθει.. Οπως καταλαβες και με τα αλλα 2 σου
 
Back
Top