Γενικά Η Ρενέ και κάποιες απορίες μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μια κούκλα είναι (έχω και αδυναμία στα white faced)... Χαίρομαι που αναπτύσσετε τη σχέση σας. Δε θα σε απογοητεύσει. Πίστεψέ με :)
Τι ηλικία έχει;
Είναι 4 μηνών από ότι μου ειπαν. Ευχαριστώ πολύ και θα προσπαθήσω για το καλύτερο!
[automerge]1552829438[/automerge]
Έτσι νόμιζα αλλά τελικά δεν είναι απλώς με κοροϊδεψε ο εκτροφέας λογικά
Το πουλάκι αυτό δεν είναι ταισμένο στο χέρι με κρέμα;
Στα φρούτα και λαχανικά θέλει επιμονή... Εσύ θα προσφέρεις και εκείνο κάποια στιγμή θα δοκιμάσει.
[automerge]1552829458[/automerge]
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λογια!
[automerge]1552829529[/automerge]
Μπράβο @Napoleon !Φαίνεται ότι έχετε κάνει πρόοδο στην σχέση σας και αυτό είναι πολύ θετικό! Αργά και σταδιακά θα δοκιμάσει και φρούτα και λαχανικά και αυγοτροφη και από όλα! Το κυριότερο είναι να δείχνεις επιμονή και πάνω από όλα υπομονή! Για τα φτεράκια δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει, αλλά μου φαίνεται ότι έχουν σπάσει. Να την χαίρεσαι για πολλά πολλά χρόνια! Μπράβο σου!
Δυστυχώς είναι αρτσουμπαλη και τα χαλάει όπως σκαρφαλώνει και δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό ελπίζω να ξαναμεγαλωνουν πάντως
 
Βάλτο στη χούφτα σου για να ανέβει στο δάχτυλό σου και να τρώει... Κουκλίτσα wf :)


Αν θες, βγάλε την πατήθρα-σκουπόξυλο και βάλε από φυσικό ξύλο.
Έχω δύο από λευκά που τις έφτιαξα εγώ και αυτή την μεγαλύτερη εκεί κάτω κάθεται μέσα στην μέσα στην μεσαία και στην κάτω και το βράδυ κοιμάται πάνω πάνω. Ευχαριστώ πολύ θα προσπαθήσω να το βάλω στη χούφτα αλλά νομίζω θα είναι λίγο δυστακτικη
[automerge]1553199391[/automerge]
Εφόσον δέχεται να πάρει τροφή από το χέρι σου, το επόμενο βήμα είναι να το ακουμπήσεις και στη συνέχεια να ανέβει στο χέρι σου.
Δεν θέλει να την ακουμπήσω ακόμα☹.. υπάρχει περίπτωση να μην θελήσει ποτέ και ας τρώει απ' το χέρι μου;
 
νομίζω θα είναι λίγο δυστακτικη
Φυσιολογικό. Αν δεις να τρομάζει, μην την πιέσεις. Άσε την πρωτοβουλία σ΄ αυτήν. Και όταν αρχίσει να ανεβαίνει, δε θα ξεκολλάει :)
 
Φυσιολογικό. Αν δεις να τρομάζει, μην την πιέσεις. Άσε την πρωτοβουλία σ΄ αυτήν. Και όταν αρχίσει να ανεβαίνει, δε θα σε ξεκολλάει :)
Επίσης δεν είχε ποτέ πρόθεση να δαγκώσει ποτέ όμως αυτό καλό δεν είναι;
 
Επίσης δεν είχε ποτέ πρόθεση να δαγκώσει ποτέ όμως αυτό καλό δεν είναι;
Έχω έναν κοκατιλάκο από τον Αύγουστο. Δεν δάγκωσε ποτέ... Οπότε δεν είναι αφύσικο. Είναι και στο χαρακτήρα του πουλιού.
 
Έχω έναν κοκατιλάκο από τον Αύγουστο. Δεν δάγκωσε ποτέ... Οπότε δεν είναι αφύσικο. Είναι και στο χαρακτήρα του πουλιού.
Τον είχες πάρει ήμερο και ταισμενο στο χέρι;
 
Ναι. Αλλά και σεις προχωράτε μια χαρά. Οπότε συνέχισέ έτσι :) Είναι κούκλα!
Θα προσπαθήσω όσο μπορώ ελπίζω κάποια στιγμή να ερθει.. ευχαριστώ πολύ και εσύ έχεις πολύ όμορφο (νομιζω από το όνομα) κοκατιλακι
 
Την καλησπέρα μου! Είστε σε πολύ καλό δρόμο! Προχωράτε βήμα-βήμα και έχει αρχίσει να σε εμπιστεύεται και να εξοικειώνεται με εσένα! Μπράβο! Καλή σας συνέχεια και ακόμα καλύτερα!:)👍
 
Την καλησπέρα μου! Είστε σε πολύ καλό δρόμο! Προχωράτε βήμα-βήμα και έχει αρχίσει να σε εμπιστεύεται και να εξοικειώνεται με εσένα! Μπράβο! Καλή σας συνέχεια και ακόμα καλύτερα!:)👍
Την καλησπέρα μου! Είστε σε πολύ καλό δρόμο! Προχωράτε βήμα-βήμα και έχει αρχίσει να σε εμπιστεύεται και να εξοικειώνεται με εσένα! Μπράβο! Καλή σας συνέχεια και ακόμα καλύτερα!:)👍
Να στε καλά ευχαριστούμε πολύ!
 
Η Ρενέ ανέβηκε κιόλας στο χέρι μου ενώ το είχα μέσα στο κλουβί και με το άλλο την τάιζα! (Ναι ξέρω σας πριζω αλλά μόνο αν έχεις παπαγάλο νιώθεις αυτή τη χαρά!)
 
Σε καμια περιπτωση δεν μας πριζεις... Ειναι χαρα ολων μας να βλεπουμε τις ομορφες εξεληξεις και πως η προσπαθεια, η υπομονη και η επιμονή αποδίδουν.Αλλωστε ειμαστε ολοι μας παπαγαλομανεις και σε νιωθουμε.. Συνεχισε την καλη δουλεια και πολυ συντομα θα αρχισετε τα χαδια
 
Σε καμια περιπτωση δεν μας πριζεις... Ειναι χαρα ολων μας να βλεπουμε τις ομορφες εξεληξεις και πως η προσπαθεια, η υπομονη και η επιμονή αποδίδουν.Αλλωστε ειμαστε ολοι μας παπαγαλομανεις και σε νιωθουμε.. Συνεχισε την καλη δουλεια και πολυ συντομα θα αρχισετε τα χαδια
Απλώς δε ξέρω πως να το εξηγήσω έχω εθιστεί στον παπαγάλο μου. Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ:)
 
Απλώς δε ξέρω πως να το εξηγήσω έχω εθιστεί στον παπαγάλο μου. Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ:)
Δεν είσαι μόνος... 😉όλοι μας κάπως έτσι είμαστε... Εδώ εγώ σκέφτομαι πότε θα σχολασω από την δουλειά να τον δω .. μπράβο σου με υπομονή και επιμονή θα κερδίσεις να είσαι σίγουρος!
 
Back
Top