Γενικά Η Ρενέ και κάποιες απορίες μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν είσαι μόνος... 😉όλοι μας κάπως έτσι είμαστε... Εδώ εγώ σκέφτομαι πότε θα σχολασω από την δουλειά να τον δω .. μπράβο σου με υπομονή και επιμονή θα κερδίσεις να είσαι σίγουρος!

Δεν είσαι μόνος... 😉όλοι μας κάπως έτσι είμαστε... Εδώ εγώ σκέφτομαι πότε θα σχολασω από την δουλειά να τον δω .. μπράβο σου με υπομονή και επιμονή θα κερδίσεις να είσαι σίγουρος!
Τον πρώτο μήνα είχα στεναχωρεθει που δεν ερχόταν και όταν πέρασε ενας μήνας καταφέραμε να ανέβει στο χέρι μου σε μια εβδομάδα
 
Τον πρώτο μήνα είχα στεναχωρεθει που δεν ερχόταν και όταν πέρασε ενας μήνας καταφέραμε να ανέβει στο χέρι μου σε μια εβδομάδα
Πολύ ωραία έτσι σιγά σιγά να σου έχει εμπιστοσύνη.. Να καταλάβει πως δεν το πιέζεις αλλά του δίνεις τον χρόνο που χρειάζεται...🙂
[automerge]1553369318[/automerge]
Μετά τη δουλειά ανεβαίνω τις σκάλες τρεις τρεις για να τον βγάλω και να παίξουμε :)
Τελικά όλοι το ίδιο κάνουμε! 😀😄
 
Την καλησπέρα μου! Δεν μας κουράζεις, μην το ξαναπείς αυτό! Είναι χαρά μας να μαθαίνουμε νεότερα σας και βλέπουμε ότι σημειώνετε αλματώδη πρόοδο! Πολλά μέλη μας συμμερίζονται την τρέλα σου! Πολλά μπράβο για την υπομονή και την αφοσίωση σου! 🙂👌
 
Την καλησπέρα μου! Δεν μας κουράζεις, μην το ξαναπείς αυτό! Είναι χαρά μας να μαθαίνουμε νεότερα σας και βλέπουμε ότι σημειώνετε αλματώδη πρόοδο! Πολλά μέλη μας συμμερίζονται την τρέλα σου! Πολλά μπράβο για την υπομονή και την αφοσίωση σου! 🙂👌
Χαίρομαι πολύ που είστε όλοι τόσο πρόθυμοι αλήθεια!:D
 
15548242165051735688464829615934.webp
Έφτιαξα αυτή τη σκάλα στην Ρενέ και τώρα πάει και κουρνιάζει εκεί οπως την φωτογραφία και όταν πήγα να την πλησιάσω εκεί πέρα φάνηκε επιθετική. Να της την βγάλω την σκάλα ή να την αφήσω εκεί;
[automerge]1554824525[/automerge]
15548244904224851646306230463330.webp
 
View attachment 62075
Έφτιαξα αυτή τη σκάλα στην Ρενέ και τώρα πάει και κουρνιάζει εκεί οπως την φωτογραφία και όταν πήγα να την πλησιάσω εκεί πέρα φάνηκε επιθετική. Να της την βγάλω την σκάλα ή να την αφήσω εκεί;
[automerge]1554824525[/automerge]
View attachment 62076

Πολλά πουλιά όταν κουρνιάσουν αφού σουρουπώσει κι έχουν ψιλοετοιμαστεί για ύπνο δεν θέλουν να τα ενοχλήσεις. Αν αντιδρά μόνο αυτή την ώρα θα σου πρότεινα απλά να την αφήσεις ήσυχη. Αν είναι επιθετική όλη την ημέρα λόγω της σκάλας τότε να την βγάλεις.
 
Τα περισσοτερα πουλια γινοντε κτητικα με τα πραγματα τους, αν της αρεσε η σκαλα μαλλον δεν θελει να πειραζεις τα πρααγματα της.Αν γινετε επιθετικη γενικοτερα ακομη και οταν την εχεις εξω μαζι σου τοτε να την βγαλεις.
 
Δυστυχώς δεν την έχω έξω μαζί μου δεν θέλει να έρθει... Ανεβαίνει στο χέρι μου μόνο για να φάει κεχρί και μετά κατεβαίνει. Εδώ και δύο εβδομάδες μια έρχεται μια οχι αλλά δεν υπάρχει πρόοδος όσο για την σκάλα αν είναι και αύριο έτσι θα την βγάλω γιατί τόσο καιρό δεν την είδα να πάει εκεί και να κουρνιάζει
 
Δυστυχώς δεν την έχω έξω μαζί μου δεν θέλει να έρθει... Ανεβαίνει στο χέρι μου μόνο για να φάει κεχρί και μετά κατεβαίνει.
Ευκαιρία να εκμεταλλευτείς το αγαπημένο της αντικείμενο... Εγω θα έβγαζα τη σκάλα και θα τη τοποθετούσα στη πόρτα του κλουβιού.. Θα είναι ένα κίνητρο να έρθει εκι και να δει τι γίνεται έξω από τα κάγκελα.. Και σιγά σιγά και πιο έξω από το κλουβί.
 
Την καλησπέρα μου! Πάρα τα πείσματα και τις ιδιοτροπίες της, είναι πανέμορφη με το καφετί φτέρωμα της! Και σίγουρα θα λυθεί το ζήτημα με την συμπεριφορά της! 😉:)👍
 
Αυτή με το κίτρινο το Κοκατιλ από έξω;
Επίσης την βάζεις ξεχωριστά από τα σπόρια; Και σε τι αναλογια
Αυτά ναι.
Ξεχωριστά.. Συνήθως τα τρώει ως ορεκτικό και επιδόρπιο... Ξεκινάει με πελλετς, πάει στους σπόρους και ξανά πελλετς...
Έχω παρατηρήσει ότι τα τρώει "φρέσκα" περισσότερο, οπότε δε του βάζω και πάρα πολλά...
 
Αυτά ναι.
Ξεχωριστά.. Συνήθως τα τρώει ως ορεκτικό και επιδόρπιο... Ξεκινάει με πελλετς, πάει στους σπόρους και ξανά πελλετς...
Έχω παρατηρήσει ότι τα τρώει "φρέσκα" περισσότερο, οπότε δε του βάζω και πάρα πολλά...
Α τέλεια ευχαριστώ πολύ!
 
Back
Top