Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγή των καναρινιών μου 2022

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Elli

PB Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2020
Μηνύματα
1.940
Πόλη
Αθήνα
Εδω ειμαστε λοιπον και φετος....😁

Δυστυχως ομως, αυτη την χρονια δεν μπορεσα να ειμαι κοντα στα καναρινακια μου για να ζησω και παλι απο κοντα αυτην την υπεροχη εμπειρια (με ξερετε εσεις...αγχος, στρες, λιποθυμιες🤣), αλλά ευτυχως μεσα απο τις φωτογραφιες που εβλεπα ηταν σαν να ημουν εκει!

Ο κληρος λοιπον, γι' αυτη την "επικινδυνη αποστολη" επεσε στον νονο μου και στην ξαδερφη μου 🤣
Εβαλαν σε αναπαραγωγη 1 ζευγαρι (η μητερα ειναι σκουρα με λιγο κιτρινο και ο πατερας ειναι κιτρινος με σκουφι καφε)

Εδωσα που λετε οδηγιες στο τι πρεπει να γινει...αλλά εγω τα ειπα εγω τα ακουσα 😏
Εβαλαν το ζευγαρι με το διαχωριστικο...*
Ρωτουσα συνεχεια: τι κανουν τα καναρινακια; Μου ελεγαν: ολα μια χαρα, ολα τελεια! Πυρωσαν ή ακομα; ολα ησυχα μου ελεγαν...
Κατι δεν μου κολλουσε σε ολη αυτη την ιστορια, αλλά λεω μπορει να ειναι ιδεα μου! Καποια στιγμη μου λενε: η καναρα εκανε 3 αυγουλακια! Χαρηκα, λεω ωραια με το καλο! Να σου πουμε ομως και κατι άλλο, αλλά μην νευριασεις! Περιμενα να μου πουν τι εχει γινει...και ακουω το κορυφαιο:
* ξεχασαμε να βγαλουμε το διαχωριστικο και η καναρα εκανε μονη της τα αυγα! Εμεινα ετσι 😳 δεν μιλησα καθολου! Αν ειναι δυνατον, ξεχασαν να βγαλουν το διαχωριστικο, τα καναρινακια πυρωσαν και αρχισε η καναρα να κανει αυγουλακια μονη της!
Να μην σας τα πολυλογω και σας κουραζω, εβγαλαν το διαχωριστικο και ευτυχως εκανε άλλα 3 αυγουλακια απο τα οποία βγηκαν 2 υγιεστατα καναρινακια! Το άλλο αυγο ηταν και αυτο ασπορο! Απο την μία νευριασα που ξεχασαν να βγαλουν το διαχωριστικο αλλά απο την άλλη γελουσα γιατι εκαναν σαν τον Bolek και τον Lolek! Περα απ' ολα αυτα, τους ευχαριστω παρα πολυ που ασχοληθηκαν - ασχολουνται και φροντιζουν τα καναρινακια μου 😍

Και τους ευχομαι με το καλο, μετα απο μια τετοια επιτυχημενη αναπαραγωγη ενος ζευγαριου, ν' ανοιξουν ενα εκτροφειο και να κανουν τοσες πολλες επιτυχημενες γεννες τα καναρινακια τους 🤣

Υ.Γ: Σας χρωσταω και φωτογραφιες απο την αναπαραγωγη των καναρινιων μου του 2021! Να ξερετε οτι, δεν σας εχω ξεχασει, απλα εχω ενα θεμα υγειας που δυστυχως με κραταει μακρια σας!

Σας βαζω 2 φωτογραφιες απο αυτη την τοσο επιτυχημενη γεννα 😅 και οταν μπορεσω θα βαλω και αλλες για να δειτε το ποσο εχουν μεγαλωσει!

Σας ευχαριστω πολυ μεσα απο την καρδια μου και παντα να χαμογελατε!
😁
 

Συνημμένα

  • IMG_20220508_101304.webp
    IMG_20220508_101304.webp
    18,4 KB · Προβολές: 35
  • IMG_20220517_080714.webp
    IMG_20220517_080714.webp
    36,3 KB · Προβολές: 35
@Elli μου μας έλειψες. Σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση κ σύντομα να φροντίζεις εσύ τα καναρινάκια σου. Κ μπράβο σου για τους δύο "μαθητές" σου! Με σένα δίπλα, δεν έχουν να φοβούνται τίποτα! Τους βλέπω experts in no time! 🤗 Κ πάλι περαστικά γλυκό μας κορίτσι κ σου στέλνουμε healing vibes! ✨
 
Απλά τους έδωσαν χρόνο να γνωριστούν, καλά έκαναν, μην τους κατηγορείς 😅

Πέρα από την πλάκα να σου ζήσουν, τα βλέπω και σκουφάτα!
Να ξερετε οτι, δεν σας εχω ξεχασει, απλα εχω ενα θεμα υγειας που δυστυχως με κραταει μακρια σας!
Εμείς σε περιμένουμε, να συνεχίσεις να μας κάνεις χαρούμενος με το χιούμορ και τον αυθορμητισμό σου, και εύχομαι ταχεία ανάρρωση σε ότι κι αν αντιμετωπίζεις.
 
Μας έλειψες πάρα πολύ! Περαστικούλια και σιδερένια! Με έκανες και γέλασα πάλι!🤣 Τα μωράκια να είναι γερά και σύντομα να τα δούμε στα κλαράκια τους! Έχουμε βαφτίσια πάλι φέτος! 😁😘🐤
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍
Χαρηκα πολυ με τα μικρουλια που βγηκαν, αλλά να δεις τι χαρα που εκαναν εκεινοι με τα 2 καναρινακια...ακομα λενε για το κατορθωμα τους 😅😂
Θα τους δειξω εγω του χρονου...😜

@MARY58 Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍
Θα τους αφησω στην ιδια ταξη, δεν διαβασαν οσο θα επρεπε 😂
Περα απο την πλακα, να ναι καλα που φροντιζουν και αγαπανε τα καναρινακια μου οπως εγω!
Να σαι καλα, για τα ομορφα σου λογια 😘

@Ledagcc Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍
Οι νεοι "εκτροφεις" πλεουν σε πελαγη ευτυχιας με τα 2 καναρινακια! Σκεψου να εβγαζαν 6/6 καναρινακια τι θα γινοταν 😅

@Liakos18 Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍
Ναι ειναι και τα 2 σκουφατα!
Απλά τους έδωσαν χρόνο να γνωριστούν, καλά έκαναν, μην τους κατηγορείς 😅
🤣 Στο τελος απο τον πολυ χρονο που ειχαν, τα καναρινια θα μιλουσαν 🤣
Εμείς σε περιμένουμε, να συνεχίσεις να μας κάνεις χαρούμενος με το χιούμορ και τον αυθορμητισμό σου, και εύχομαι ταχεία ανάρρωση σε ότι κι αν αντιμετωπίζεις.
Να σαι καλα! Σε ευχαριστω παρα - παρα πολυ! 😘

@ΜΑΡΙΑαα Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍
Το γελιο πρεπει παντα να ειναι στην ζωη μας και να μην φευγει ποτε 😘
Ναι βαφτισια θα εχουμε παλι φετος, αλλά θα ειμαστε αυτη την χρονια οποιος προλαβει 🤣

@sakis ok Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍 Να σαι καλα!

@Γιαννης17 Σε ευχαριστω παρα πολυ 😍
Να σαι καλα και σε ευχαριστω για τις ευχες σου!
 
Back
Top