Η κατασκευή μου για φιλοξενία και προστασία των πουλιών μου

Θα το χρησιμοποιήσεις ως βάση για να βάζεις μέσα τα κλουβιά σου;
Θα έχει σήτα μπροστά για τα κουνούπια;
Πες μας αν θέλεις λίγα λόγια για το "σχέδιο" που έχεις ετοιμάσει για τη συγκεκριμένη κατασκευή.
 
Ναι θα χρησιμοποιήσω για να βάζω τα κλουβιά και για προστασία πρώστα θα μπενουν δυο τελάρα με κουνελοσυρμα
 
Βήμα - βήμα... όλα θα γίνουν σωστά
Να μείνεις στο petbirds και για κάθε απορία να ρωτάς.
Δεν θέλω ξεχνάτε ότι είμαι πόλη κενούργιος αλλά προσπαθώ πολυ
Εγώ δεν το ξεχνώ...
 
Δεν θέλω ξεχνάτε ότι είμαι πόλη κενούργιος αλλά προσπαθώ πολυ
😀 μην ανησυχείς και παλιοί δεν σκαμπάζουν απο κατασκευές (και όχι μόνο😛)
Θεωρώ πως αυτή η λύση με τα dexion είναι η κορυφαία και απλούστερη. Καλή επιλογή!
Το πήρες έτοιμο ή κομμάτι κομμάτι; Πόσο σου κόστισε;Διαστάσεις 1.40x 1,80;
 
Η περιέργεια λένε... σκότωσε τη γάτα... 🙄
Έχω διδακτορικό Αλίκη στα dexion,θα φτιάξω κλούβες με δαύτα. Μπορείς να βρείς μια απλή έτοιμη 70x170 με 12 ευρώ! Καταλαβαίνεις πόσο μου λύνουν τα χέρια;
Όλα αυτά εν καιρώ όταν θα σας δείξω και θα φτιάξω και τα δικά μου, προς το παρόν ας μη χαλάσουμε το θέμα😛.
 
Αυτό το στυλ με τα dexion μου αρέσει περισσότερο απ' όλες τις κατασκευές. Πιστεύω πως και σαν όγκος και στήσιμο είναι αποτρεπτικό και από μόνο του για τους επίδοξους ιπτάμενους θηρευτές. Μόνο για τις γάτες είναι βολικό αν υπάρχουν.
Μια και το φτιάχνεις τώρα Βασίλη, πάρε υπόψιν σου τον κίνδυνο που έχουν τα πουλάκια από τα κουνούπια και λέγεται ευλογιά.
Τώρα που βρίσκεσαι στο κατασκευαστικό στάδιο, είναι εύκολο να προσαρμόσεις στα τελάρα σου και σήτα εκτός από το κουνελόσυρμα και θα ξενοιάσεις.
Επίσης δύο τελάρα εννοείς τα μπροστινά έτσι; Την οροφή θα την ντύσεις κι αυτή με νοβοπάν;
Για τον χειμώνα η λύση είναι καλή, για το καλοκαίρι σκέφτεσαι μήπως δημιουργείται υπερβολική ζέστη; Αυτό εξαρτάται φυσικά από το σημείο τοποθέτησης της κατασκευής, τον ήλιο που θα δέχεται, το πέρασμα του αέρα κτλ.
Επίσης θα χρειαστεί πρόβλεψη για έναν οδηγό που θα τοποθετείς τον χειμώνα τις πολύ κρύες μέρες-νύχτες κάποιο διαφανές νάϋλον να κατεβαίνει μπροστά για προστασία.
Αυτά από μένα μήπως βοηθήσω τους υπολογισμούς σου, καλή επιτυχία!
 
Αυτό το στυλ με τα dexion μου αρέσει περισσότερο απ' όλες τις κατασκευές. Πιστεύω πως και σαν όγκος και στήσιμο είναι αποτρεπτικό και από μόνο του για τους επίδοξους ιπτάμενους θηρευτές. Μόνο για τις γάτες είναι βολικό αν υπάρχουν.
Μια και το φτιάχνεις τώρα Βασίλη, πάρε υπόψιν σου τον κίνδυνο που έχουν τα πουλάκια από τα κουνούπια και λέγεται ευλογιά.
Τώρα που βρίσκεσαι στο κατασκευαστικό στάδιο, είναι εύκολο να προσαρμόσεις στα τελάρα σου και σήτα εκτός από το κουνελόσυρμα και θα ξενοιάσεις.
Για τα κουνούπια θα βάλεις κάτι;
Για το χειμώνα κάποιο προστατευτικό?
.. Μπράβο βρε Βασίλη, από χθες που μιλήσαμε στο τηλ. μέχρι σήμερα μια χαρά τα πας!👍
τόσο η Μαρία όσο και ο Γιάννης έχουν δίκιο.. Καλό και μάλλον πρέπων θα ήταν να προσαρμόσεις μαζί με το κουνελόσυρμα και ψιλή σίτα για τα κουνούπια!
Βήμα - βήμα... όλα θα γίνουν σωστά
. Έτσι θα γίνει,Γιάννη! την Δευτέρα, θεού θέλοντος,θα βρεθούμε από κοντά με τον Βασίλη και σίγουρα θα αναπροσαρμόσουμε το πλάνο του, με γνώμονα πάντα την καλύτερη δυνατή ευζωία & ασφάλεια των καναρινιών στον χώρο που διαθέτει.
και πάλι.. Μπράβο Βασίλη!
 
.. Μπράβο βρε Βασίλη
Μπράβο κι από μένα στον Βασίλη που το πήρε ζεστά το θέμα!
Αλλά μπράβο και σ' εσένα βρε Δημήτρη που είσαι δοτικός και το υιοθετείς το πράγμα, το παρακολουθείς πόντο-πόντο, εύγε!
 
😀 μην ανησυχείς και παλιοί δεν σκαμπάζουν απο κατασκευές (και όχι μόνο😛)
Θεωρώ πως αυτή η λύση με τα dexion είναι η κορυφαία και απλούστερη. Καλή επιλογή!
Το πήρες έτοιμο ή κομμάτι κομμάτι; Πόσο σου κόστισε;Διαστάσεις 1.40x 1,80;
ειναι μονταρισμενο κοματι κοματι και οι διασταςεις ειναι 1,80επι 1,45 επι 38 και μαζι με το κοντρα πλακε θαλασσης κοστισε 220ευρο
 
Πολύ ωραία και μεγάλη κατασκευή!

Λόγω του κόντρα πλακέ πρέπει να είναι βαριά ε;

Καλό θα ήτανε να πέρναγες κάποιο φάρμακο (μυκητοκτόνο) το κόντρα πλακέ για τυχόν επισκέπτες και για να μην λερώνει να το περνούσες ένα οικολογικό βερνίκι του νερού...

Το κόντρα πλακέ το αγόρασες ολόκληρο; 2.50χ1,25?
 
Καλό θα ήτανε να πέρναγες κάποιο φάρμακο (μυκητοκτόνο) το κόντρα πλακέ για τυχόν επισκέπτες και για να μην λερώνει να το περνούσες ένα οικολογικό βερνίκι του νερού...
.. Το έχει ήδη αγοράσει από χθες! Είπαμε,θα γίνει σωστή και όμορφη δουλειά..
 
Back
Top