Γενικά Η μικρή μας Λίλα (African grey)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vada
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Έρχεται σε λίγο ο Χειμώνας και το παλιοκόριτσο κρυώνει!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@MARY58
Μαίρη, επειδή μας βγήκε το όνομα ως "παλιοκόριτσο", προσπαθήσαμε να το αλλάξουμε.
Τώρα είμαστε το "καλύτερο κορίτσι".

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@Vada Βάϊε επιτέλους τα πράγματα μπαίνουν στην θέση τους! 👍Λιλάκι μου πανέμορφο! 🥰Ναι, το καλύτερο κορίτσι είναι! Κ πόσο φρόνιμο! Πόσο ωραία μιλάει! Αυτό το μουτράκι κ η κόκκινη ουρά με τρελαίνουν!😍 Υγ. Πώς δεν την κατσιαζεις; Εγώ μόνο στον ύπνο μου θα σταμάταγα να την χαϊδεύω!
 
Το καλύτερο κορίτσι η Λίλα! Τυχερός ο μπαμπούλης!!! Εγώ πάντως να ξέρετε γελάω γιατί ως άσχετη από παπαγάλους τρώω ένα σκάλωμα κάθε φορά μέχρι να σιγουρευτώ αν μιλάει άνθρωπος ή πτηνό!!! Φοβερή η μιμητικη τους ικανότητα.
 
@Vada τι όμορφο και ήσυχο κορίτσι είναι αυτό ❤️Νομίζω είναι θαύμα που κάθεται τόσο ήσυχα πάνω στο κλουβί της …. Εμάς ακόμη πετάει κουτουλάει παντού η πετάει να έρθει πάνω μας για να κάτσει πάνω στο κλουβί η το Σταν του ούτε λόγος
 
@Vada Νομίζω πως το νέο της όνομα της ταιριάζει γάντι!! 😍😍
Πανέξυπνη η κουκλάρα σου Βαγιε και πολυ ομιλητικη!! Μου κανει εντυπωση ποσο καθαρά μιλάει και ποσο σε αγαπάει που ηρθε καρφί στο ποδι του μπαμπά!! 😊
 
Γειά σας, έχουμε καιρό να τα πούμε.
Αφού γλυτώσαμε από την πλημμύρα βγήκαμε στην βεράντα να πάρουμε καθαρό αέρα και ήλιο.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πονηρούλη κ πανέμορφο το Λιλάκι! 😍 Με ξετρελαίνει πόσο καθαρά μιλάει! Έχει καλό μπαμπά που την προσέχει κ την μαθαίνει. ☺️Να τη χαίρεσαι Βάιε. Κ ελπίζω γρήγορα να κλείσουν οι πληγές της Λάρισας κ να ξαναγίνουν όλα καλύτερα από πρώτα.👍💪
 
Πολύ γλυκιά είναι :)
Συννεφιά κ βροχές (ειδικά την περίοδο του φθινοπώρου αλλά και πιο μετά) είναι καιρός πολυ πολυ αγαπημένος για τα γκριζάκια.

Αν δεν το έχεις δοκιμάσει, σήκωνε σιγά σιγά τέντα θα μπορούσες να τη μάθεις να πλένεται με βρόχινο νερό. θα της κάνει πολύ καλο το βρόχινο νερό, αλλά και θα το υπέρ λατρεύει ανεξαρτήτως εποχής. Αρκεί αυτο να ειναι ώρες πρωινές 08:00-13:00
 
@thunderfck ααα δεν είναι τυχαίο λοιπόν ! Και εμένα κάθε φορά που βρέχει έχω παρατηρήσει ότι του αρέσει πολύ!βαζω το πάρκο του μπροστά στο παράθυρο και χαζεύει με τις ώρες
 
Το κορίτσι μαλώνει τα παιχνίδια της.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Σε ένα μήνα θα γίνουμε τεσσάρων ετών...
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τι λαλίστατη κ τι κουκλίτσα που είναι😍.
Κ μπανάκι να κάνεις στο Λιλάκι γιατί τι "μόνο εσύ θα κάνεις μπανάκι;" κ φιλάκι να της δώσεις από μένα! Πάντως με το "αχ μανούλα μου" με έστειλε αδιάβαστη! Φτου φτου ο κορίτσαρος σου! 🧿😍
 

Σχετικά θέματα

Back
Top