Γενικά Η νεα απασχοληση του Μαριου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Λοιπόν αυτό είναι ένα θέμα, άσχετα με το αν εγώ δεν θέλω θηλυκιά μωρά κτλ... Έχω την αίσθηση για να μην πω βεβαιότητα, πως πρέπει να γεννήθηκε 😛γεροντοκόρος... Οι ορμόνες του 😉... (που είχε πει και η Πατρίτσια...) 😀!

Τελικά Σίσσυ, θα του παρεις θηλυκό για παρέα; Αναρωτιόμουν, μηπως αν ζευγαρώσει του περάσουν ή του βελτιωθούν τα ψυχολογικά...

Γράφοντας τα παραπάνω εννοώ πως μέχρι τώρα (7,5 χρονών), ποτέ δεν μου έδωσε να καταλάβω να έχει την ανάγκη ενός θηλυκού. Αυτό (για μένα) αποδεικνύεται και από την συμπεριφορά του προς την Lida η οποία ζει μαζί του (σε ζευγαρώστρα) πέντε μήνες. Έχω κάνει προσπάθειες να τους φέρω σε άμεση επαφή, αλλά μόλις φεύγει το διαχωριστικό ο Μάριος αλλάζει εντελώς χαρακτήρα και δεν την θέλει με τίποτα (ενώ πίσω από τα κάγκελα έχει φιλικές-φυσιολογικές αντιδράσεις)...
Βλέποντας τον Κάρλο ο οποίος μετά τους 6-7 μήνες είχε ένα παιχνιδάκι και το χρησιμοποιούσε σεξουαλικά και συγκρίνοντας την όλη ζωή και συμπεριφορά του Μάριου (ο οποίος ποτέ δε έδειξε κανενός είδους σεξουαλικότητα) καταλήγω στην σκέψη πως και γι αυτό ίσως πρέπει να ευθύνονται οι ορμόνες του;
Με όλη την παραπάνω λοιπόν συμπεριφορά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να πάρω θηλυκό, το οποίο κάνοντας τον φυσιολογικό ορμονικό κύκλο θα κάνει αυγά και γέννες...
 
και το χρησιμοποιούσε σεξουαλικά και συγκρίνοντας την όλη ζωή και συμπεριφορά του Μάριου (ο οποίος ποτέ δε έδειξε κανενός είδους σεξουαλικότητα) καταλήγω στην σκέψη πως και γι αυτό ίσως πρέπει να ευθύνονται οι ορμόνες του;
Μήπως είναι περισσότερο εγκεφαλικό και λιγότερο ορμονικό?
Δηλαδή @Sissy στον εγκέφαλό του δημιούργησε αυτή την "πλασματική εικόνα";
Γιατί κι ο Μάριος υποθέτω πως κι αυτός έχει τις αντίστοιχες ορμόνες...
 
κι ο Μάριος υποθέτω πως κι αυτός έχει τις αντίστοιχες ορμόνες...
Δεν είναι απαραίτητο. Όταν μιλάμε για ορμονικές δυσλειτουργίες, ορμόνες μπορεί να μην παράγονται, να μην διοχετεύονται στους κατάλληλους αδένες ή οι αναπαραγωγικοί αδένες (όρχεις), υπεύθυνοι για την παραγωγή τους, να είναι ελλιπείς (μικροί κ. Α.).
Η αναπαραγωγική διαδικασία σε κανένα πλάσμα θηλαστικό, πτηνό ή άλλο δεν είναι "εγκεφαλική".
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Μήπως είναι περισσότερο εγκεφαλικό και λιγότερο ορμονικό?
Δηλαδή @Sissy στον εγκέφαλό του δημιούργησε αυτή την "πλασματική εικόνα";
Γιατί κι ο Μάριος υποθέτω πως κι αυτός έχει τις αντίστοιχες ορμόνες...
Εγώ δεν μπορώ να γνωρίζω ποιο είναι το ακριβές πρόβλημα των ορμονών του αλλά ούτε και οι γιατροί, από την στιγμή που δεν διαθέτουν τα μέσα να του κάνουν εξετάσεις, ας μην ξεχνάμε πως η κυρία Gray έχει master στην μικροβιολογία και αυτή μου ανέφερε πως ο Μάριος έχει πρόβλημα ορμονικό... (δεν την ρώτησα, απλά νομίζω πως ίσως να τον επηρεάζει και σεξουαλικά).

Και για να επανέλθουμε...
δείτε τον να αλλάζει την ώρα, αν αντιμετωπίσετε πρόβλημα με το ρολόι σας να τον φωνάξετε! 😛

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Εγώ δεν μπορώ να γνωρίζω ποιο είναι το ακριβές πρόβλημα των ορμονών του αλλά ούτε και οι γιατροί.
Μεγάλη και δύσκολη περίπτωση τελικά αυτές οι ορμόνες...
Εξ αιτίας τους έχουμε παράξενες, δύσκολες και τρελές συμπεριφορές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Μεγάλη και δύσκολη περίπτωση τελικά αυτές οι ορμόνες...
Εξ αιτίας τους έχουμε παράξενες, δύσκολες και τρελές συμπεριφορές.
Συμφωνώ απόλυτα. Είναι μια άβυσσος!
Δεν είναι παράξενο πως στους ανθρώπους ειδικά η ίδια η ζωή μόνο απο τέτοιες περιπτώσεις κινείται.
Η ιστορία υπάρχει μόνο για αυτούς.
Έτσι εξηγούνται πολλά..
Μόνο η ασημαντότητα και η ανημπορία μας.
 
...Αλήθεια έχει τέτοια δύναμη;
Το ράμφος του έχει δύναμη σε σχέση με το γενικότερο μέγεθος του (κόβει απίστευτες δαγκωνιές).
Σε ότι αφορά το ρολόι, πιστεύω πως έχει βρει τον ''τρόπο''. Πχ Σήμερα που ήξερα τι ακριβώς κάνει, εγώ έβαζα (μέσα) το κουρδιστήρι και αυτός αμέσως το ξαναέβγαζε😛🙄
Αύριο θα γυρίσω το καντράν προς την εσωτερική πλευρά του καρπού μου, ώστε να δω τι θα κάνει όταν δεν θα το βρει😛... Με διασκεδάζει ο άτιμος!👍
 
με διασκεδάζει ο άτιμος!
Το βρίσκω απίθανο και ζηλεύω τη σχέση σας.
Το ράμφος του έχει δύναμη σε σχέση με το γενικότερο μέγεθος του (κόβει απίστευτες δαγκωνιές).
Και σε σένα;
Με τρομάζει η ιδέα πως αν δαγκώνει εσένα εμάς τους άλλους θα...
 
... Και σε σένα;
Με τρομάζει η ιδέα πως αν δαγκώνει εσένα εμάς τους άλλους θα...
Μα δεν ασχολείται κάποιος άλλος (από τόσο κοντά) μαζί τους.
Παράδειγμα: ( 🙄 για να δω ποιος μπορεί να καταλάβει... Τι).
Παίζει κάθε πρωί με διάφορα πάνω στο τραπέζι της κουζίνας. Υπάρχει σε μια μεριά φαγητό και νερό. Εγώ κόβω τα λαχανικά τους και κάποια στιγμή με πλησιάζει για να φάει από το χέρι μου πάστα λαχανικών.
Εκεί λοιπόν που τρώει του καλού καιρού, στα ξαφνικά γυρίζει μου κόβει μια ξεγυρισμένη και φεύγει τρέχοντας περιχαρής (μαζεύοντας προς τα πίσω τις φτερούγες του) και φωνάζοντας: Αξίζω! Αξίζω!😛
 
Χα χα τσαχπινιά, σκανδαλιά, πονηριά, ότι σε ξάφνιασε καλά και ντε, στην έφερε. Είναι τετραπέρατος :)
 
Χα χα τσαχπινιά, σκανδαλιά, πονηριά, ότι σε ξάφνιασε καλά και ντε, στην έφερε. Είναι τετραπέρατος :)
γι΄αυτό διασκεδάζω μαζί του! δεν πλήττω ποτέ 😉... Και κάτι άλλο, γνωρίζει πολύ καλά τι λέει και πότε το λέει:D
 
Μα δεν ασχολείται κάποιος άλλος (από τόσο κοντά) μαζί τους.
Παράδειγμα: ( 🙄 για να δω ποιος μπορεί να καταλάβει... Τι).
Παίζει κάθε πρωί με διάφορα πάνω στο τραπέζι της κουζίνας. Υπάρχει σε μια μεριά φαγητό και νερό. Εγώ κόβω τα λαχανικά τους και κάποια στιγμή με πλησιάζει για να φάει από το χέρι μου πάστα λαχανικών.
Εκεί λοιπόν που τρώει του καλού καιρού, στα ξαφνικά γυρίζει μου κόβει μια ξεγυρισμένη και φεύγει τρέχοντας περιχαρής (μαζεύοντας προς τα πίσω τις φτερούγες του) και φωνάζοντας: Αξίζω! Αξίζω!😛


Αχ αυτες οι ξαφνικές τσιμπιες αλλα και το ύφος απέραντης ευχαρίστησης μολις την καταφέρουνε. Σήμερα ο δικος μου ήρθε στο κρεββάτι να με ξυπνήσει κι εκει που τον χαϊδολόγαγα, ΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΚ μου τραβαει μια και πεταει στον ώμο της κοπελιας μου κοιτωντας με με ύφος "αντε σε ξύπνησα, τραβα στη δουλειά τώρα"
 
Αχ αυτες οι ξαφνικές τσιμπιες αλλα και το ύφος απέραντης ευχαρίστησης μολις την καταφέρουνε...
Μα τον κατάλαβα εγώ τον ''Τσε'' πως είναι...😛κρυφοΜαριόνης! Λες γι΄αυτό να τον συμπάθησα τόσο (έστω και από απόσταση); 😉:D
 
Μα τον κατάλαβα εγώ τον ''Τσε'' πως είναι...😛κρυφοΜαριόνης! Λες γι΄αυτό να τον συμπάθησα τόσο (έστω και από απόσταση); 😉:D

Να δεις που τα παροτλετ στην Ελλαδα τουλαχιστον κρυφομιλάνε απο κανα private chat και κανονιζουνε τις λαχτάρες που θα μας κανουνε. Μα είναι να μη τα συμπαθήσεις; Δες το Μαριόνι μια παμπονηρη πλην γλυκύτατη μπλε "αθωοφατσούλα" που μοστράρει :D
 
Ξέρω έναν γαλάζιο "διαβολάκο"... Που το κάνει χαλαρά.
😀 οταν τα πιανει η λογοδιάρροια οντως ειναι απιστευτα. Μιας και το θύμισες κατσε να ανεβασω κι ενα βίντεο με τον πρασινο διαβολακο να μονολογεί.
 
Back
Top