Η νεα μου κλουβα 3 σε 1

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Green
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Green

PB Member
Εγγραφή
14 Απρ 2007
Μηνύματα
144
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Εφτιαξα αυτες τις μερες αλλη μια κλουβα 2 χ 1 χ 0,6 που ομως μπορει να χωριστει και σε τρεις η σε δυο μικροτερες η να μεινει ολοκληρη αναλογα με τις αναγκες. Εβγαλα φωτογραφια και μερικες λεπτομερειες ειδικα απο το κλαπετο που υπαρχει στο ταψι και την σχαρα. Ποιο πολυ την εφτιαξα για τα καινουργια πουλια που αρχισαν να ερχονται. Τα υλικα ειναι τα ιδια που χρησιμοποιω σε ολες τις κλουβες, μονο που αυτη ειχε ποιο πολυ δουλεια σε λεπτομερειες (κλαπετα, πορτακια κτλ).
Φυσικα θα στολιστει και αυτη με πλαστικα και αληθινα φυτα. Οταν μπει στην θεση της θα ανεβασω αλλη μια φωτογραφια.
 

Συνημμένα

  • Imag2252.webp
    Imag2252.webp
    71,4 KB · Προβολές: 698
  • Imag2253.webp
    Imag2253.webp
    51,4 KB · Προβολές: 601
  • Imag2258.webp
    Imag2258.webp
    48,5 KB · Προβολές: 546
Γιάννη ένα μεγάλο Μπράβο. Νομίζω έχεις φτάσει
σε επαγγελματικό επίπεδο πλέον.
Για να μη πώ οτι με τις λεπτομέρειες που έχεις συμπληρώσει
λίγες επαγγελματικές κατασκευές υπάρχουν και αυτές είναι
οι πολύ ακριβές.

Υ. Γ Να τις χαρείς και γεμάτες.
 
Γιάννη φαίνεται να έχεις κανει εξαιρετική δουλειά! Μου αρέσει που τα πουλάκια μοιάζουν να είναι μες την φύση σε ευήλιο και ευάερο περιβάλλον! Συγχαρητήρια! Εύχομαι οι νέοι της κάτοικοι να την χαρούν και να σε πλημμυρισουν με ευχάριστες μελωδίες...
 
Γιάννη πολύ ωραία κατασκευή. Τα πουλάκια που θα φιλοξενήσεις εκει θα την κάνουν ακόμα πιο όμορφη με τις μελωδίες τους. Να είσαι καλά να μας δίνεις πάντα ιδέες.
 
Συγχαρητήρια, πάρα πολύ καλή κατασκευή. Αυτό όμως που «ζήλεψα» είναι ο χώρος που έχεις τα πουλιά σου.
 
Γιαννη ειναι πολυ ομορφη, αλλα πιο ομορφο ειναι το φυσικο φως που μπαινει απλετο.:)Νασε βεβαιος, οτι ζηλευω με την καλη, την κακη και τελος παντων ολες τις εννοιες της λεξης κλουβα.😛 Οσον αφορα τα ροδακια που εχεις τοποθετησει αν και βλεπω οτι τα εχεις δοκιμασει ηδη σε παρακειμενες κατασκευες νομιζω οτι θα σου δημιουργησουν προβλημα κυριως λογω μεγαλυτερου υψους πιο βαριας(περισσοτερο υλικο )κατασκευης καθως και το κυμματιστο του τσιμεντενιου πατωματος Βεβαια εδω ισχυει το οσα ξερει ο νοικοκυρης...🙄 με γειες και παντα γεματη
 
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
Κατερινα τις κλουβες τις φτιαχνω τα απογευματα η τα βραδια και ειναι αποκλειστικα για μενα. Μπορεις ομως να παρεις το σχεδιο και να το δωσεις να στην φτιαξουν :D
Φρανια ελπιζω να κρατησουν μερικα χρονια, φανταζομαι μεχρι τοτε μαλλον θα γλιστρανε πανω σε πλακακια. Παντως δεν ειναι πολυ ποιο βαρια απο τις αλλες κλουβες. 🙂
 
Γιαννη δεν εννοουσα οτι θα χαλασει η κλουβα αλλα τα ροδακια με πρωτο και καλυτερο αυτο που θα ειναι στην κατευθυνση που θα τραβηξεις πρωτα.Αντε και ξανα με γεια.
 
Πολυ καλη και γερη κατασκευη απ`οτι φαινεται στην φωτογραφια. Μπραβο Γιαννη, μου εδωσες ιδεες.
 
Χαιρομαι που βοηθαω λιγο και γω για να παιρνεται ιδεες για τις δικες σας κατασκευες, εξαλου ο σκοπος ειναι εκτος απο την λειτουργικοτητα των κλουβιων να κανουμε και τα πουλια να αισθανονται οσο γινετε ποιο καλα και ανετα εκει μεσα. :D
 
Back
Top