Γενικά Η οικογενεια των παπαγαλων μεγαλωνει

Εγγραφή
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
616
Πόλη
Νέο Ηράκλειο
ενα μεγαλο ευχαριστω στη νικη (φαμπιο) για την καταπληκτικη tink(πρωιν πακιτακι) που μου εδωσε με ολη της την καρδια αυτο ειναι το νεραιδακι μου
 

Συνημμένα

  • tink 033.webp
    tink 033.webp
    53,7 KB · Προβολές: 127
  • tink 039.webp
    tink 039.webp
    58 KB · Προβολές: 115
  • tink 044.webp
    tink 044.webp
    62,1 KB · Προβολές: 115
βασιλικη να σου ζησει το νεο σου πουλακι! Ειμαι σιγουρος θα βρει πολυ αγαπη σε σενα! Νικη σε ευχαριστουμε!
 
Να χαιρεσαι το νεο σου πουλακι, ειναι πολυ πολυ ομορφο!:Big Grin: Μπραβο Νικη για την ευγενικη σου κινηση και την επιλογη της Βασιλικης, ως νεας μαμας της Τink
 
Ευχαριστω πολυ παιδια:)
Ειμαι κι εγω σιγουρη οτι θα περασει τελεια το μικρο μου!
Η Βασιλικη ειναι σουπερ ατομο και οντως της το εδωσα με ολη μου την καρδια
Επισης χαιρομαι που την εκανα τοσο χαρουμενη δινοντας της την Τινκυ(ηταν κεραυνοβολος ερωτας😛)

Ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ειμαστε εγωιστες και αν δεν μπορουμε να προσφερουμε ολη μας τη προσοχη σε κατι ζωντανο,(οσο και να το αγαπαμε) ειναι ηθικα τιμιο να το προσφερουμε καπου που θα περναει καλυτερα.. (με επιασε το φιλοσοφικο μου:D)

Βασιλικουλα να το χαιρεσαι και να μας λες τις τρελες του..
Ειμαι σιγουρη οτι ολο πανω στην κουνια θα ειναι.. Ετσι; Χεχε
 
Το stick ειναι κεχρι;
ναι κεχρι ειναι



Βασιλικουλα να το χαιρεσαι και να μας λες τις τρελες του..
Ειμαι σιγουρη οτι ολο πανω στην κουνια θα ειναι.. Ετσι; Χεχε
πραγματικα της αρεσε η κουνια της!
 
Να τη χαιρεσαι! Ειναι κουκλιτσα!
Μπραβο κ σε σενα Νικη!
 
Να σου ζησει.

Η μητερα της της στελνει πολλα φιλια.:D


*Νομιζω οτι στην Νικη αξιζει ενα μεγαλο μπραβο. Δινει πουλια της με πολυ αγαπη.
 
Βασιλικουλα να την χαιρεσαι την μικρουλα σου. Πολυ ωραιο κλουβι της εχεις κανει. Σιγουρα θα ειναι ευτυχισμενο μαζι σου. Ενα μπραβο και σε σενα Νικη που βρισκεις σουπερ ατομα.
 
Καλορίζικο, να το χαίρεσαι Βασιλική! Μπράβο Νίκη, θα είσαι ήσυχη τώρα, με αυτή σου την επιλογή, της Βασιλικής! Είναι πολύ γλυκό, όμορφο πουλάκι, παιχνιδιάρικο και χαρούμενο! Να περάσετε όμορφα!
 
αντε ωραια! Μπραβο νικη για την μαμα που διαλεξες!
τι εχεις στο πατο;
αγελακο στον πατο στα κλουβια μου βαζω πριονιδι η αμμο αναλογα τι εχω περνω κ απο τα δυο η αμμος ειναι η μιση θαλασης κ μιση του εμποριου η θαλασης ειναι απο παραλια που πηγενω πολλα χρονια κ ειναι καθαρη αλλα απο αυτα που εχω διαβασει εδω στο φορουμ εχω φοβιθει γιαυτο την βραζω με ξυδι σε κατσαρολα την στεγνονω κ μετα βαζω αλλη τοση ποσοτητα απο τοθ εμποριυ κ στα κλουβια, μου αρεσει γιατι ειναι πολυ αποροφιτικη κ δεν μιριζει
 
μπανακι-μπανακι!

η tink εκανε εχτες το 1ο της μπανακι κ της αρεσε πολυ 1η φορα εβλεπα παπαγαλο να ευχαριστιετε το μπανακι του ειχε πολυ γελιο η παπιοζουζου, πρεπει να εχει αρχισει η πτερορεια κ ειπα να της κανω μπανακι με βαποριζατερ πριν κ μετα τα πλιτσι πλιτσι!
 

Συνημμένα

  • tink 007.webp
    tink 007.webp
    55,9 KB · Προβολές: 58
  • tink 009.webp
    tink 009.webp
    59,3 KB · Προβολές: 54
  • tink 010.webp
    tink 010.webp
    81,9 KB · Προβολές: 58
  • tink 012.webp
    tink 012.webp
    49 KB · Προβολές: 58
  • tink 018.webp
    tink 018.webp
    39 KB · Προβολές: 59
😀

Πως ειναι ετσι;
Η τελευταια ειναι για να την δουμε καθαρη;:D
Ωραιες φωτο...
 
Η πρώτη φωτγραφία είναι όλα τα λεφτά! Την επόμενη φορά που θα κάνει μπάνιο τράβα την και βίντεο για να το δείξω σε "κάποιες" που πρέπει να πάρουν παραδείγματα!
 
Kαλε αυτο δεν είναι παπαγαλάκι! Αυτο είναι παπί!

Ολόδροσο και μοσχομυριστό:D!
 
Μια παπια μα τι παπια! Πανεμορφη, καθαρη και περιποιημενη! Μπραβο Βασιλικη διοτι την αγαπας πολυ!
 
Κουκλα η μικρη αλλα μπερδευτικα. Στις 2 πρωτες φωτογραφιες ειναι σ ενα κλουβι με μαυρο πατο ενω στις αλλες με μπλε πατο. Την ειχες παει σ αλλο κλουβι για οτ μπανιο;
 
Back
Top