Γενικά Η οικογενεια των παπαγαλων μεγαλωνει

Κουκλα η μικρη αλλα μπερδευτικα. Στις 2 πρωτες φωτογραφιες ειναι σ ενα κλουβι με μαυρο πατο ενω στις αλλες με μπλε πατο. Την ειχες παει σ αλλο κλουβι για οτ μπανιο;
οχι φωτακο στην 1η της ειχα στον πατο αμμο στις αλλες την εχω βγαλει εντελως κ εχω βαλει στον πατο σιτα για να μην λερωνει τα ποδαρακια της κ μετα της εβαλα πριονιδι στον πατο το ιδιο κλουβι ειναι:)
 
διωρθοση συγνωμη το μαυρο που φενετε κατω απο την φωτο ειναι η βαση του κλουβιου της τρουφας που ακουμπισα επανω την τινκ δεν ειναι πατος, νομιζα οτι μιλαγε ο φωτης για την αμμο που φενετε στις 1ες φωτο που ειχα βαλει
 
τελικα ολη η οικογενεια ειναι ταλε κουαλε! Ελπιζω να συμφωνει ο φωτακος που εχει την μαμα τους. Εγω εχω το συνομηλικο αδελφακι τον περιβοητο κοκο[τρελοκομειο σκετο]
ειναι ομως τοσο χαριτωμενα!:D
 
τελικα ολη η οικογενεια ειναι ταλε κουαλε! Ελπιζω να συμφωνει ο φωτακος που εχει την μαμα τους. Εγω εχω το συνομηλικο αδελφακι τον περιβοητο κοκο[τρελοκομειο σκετο]
ειναι ομως τοσο χαριτωμενα!:D

Συμφωνω. Οταν τους βαζω μπανιο πρωτα πρωτα παει η Πακιτα κανει το μπανιο της λερωνει το νερο και ξεμπερδευει. Μετα ομως ο Κικικης δεν παει... 😀 Ετσι τωρα σπανια προλαβαινει ο Κικικης να κανει πρωτος...
 
λοβμπερντ δεν ειχα ποτε κ ομολογω απο τις λιγες ωρες που ειμαι μαζι της οτι ειναι πανεξιπνη προσπαθει να μιμιθει το καναρινι κ οταν βαζω ραδιο κ με βλεπει που χωρευω με την κορη μου ανεβοκατευαζει το κεφαλι σαν να προσπαθει να μας μιμιθει
 
το κοριτσι ξεπορτησε!

οσο περναν οι μερουλες η tink νιωθει ολο κ πιο ανετα μαζι μας, η πορτα του κλουβιου της δεν κλεινει πλεον ολη μερα κ αυτη μπενοβγαινει κ επεργαζετε τον χωρο αλλα κ εμας, εχτες εκατσε για ωρες στο τρουφα-παρκ κ το τιμησε δεοντος μπορω ναπω...
 

Συνημμένα

  • tink!!! 003.webp
    tink!!! 003.webp
    59,4 KB · Προβολές: 77
  • tink!!! 005.webp
    tink!!! 005.webp
    58,2 KB · Προβολές: 80
  • tink!!! 006.webp
    tink!!! 006.webp
    59,3 KB · Προβολές: 73
  • tink!!! 011.webp
    tink!!! 011.webp
    49,4 KB · Προβολές: 70
πρεπει να της φταξετε μια χωρα του ποτε! Εχετε βαλει στοχι εξημερωσεις; Πως τα πατε... Περνει παραδηγμα απο την τρουφα;
 
χαχα.. Σαν να βλεπω την Πακιτα. Μανα και κορη ιδιες.:Big Grin:

Και η Πακιτα αν γινοταν να ναι 24 ωρες το 24ωρο εξω θα το κανε. Κουκλιτσα η Τινκ. Την εδειξα στον γαμπρο και ενθουσιαστηκε.
 
Μπραβο Βασιλικη, σχεδον τα εχεις καταφερει με την Τινκ.Φαινεται να της αρεσει ο μικρος παιδοτοπος! Επηρεαστηκε απο την Τρουφιτσα η ζηλιαρα!
 
Χαιρομαι να βλεπω τα πουλακια που τα γνωριζω απο τις πρωτες στιγμες της ζωης τους να ειναι χαρουμενα κι ευτυχισμενα!
ενα μεγαλο μπραβο απο μενα σε οσους το καταφερνουν... 😀
 
σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια τα παμε πολυ καλα κ προσπαθω να περναω οσες περισσοτερες ωρες μαζι της για να μπορεσω να την εξιμεροσω αν κ ειναι αγριμακι το κοριτσι μου, με την τρουφα ειναι σε χωριστα δωματια πλεον γιατι η τρουφιτσα ειναι περιεργη κ ανεβεβε συνεχεια στο κλουβι της για επιθεση κ επεξεργασια της tink κ την τελευταια φορα αρχισαν να επιτιθεντε η μια στην αλλη (κοντεψα να παθω εγγεφαλικο) κ απο τοτε η καθε μια σε αλλο δωματιο
 
Back
Top