Αναπαραγωγή Η πρωτη μου επιτυχημενη αναπαραγωγη zebra finches

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κι εγω κατι τετοιο καταλαβαινω.. Δεν εχω ομως ουτε 2 μεγαλα κλουβια περίσσια για να χωρισω τα πουλια, ουτε και το χωρο ωστε να εχω μεσα στο σπιτι 4 μεγαλα κλουβια για τα παραδεισια συν ενα του παπαγαλου 5..
οι ζευγαρωστρες σου δε εχουν χωρισμα; βαλε φωτο να δουμε τα μικρα εχουν ωριμάσει; οι μυτες κοκκινησαν; Σιγουρα δεν ειναι λυση να γεμίσεις κλουβια... Καταρχας αποφασισες τι θα κανεις με τα μικρα θα τα δωσεις σε αναδοχους; θα τα κρατησεις; θα εμπλουτίσεις το κοπαδι σου πλεον με νεα αιματα; Μπορεις να αγορασεις μια κλουβα και να τα βαλεις ολα μαζι υπαρχουν λυσεις απλα πρεπει να τις προσαρμοσεις στα μελλοντικά σου σχεδια
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
οι ζευγαρωστρες σου δε εχουν χωρισμα; βαλε φωτο να δουμε τα μικρα εχουν ωριμάσει; οι μυτες κοκκινησαν; Σιγουρα δεν ειναι λυση να γεμίσεις κλουβια... Καταρχας αποφασισες τι θα κανεις με τα μικρα θα τα δωσεις σε αναδοχους; θα τα κρατησεις; θα εμπλουτίσεις το κοπαδι σου πλεον με νεα αιματα; Μπορεις να αγορασεις μια κλουβα και να τα βαλεις ολα μαζι υπαρχουν λυσεις απλα πρεπει να τις προσαρμοσεις στα μελλοντικά σου σχεδια

Οχι δεν εχουν χωρισμα, γι αυτο και εβαλα εκει τα παραδεισια. Στις
ζευγαρωστρες με χωρισμα εχω βαλει ολα
τα καναρινια μου, για να μη χρειαζονται
περαιτερω μετακινησεις σε κλουβια την
αναπαραγωγικη περιοδο.. Τα μικρα ειναι
πλεον 3 μηνων, οι μυτες τους εχουν
πορτοκαλι χρωμα..Αυτα τα μικρα λογω του οτι τα ταισα εγω θελω να τα κρατησω, μετα οσα καινουργια πουλακια βγογν μελλοντικα θα τα δωσω.. Κλουβα αδεια εχω.. Οχι τεραστια, 90αρα. Το να παρω μερικα ακομα ζεβρακια ωστε να δημιουργηθουν νεα αιματα ειναι μεσ τα σχεδια μου :)
 
Οχι δεν εχουν χωρισμα, γι αυτο και εβαλα εκει τα παραδεισια. Στις
ζευγαρωστρες με χωρισμα εχω βαλει ολα
τα καναρινια μου, για να μη χρειαζονται
περαιτερω μετακινησεις σε κλουβια την
αναπαραγωγικη περιοδο.. Τα μικρα ειναι
πλεον 3 μηνων, οι μυτες τους εχουν
πορτοκαλι χρωμα..Αυτα τα μικρα λογω του οτι τα ταισα εγω θελω να τα κρατησω, μετα οσα καινουργια πουλακια βγογν μελλοντικα θα τα δωσω.. Κλουβα αδεια εχω.. Οχι τεραστια, 90αρα. Το να παρω μερικα ακομα ζεβρακια ωστε να δημιουργηθουν νεα αιματα ειναι μεσ τα σχεδια μου :)
πολυ ωραια αρα κρατας τα μικρα τα οποια ειναι προσαρμοσμενα στις συνθηκες και στη παρουσια σου και επικεντρωσου στους γονεις οι οποιοι απο τη αρχη ηταν προβληματικοι με τη συμπεριφορα τους μπορει να μη ταιριαξαν η οι συνθηκες που μεγαλωσαν η ηλικια τους κατι δε κολησε με αυτα και ειχαν αλλα και συνεχιζουν να εχουν προβλημα με τη κοινωνικοποιηση τους μεσα στο κοπαδι αλλα και σαν ζευγαρι και τωρα και με τα παιδια τους επικεντρωσου σε αυτα... και βρες λυση

για μενα μια τετοια λυση θα ταν πολυ καλη
kloubα.webp
σε ερευνα αγορας ξεκινουν απο 80 εως 150 ευρω και θα τα χεις ολα μαζεμενα και ανετα η μπορεις να κανεις και καποια αυτοσχεδια κατασκευη υπαρχουν πολλες προτασεις που μπορεις να βρεις στο internet me nteflon και συρμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Back
Top