Η ροτβαιλερινα μου

ζιζι

PB Known Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.160
Πόλη
Κωνσταντινούπολη
_20180626_171743_800x376.webp

Αυτή η κοτομπουκιτσα, που λέγεται Ζιζή, ήρθε στο σπίτι μου πριν από 8 χρόνια ακριβώς. Την επισκεπτομουν στο εκτροφείο από τότε που ήταν 25 ημερών, όμως την πήρα κοντά μου αφού έκλεισε τους 2 μήνες. Είναι ο μεγάλος έρωτας της ζωής μου και είπα να σας τη συστήσω!

Οι μπάλες είναι η μεγάλη της αδυναμία γι αυτό και τις καταστρέφει σε 5 λεπτά (μετρημένος ο χρόνος).
DSC_2373_800x600.webp

Από τότε που ήρθαμε στην Τουρκία η αγαπημένη της ασχολία είναι το κουτσομπολιό
DSC_0048_1_800x449.webp

Ελέγχει τι γίνεται στη γειτονιά ακόμη και τον χειμώνα που τα παράθυρα είναι κλειστά. Τους έχει φακελωσει όλους και είμαι σίγουρη πως έμαθε τουρκικά πριν από εμένα
DSC_0499_800x449.webp

DSC_0042_800x449.webp
Πολυ συχνά επικοινωνεί με τους γείτονες που την λατρεύουν και στήνονται στα παράθυρα για να της μιλήσουν.

IMG_20171025_144717_306_577x800.webp

Δεν είναι μια κούκλα; Και ναι, το παραδέχομαι. Σκέφτηκα να της πάρω ένα ματοχαντρο για να μην την ματιάξω εγώ η ίδια.
IMG_20180415_180803_894_545x800.webp

Δεν χρειάζεται νομίζω να σας πω πόσο πολύ την αγαπώ.
_20180523_233919_800x661.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Δεν χρειάζεται νομίζω να σας πω πόσο πολύ την αγαπώ.
Αυτο το καταλαβαμε ολοι!
Και απο τις φωτογραφιες και απο τον τροπο που μιλας για εκεινη ολο αυτο διαστημα στο φορουμ πριν μας τη παρουσιασεις!
Ειναι πανεμορφη!
Να τη χαιρεσαι για πολλα πολλα χρονια!

Ααα μη ξεχασω!
thumbnail.webp
 
Εντάξει είναι πανέμορφη το μούτρο σου! ❤️️️️️
Να την χαίρεσαι για πολλά χρόνια ακόμα και να κάνετε συντροφιά η μία στην άλλη.

ps: Μπράβο για τον τρόπο απόκτησης. Αν και θα έπρεπε να είναι δεδομένο, δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες θέλουν ράτσα με 100 ευρώ.
 
Αυτο το καταλαβαμε ολοι!
Και απο τις φωτογραφιες και απο τον τροπο που μιλας για εκεινη ολο αυτο διαστημα στο φορουμ πριν μας τη παρουσιασεις!
Ειναι πανεμορφη!
Να τη χαιρεσαι για πολλα πολλα χρονια!

Ααα μη ξεχασω!
View attachment 56385
Ευχαριστώ πολύ. Δεθηκα μαζί της από την πρώτη στιγμή, αλλά ειδικά τώρα που ζούμε μόνες σε άλλη χώρα έχει γίνει η οικογένειά μου, το μοναδικό μου στήριγμα.
 
Εντάξει είναι πανέμορφη το μούτρο σου! ❤️️️️️
Να την χαίρεσαι για πολλά χρόνια ακόμα και να κάνετε συντροφιά η μία στην άλλη.

ps: Μπράβο για τον τρόπο απόκτησης. Αν και θα έπρεπε να είναι δεδομένο, δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες θέλουν ράτσα με 100 ευρώ.
Ευχαριστώ πολύ. Αν και είναι αρκετά μεγάλη, ελπίζω να μείνει δίπλα μου για πολλα πολλα χρονια.

Αχ ειναι μια κουκλα! Να τη χαιρεσαι! Πολυ ομορφο σκυλι! 🙂Ασε που απ οτι βλεπω κρυβει κι ενα μοντελο μεσα της, καθως στις φωτογραφιες ειναι ολο ποζα!👍🙂
Ευχαριστώ πολύ. Δεν τολμώ να σας δείξω φωτογραφία μου μαζί της. Όπως λέει και η μητέρα μου, η Ζιζή κλέβει πάντοτε την παράσταση :D

τελειο, μια κουκλα.
Ευχαριστώ πολύ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ζωη, σιγουρα η κουκλα θα το χρειαστει το ματοχαντρο!
Καλέ θα της το βάλω σίγουρα. :D
Δεν κάνουν πλάκα με αυτά τα πράγματα.
 
Πολύ όμορφος σκύλος και φαίνεται στο πρόσωπό της ότι έχει μεγαλώσει με πολύ αγάπη. Απο ποιο εκτροφείο προέρχεται;
Το εκτροφείο βρίσκεται στη Νέα Γωνια Χαλκιδικής. Ο εκτροφέας είναι ένας φοβερός τύπος με πολλές διακρίσεις κτλ και στην κτηνιατρική σχολή του ΑΠΘ όταν έτυχε να την πάω μου είχαν πει ότι όλα τα σκυλιά του είναι "αρνιά". Δεν ξέρω εάν μπορώ να αναφέρω το όνομα του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Το εκτροφείο βρίσκεται στη Νέα Γωνια Χαλκιδικής. Ο εκτροφέας είναι ένας φοβερός τύπος με πολλές διακρίσεις κτλ και στην κτηνιατρική σχολή του ΑΠΘ όταν έτυχε να την πάω μου είχαν πει ότι όλα τα σκυλιά του είναι "αρνιά". Δεν ξέρω εάν μπορώ να αναφέρω το όνομα του.

Nαι μπορείς. To μυαλό μου πήγε στο scarvas strand του Μίκι που τον γνωρίζω προσωπικά αλλά αυτός είναι στην Επανομή.
 
Nαι μπορείς. To μυαλό μου πήγε στο scarvas strand του Μίκι που τον γνωρίζω προσωπικά αλλά αυτός είναι στην Επανομή.
Hellastar kennel.
Βασίλης Παπανδρέου λέγεται.
Είχα πάει σε δύο τότε αλλά δεν θυμάμαι ποιος ήταν ο άλλος και για ποιο λόγο τον απέρριψα.
 
Είμαι κοντά.
Γνωρίζω το εκτροφείο.

Έκανες πολύ καλή επιλογή.
Χρόνια ασχολούμαι με τα ροτβάιλερ.
Να την χαίρεσαι..
Ευχαριστώ πολύ.
Μετά από 8 χρόνια που είναι μαζί μου, μπορώ με βεβαιότητα να πω κι εγώ το ίδιο. Έκανα την καλύτερη επιλογή. Τα σκυλιά του έχουν πολύ καλό χαρακτήρα και δεν εμφανίζουν προβλήματα σε ισχια κτλ κάτι που είναι σύνηθες σε αυτή την ράτσα.
 
Είναι τα 2 στοιχεία βασικά.στην ράτσα.
1. Να είναι ελεύθερα δυσπλασίας.
Είναι το βασικότερο καθώς έχει να κάνει με την υγεία.
2. Να μη υπάρχει προγναθισμός ή υπογναθισμός.
Έχει να κάνει με το εκθεσιακό κυρίως κομμάτι αλλά και με την υγεία.
 
είναι μια κουκλάρα! 🙂
πολύ περιποιημένη, λαμπερή και κυρίως φατσούλα!:D
κουτσομπόλα μεν, αλλά τι να κάνουμε κανείς δεν είναι τέλειος 😛
(τα ροτβάιλερ και τα μποξεράκια είναι τα αγαπημένα μου! )
 
είναι μια κουκλάρα! 🙂
πολύ περιποιημένη, λαμπερή και κυρίως φατσούλα!:D
κουτσομπόλα μεν, αλλά τι να κάνουμε κανείς δεν είναι τέλειος 😛
(τα ροτβάιλερ και τα μποξεράκια είναι τα αγαπημένα μου! )
Ευχαριστώ πολύ :D
 
Back
Top