Η ροτβαιλερινα μου

Όμορφο σκυλάκι...
Τώρα εγώ με αυτή τη ματιά (κοιτάζει λοξά κι όχι ολόισια) γιατί έχω την αίσθηση πως κάποια "ζημιά" έχει προηγηθεί;
 
Όμορφο σκυλάκι...
Τώρα εγώ με αυτή τη ματιά (κοιτάζει λοξά κι όχι ολόισια) γιατί έχω την αίσθηση πως κάποια "ζημιά" έχει προηγηθεί;
Η ζημιά ακολούθησε κύριε Γιάννη. Πήγε και έκλεψε την μπανάνα του Σελίμ.
 
Πραγματικά Πανέμορφη η σκυλίτσα σ :) Παιδικός αδελφικος μ φίλος έχει έρωτα με αυτή τη ράτσα, Δουλεύαμε πιτσιρικαδες θυμάμαι εκεινος αποταμιεύε για να πάρει τέτοιο σκύλο (υιός πρωταθλητή Αυστρίας θυμάμαι). Έφτιαξε ζευγάρια, Τώρα πια είναι κ εκπαιδευτής :). Σε «κλέβει» από ότι έχω καταλάβει αυτή η ράτσα :) κ με το τρόπο π την παρουσιάζεις είσαι ήδη «υπνωτισμένη» κ εσυ :)

Να την χαίρεσαι την κουκλάρα σ :)
 
Πραγματικά Πανέμορφη η σκυλίτσα σ :) Παιδικός αδελφικος μ φίλος έχει έρωτα με αυτή τη ράτσα, Δουλεύαμε πιτσιρικαδες θυμάμαι εκεινος αποταμιεύε για να πάρει τέτοιο σκύλο (υιός πρωταθλητή Αυστρίας θυμάμαι). Έφτιαξε ζευγάρια, Τώρα πια είναι κ εκπαιδευτής :). Σε «κλέβει» από ότι έχω καταλάβει αυτή η ράτσα :) κ με το τρόπο π την παρουσιάζεις είσαι ήδη «υπνωτισμένη» κ εσυ :)

Να την χαίρεσαι την κουκλάρα σ :)
Έχεις δίκιο. Γίγαντες με αγγελικη ψυχή. Δούλευα ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να την πάρω. Είναι ο πρώτος μου σκύλος και ήξερα από πριν ότι θα την αγαπήσω αλλά δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Είναι ο έρωτας της ζωής μου. Πριν δύο χρόνια έφυγα από την Ελλάδα αφήνοντας πίσω τους γονείς και τους φίλους μου. Ήρθα να ζήσω στην Τουρκία παίρνοντας μόνο τη ζιζη μαζί μου και σου το λέω με το χέρι στην καρδιά, αν δεν μπορούσα να την πάρω μαζί μου, δεν θα ερχόμουν ούτε εγώ. Είναι το άλλο μου μισό.
 
Λες όταν λείπεις να στήνουνε κανα γλέντι με το σουλτανάκι και να τραγουδάνε αμανέδες; Ομορφη η κουκλίτσα σου να τη χαίρεσαι και αυτή.
 
Λες όταν λείπεις να στήνουνε κανα γλέντι με το σουλτανάκι και να τραγουδάνε αμανέδες; Ομορφη η κουκλίτσα σου να τη χαίρεσαι και αυτή.
Πολύ πιθανό :D
Ευχαριστώ πολύ :)
 
IMG_20181111_131942_600x800.webp
Μετά από μια κουραστική μέρα γυρίζεις σπίτι και μετά από πολλές αγκαλιές αποφασίζεις με μισή καρδιά να συνεχίσεις τη δουλειά στο σπίτι.
Κι ενώ αρχικά νιώθεις άτυχος και κουρασμένος, ξαφνικά αντικρίζεις αυτή τη χαζη φατσούλα και συνειδητοποιείς ότι ίσως είσαι ο πιο τυχερός άνθρωπος στον κόσμο
Σας έχει συμβεί ποτέ ή μόνο σε εμένα συμβαίνει; 🙄
Λιώνω.
 
χαχα μες το νάζι είναι. :)🐶
Πολύ ναζιαρα ειδικά όταν θέλει κάτι 🙄
Όπως εδώ που είναι σε φάση " θα με μαλώσεις αν φάω την κουβέρτα;"
IMG_20180101_172938_600x800.webp
 
Σε μερικές ημέρες κλείνω τα 9 και μπαίνω στα 10. Η φατσούλα μου ασπρισε και στα κιλά κοντεύω να ξεπεράσω τη μαμα μου. Όμως ακόμη η αγαπημένη μου γωνιά είναι η αγκαλια της.
Ξέρω ότι πρέπει να σηκωθεί να διαβάσει όμως δεν σηκώνεται. Με το άλλο χέρι κρατάει το βιβλίο και διαβάζει, όμως δεν με αφήνει. Έτσι κάνει τα πάντα τους τελευταίους μήνες. Καμιά φορά, παρότι δεν την βλέπω, καταλαβαίνω ότι με κοιτάζει και κλαίει και μετά με σφίγγει τόσο δυνατά! Πώς να της εξηγήσω άραγε ότι κι εγώ θέλω το ίδιο! Να μείνω για πάντα στην αγκαλιά της! 💕

IMG_20190412_162941_6_800x400.webp
 
Back
Top